کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

تحلیل واشنگتن‌تایمز از سفر وزیر خارجه کره شمالی به ایران


کد خبر : ۵۱۹۵۵پنجشنبه، ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۳:۲۶۱۷۵۲ بازدید

پایگاه اینترنتی روزنامه واشنگتن تایمز در تحلیلی با عنوان «ایران به کره شمالی: به ما اعتماد کنید نه آمریکا» نوشته است: رئیس جمهور ایران روز ...

پایگاه اینترنتی روزنامه واشنگتن تایمز در تحلیلی با عنوان «ایران به کره شمالی: به ما اعتماد کنید نه آمریکا» نوشته است: رئیس جمهور ایران روز چهارشنبه به دیپلمات ارشد کره شمالی گفت: درباره پذیرش یک توافق خلع سلاح با واشنگتن محتاط باشد و به خروج دولت ترامپ از توافق هسته‌ای ایران اشاره کرده است که نشان می‌دهد نمی‌توان به قول‌های آمریکا اعتماد کرد.

واشنگتن تایمز سپس با اشاره به صحبت‌های حسن روحانی رئیس جمهور ایران در دیدار ری یونگ هو وزیر خارجه کره شمالی مبنی بر قابل اعتماد نبودن آمریکا نوشته است: تحولات چهارشنبه زمانی رخ داده است که تفاهم کره شمالی و آمریکا در چند وقت اخیر کم شده با اینکه رهبر کره شمالی در دیدار خود با ترامپ وعده خلع سلاح داد. در همین راستا جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز دوشنبه به شبکه پی بی اس گفت که کره شمالی گام‌های موثری در راستای هدف خلع سلاح از زمان دیدار ۲۲ خرداد ترامپ-کیم برنداشته است.

به گفته بولتون احتمالا مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا برای چهارمین بار به زودی راهی کره شمالی می‌شود تا با رهبر این کشور دیدار کند و باید دید این بار کیم چه پاسخی خواهد داد. اما یک رسانه نزدیک به دولت کره شمالی در سرمقاله‌ای از واشنگتن مبنی بر تداوم اعمال تحریم‌ها تا زمانیکه برنامه هسته‌ای این کشور کامل متوقف نشود، انتقاد کرده است. دولت ترامپ در حالی به دنبال توافق با کره شمالی بر سر برنامه هسته‌ای این کشور است که از خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته‌ای ایران دفاع می‌کند و مسلما این امر سیگنال‌هایی برای طرف کره‌ای ارسال می‌کند.

منبع: تسنیماخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
لاماری