کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

جزئیات عجیب سرقت خودروی عروسی


کد خبر : ۵۱۹۰۶چهارشنبه، ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۳:۳۱۲۳۰۳ بازدید

دو سارق معتاد پس از سرقت خودروی «بی‌ام و» تازه داماد با ۸ خودروی دیگر تصادف کردند و پس از تعقیب و گریز طولانی با پلیس ...

دو سارق معتاد پس از سرقت خودروی «بی‌ام و» تازه داماد با ۸ خودروی دیگر تصادف کردند و پس از تعقیب و گریز طولانی با پلیس دستگیر شدند. ظهر روز یکشنبه دو سارق لوازم خودرو در پرسه‌زنی‌های خود در محدوده تهرانپارس به یک دستگاه خودروی پژو ۲۰۶ برخوردند و تصمیم به سرقت لوازم داخل آن گرفتند، اما پس از باز کردن در خودرو یک سوئیچ بی‌ام و داخل خودرو توجهشان را جلب کرد.

آن‌ها که از دیدن این سوئیچ متعجب شده بودند دکمه‌های آن را فشار دادند که ناگهان متوجه شدند چراغ‌های یک خودروی «بی‌ام و» که جلوی ۲۰۶ پارک بود روشن شد.

سرهنگ منصور حشمتیان رئیس کلانتری ۱۴۴ جوادیه تهرانپارس در تشریح این خبر گفت: سارقان وسوسه شدند تا خودروی گرانقیمت را سرقت کنند، اما، چون بلد نبودند آن را روشن کنند با جست و جو در مرورگر‌های اینترنتی روش روشن کردن خودروی مذکور را پیدا می‌کنند و سوار بر بی‌ام و برای خرید مواد مخدر مصرفی‌شان به محله‌ای در محدوده کلانتری ۱۴۴ جوادیه تهرانپارس می‌روند.

سرهنگ حشمتیان گفت: این خودروی «بی‌ام و» ۳۳۰ i. را یک تازه داماد برای مراسم عروسی‌اش اجاره کرده بود. وی ساعتی قبل از سرقت، خودرو را از مالکش جلوی خانه خودش تحویل گرفته بود و از آنجا که می‌خواست ماشین را به گل فروشی ببرد تا گل روی آن بزند همان جلوی خانه‌اش پارک کرده و سوئیچ آن را در پژو ۲۰۶ گذاشته بود. او با اطلاع از به سرقت رفتن خودرو موضوع را با مالک آن در میان گذاشت. صاحب خودرو نیز با استفاده از سیستم ردیاب خودرواش متوجه شد که خودرو در همان محدوده در حال حرکت است.

در حالی که مالک خودرو خودش برای یافتن آن به محل آمده بود در مسیر، گشت کلانتری را می‌بیند و موضوع را در میان می‌گذارد. مأمور پلیس نیز با خودروی گشت به‌دنبال وی برای کشف خودرو به گشت زنی پرداختند. حین گشت‌زنی مأموران خودرو را در خیابان احسان مشاهده و دستور ایست دادند، ولی سارقان با تغییر مسیر خودرو ناگهان به سمت مأموران حرکت کرده و شروع به فرار کردند. این مقام انتظامی اظهار کرد: با فرار آنان تعقیب و گریز پلیسی آغاز شد و مأموران با رعایت قانون به‌کارگیری سلاح شروع به تیراندازی کردند.

سارقان علی رغم تیراندازی‌های پلیس به فرار خود ادامه دادند که هنگام گریز به ۸ دستگاه خودرو شهروندان خسارت وارد کردند. در نهایت پس از شلیک ۱۰ تیر و پنچر شدن خودرو و وارد شدن سارقان در یکی از کوچه‌های بن‌بست دستگیر شدند.
پس از انتقال متهمان به کلانتری مالکان خودرو‌های خسارت دیده نیز حاضر و از متهمان شکایت کردند که اموال مکشوفه به مالک خودروی ۲۰۶ برگردانده شد.

بنا به اظهار سرهنگ حشمتیان متهمان در اولین دقایق سرقت از حضورشان در خودرو سلفی و فیلم تهیه و برای دوستان خود ارسال کردند که گفته‌اند رکورد سرقت را زده و بی‌ام و دزدیده‌اند. وی در خاتمه بیان داشت: تحقیقات تکمیلی از متهمان که دارای سوابق سرقت خودرو و مواد مخدر هستند در حال انجام است.اخبار مرتبط

سایت شب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
سایت شب