کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

ترامپ: ترکیه هنوز پایان ماجرا را ندیده است


کد خبر : ۵۲۳۰۷شنبه، ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۸:۲۳۲۱۰۹ بازدید

به نظر من ترکیه در این مورد دوستانه رفتار نکرد و رفتار خیلی بدی به نمایش گذاشت.

رئیس جمهور آمریکا بر این باور است که ترکیه در مورد کشیش برونسون با واشنگتن به شکل دوستانه رفتار نکرده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دیروز و در گفت‌وگو با خبرنگاران در پاسخ به سوالی در مورد عاقبت کشیش برونسون که در ترکیه زندانی شده، گفت: مدتی ست ترکیه برای ما تبدیل به مشکل شده است. واقعیت این است که کشیش برونسون یک انسان بسیار عالی است و قطعاً جاسوس نیست. آنها حق ندارند با طرح اتهامات واهی، او را در حبس نگه دارند.

دونالد ترامپ در ادامه، یک بار دیگر ترکیه را تهدید کرده و گفت: به نظر من ترکیه در این مورد دوستانه رفتار نکرد و رفتار خیلی بدی به نمایش گذاشت. آنها هنوز پایان ماجرا را ندیده‌اند. نمی‌توانند با اتهامات بی دلیل شهروندان ما را زندانی کنند. آنها به زودی خواهند دید که نتیجه چنین اقداماتی چه خواهد بود.

این سخنان ترامپ در حالی بیان شده که دادگاه عالی ترکیه برای بار سوم درخواست آزادی کشیش برونسون را رد کرده و اعلام شده که با توجه به احتمال فرار، نمی تواند با دادن مرخصی یا آزادی، موافقت کند و باید همچنان در حبس خانگی بماند.

ترامپ پیشتر هم اعلام کرده بود که رجب طیب اردوغان شخصاً با او تماس گرفته و از او خواسته کرده که برای آزادی دختر ترکیه‌ای زندانی شده در فلسطین، با نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، صحبت کند. او نیز در پاسخ به این درخواست، با نتانیاهو صحبت کرده و امکان آزادی ابرو را فراهم کرده و اردوغان نیز باید برونسون را آزاد کند، اما اردوغان در پاسخ به این سخنان رئیس جمهور آمریکا، ضمن قدردانی از پادرمیانی ترامپ، اعلام کرد که چنین معامله‌ای بین آنها صورت نگرفته و برونسون باید به خاطر حمایت از پ.ک.ک و فتح الله گولن، محاکمه شود.

هفته گذشته جان بولتون مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا در دیدار با سفیر ترکیه در آمریکا اعلام کرده که تا زمانی که برونسون آزاد نشود، واشنگتن برای عادی سازی روابط خود با آنکارا، هیچ اقدامی نخواهد کرد.اخبار مرتبط

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها