کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

سرانجام محمد رويانيان محاكمه مي‌شود


کد خبر : ۵۲۰۴۱یکشنبه، ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۲:۰۲۲۵۸۹ بازدید

سرپرست مجتمع قضائی کارکنان دولت خبر از تعیین وقت محاکمه مدیر عامل سابق باشگاه پرسپولیس داد.

آرمان: سرپرست مجتمع قضائی کارکنان دولت خبر از تعیین وقت محاکمه مدیر عامل سابق باشگاه پرسپولیس داد.

سیدحمیدرضا حسینی در خصوص آخرین وضعیت پرونده محمد رویانیان رئیس سابق ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت با اتهام تخلفات مالی اظهار کرد: پرونده این فرد تعیین وقت شده و تا پایان تابستان محاکمه خواهد شد. وی در ادامه توضیحات آخرین وضعیت پرونده املاک نجومی گفت: برای تعدادی از کارشناسان، مدیران و کارمندان پرونده‌هایی مفتوح شده بود، در حال حاضر برای تعدادی از کارشناسان حکم‌ اعم از محکومیت و برائت صادر شده که تعدادی از پرونده‌ها هم در مرحله تعیین وقت هستند.

رویانیان کیست؟

محمد رویانیان یکی از مدیران مورد اعتماد رئیس دولت‌های نهم و دهم بود که او را به پرسپولیس فرستاد تا در زمانی که یک سال و نیم به انتخابات ریاست جمهوری 92 باقی‌مانده بود، مدیریت یکی از مهم‌ترین و پرطرفدارترین باشگاه‌های کشور ایران یعنی تیم پرسپولیس را در اختیار داشته باشد. اردیبهشت 93 حکم بازداشت مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس و رئیس سابق ستاد سوخت از سوی شعبه ۱۵ دادسرای کارکنان دولت صادر شد. در آن برهه رویانیان در رابطه با احضار خود به دادسرا در ارتباط با پرونده ستاد سوخت گفته بود: به دادسرا رفتن جرم نیست و قوه قضائیه و دادسرا خانه من است. وی از فرماندهان پلیس راهنمایی و رانندگی بوده که از سال 87 با حکم محمود احمدی‌نژاد رئیس دولت‌های نهم و دهم به عنوان رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت انتخاب شد. رویانیان پیش از آن از سال 61 وارد کمیته شهرستان نور شده و به تدریج به فرماندهی کمیته و از آن پس با ادغام کمیته و شهربانی به عنوان فرمانده نیروی انتظامی نور و سپس به عنوان فرمانده نیروی انتظامی مازندران منصوب شد. همچنین مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس به عنوان اولین فرمانده پلیس تازه تاسیس 110 منصوب و تا سال 80 رئیس مرکز فوریت‌های پلیسی بوده‌ است. رویانیان در جایگاه فرماندهی پلیس‌راه هم مشغول به فعالیت بوده و تا سال 84 در این سمت بود تا اینکه با جایگزینی اسماعیل احمدی مقدم به جای قالیباف وی جایگزین انصاری رئیس راهنمایی و رانندگی کشور شد.

170 میلیارد تخلف در یک پرونده!

بعد از روي کار آمدن دولت یازدهم و گزارش‌هايي که درباره تخلفات رویانیان ارائه شده بود، زمينه برکناري این مدیر فراهم شد. سازمان بازرسي کشور هم به دلیل عدم شفافيت عملکرد مالي وي وارد بحث و مشخص شد که این فرد حدود ۱۷۰ ميليارد تومان تخلف در پرونده خود دارد. پس از تهيه اين گزارش رئيس دولت یازدهم دستور برکناری وی را صادر، پرونده تخلفات وي نهايي شده و به قوه قضائيه فرستاده شده ‌است.

گزینه وزارت ورزش

رویانیان که در ابتدای دولت دهم به عنوان گزینه وزارت ورزش معرفی می‌شد و حتی بعد‌ها تایید کرد که رئیس‌جمهور برای این پست از او برنامه خواسته بود، به یکباره و درپی ناکامی پرسپولیس با زوج کاشانی - استیلی به این تیم پیوست تا نگذارد پرسپولیس جهانی کاشانی دسته اولی شود. او با آوردن مصطفی دنیزلی توانست چهره محبوب پرسپولیسی‌ها شود، اما پایان فصل، جایگاه تیمش دوازدهم بود.

استعفا در بهمن!

وی در سال 87 بازنشسته و به عنوان رئیس ستاد حمل و نقل و سوخت کشور منصوب شد. مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس شهریور سال 90، پس از استعفای حبیب کاشانی، از سوی هیات مدیره باشگاه پرسپولیس، با حفظ سمت به عنوان مدیرعامل این باشگاه انتخاب شد و پس از حدود دو سال فعالیت در این باشگاه در دوم بهمن 92 از مدیر عاملی پرسپولیس استعفا کرد. با انتشار خبر استعفای رویانیان از پرسپولیس شوکی جدید به فوتبال کشور وارد شد. وی از نظر هواداران نتایج موفقی کسب نکرده و پس از نشست با سیدحسن موسوی، رئیس دفتر محمود احمدی‌نژاد استعفای خود را اعلام کرد. در فاصله 6 ماه به انتخابات ریاست جمهوری، محمد رویانیان در گفت‌وگویی اظهار کرده بود که مقصدش بازگشت به ستاد کل نیروهای مسلح است.

دلیل استعفا

وی که سال 86 با بازنشستگی در سمت فرماندهی رئیس پلیس راهور کشور همکاری با دولت نهم را آغاز کرد، پس از 6 سال همکاری با احمدی‌نژاد و در 6 ماه پایانی دولت دهم دم از خستگی زد. رویانیان در بهمن 90 درباره دليل استعفاي خود از مدير عاملي اين باشگاه اظهار کرد:‌ من سه ماه پس از حضورم در باشگاه پرسپوليس و در ماه آذر بود كه استعفاي خودم را تقديم وزير ورزش كردم. در آن زمان دليلم براي استعفا اين بود كه فضاي خيلي خوبي در فوتبال نديدم، اما در همان زمان از سوي وزير با استعفاي من مخالفت شد با اين وجود به عشق هواداران پرسپوليس در باشگاه ماندم و كارها را پيگيري كردم.اخبار مرتبط

سایت شب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
سایت شب