کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

شاخص بورس تهران در پایان معاملات روز سه‌شنبه


کد خبر : ۵۲۱۸۳سه شنبه، ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۹:۵۵۱۶۳۰ بازدید

معامله‌گران بورس تهران با پایان اصلاح قیمت‌ها در اغلب نمادهای معاملاتی در حالی معاملات امروز را در روندی پرتقاضا آغاز کردند که در میانه ...
شاخص بورس تهران در پایان معاملات روز سه‌شنبهشاخص بورس تهران در پایان معاملات روز سه‌شنبه

معامله‌گران بورس تهران با پایان اصلاح قیمت‌ها در اغلب نمادهای معاملاتی در حالی معاملات امروز را در روندی پرتقاضا آغاز کردند که در میانه معاملات امروز انتشار خبرهایی مختلفی درخصوص تعیین نرخ خوراک مجتمع‌های پتروشیمی با اما و اگرهای مختلفی مواجه بود.

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروزسه شنبه 23 مرداد ماه 97 با افزایش 2404 واحدی به رقم 130 هزار و 927 واحد رسید.

شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش 77 واحدی عدد 19 هزار و 91 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش 2522 واحدی به رقم  139 هزار و 621 واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش 1909 واحدی به رقم 95 هزار و 704 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 4131واحدی عدد  264 هزار و 345 واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش 18 واحدی بر روی رقم یک هزار و 501 واحد متوقف شد.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های ملی صنایع مس ایران با 257واحد ، فولاد مبارکه با 213واحد و گسترش نفت و گاز پارسیان با 181 واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های  بانک ملت با 31 واحد،بانک تجارت با 22 واحد و کشتیرانی ج.ا.ا با 10 واحد کاهش، بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 479میلیارد  تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از یک میلیارد و 491 میلیون  سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی 110هزار و 105 نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های لیزینگ ایرانیان، کیمیای زنجان گستران، حمل و نقل بین‌المللی خلیج فارس، نیرو سرمایه، پارس خزر، پتروشیمی پردیس، صنایع آذراب، داروسازی فارابی، توسعه خدمات دریایی و بندری سینا، معدنی کیمیای زنجان گستران، داروسازی اکسیر از سوی ناظر بازار سهام توقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های فنرسازی زر، حمل و نقل بین‌المللی خلیج فارس، محورسازان ایران خودرو، فیبر ایران، داروسازی اکسیر، لبنیات کالبر، صنعتی و معدنی کیمیای زنجان گستران، بیمه حافظ و سیمان لار سبزوار بازگشایی شدند؛ امروز همچنین بلوک 3.25 درصدی سهام غیرمدیریتی بیمه سامان به طور نقد یا شرایطی به قیمت پایه هر سهم 450 تومان از سوی شرکت خدماتی و بازرگانی هزارکرمان  روانه میز فروش فرابورس شد. 

به گزارش فارس امروز در بازار 2 بورس تهران که به معاملات درون گروهی عمده اختصاص دارد 5 میلیون سهم پرداخت الکترونیک سامان کیش به ارزش بیش از 5 میلیارد تومان با معاملات انتقالی از سوی سهامدار عمده مواجه شد.

همچنین 5 میلیون سهم پتروشیمی مبین به ارزش بیش از 2.5 میلیارد تومان معاملات انتقالی را تجربه کرد؛ در بانک صادرات، اما 5 میلیون سهم به ارزش کمتر از 5 میلیارد تومان به کدهای درون گروهی بازارگردان انتقال یافت؛ در عین حال 3 میلیون سهم پتروشیمی زاگرس به ارزش کمتر از 16 میلیارد تومان با معاملات انتقالی از سوی سهامدار عمده متوجه شد. 

براساس این گزارش امروز معاملات بازار سهام در حالی با شروعی پرتقاضای ارز سوی معامله‌گران اغلب حقیقی کار خود را آغاز کرد که روند معاملات حقوقی‌ها با معاملاتی کم حجم و تنها در راستای حمایت از سهام در محدوده صفر تابلو پیش رفت.

این در حالی است که ابلاغ نامه‌ جدید درخصوص نرخ خوراک مجتمع‌های پتروشیمی و تعیین مبنای قیمت‌گذاری آن براساس نرخ‌های نیمه اول سال 96 که حاکی از کاهش این نرخ دارد باعث شد تا معاملات پتروشیمی‌ها در روندی پرتقاضا پیش روند هرچند که در میانه بازار با بالا گرفتن حرف و حدیث‌ها بر سر تعیین نرخ خوراک مجتمع‌های پتروشیمی و همچنین غلبه عرضه بر تقاضای سهام، روندی متعادل اما با شیبی ناپایدار در دامنه نوسان مثبت قیمتی دنبال شد.

در گروه فلزات اساسی اما امروز این گروه با پایان اصلاح قیمتی و تداوم حمایت حقوقی شاهد اقبال خریداران برای جمع‌آوری سهام در اغلب نمادهای معاملاتی بود.اخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها