کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

چگونه باید روی خودرو قیمت گذاشت؟


کد خبر : ۴۸۳۹یکشنبه، ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۱:۳۸:۴۳۶۰۲۱ بازدید

این داستان از بسیاری از سریال های آبکی صدا و سیما جذاب تر است. تردید ندارم اگر از یکان یکان مردم شریف ایران در مورد نظرشان در موضوع خودرو، کیفیت تولید، قیمت و ... سوال کنید نظرات شنیدنی و جذابی ...

این داستان از بسیاری از سریال های آبکی صدا و سیما جذاب تر است. تردید ندارم اگر از یکان یکان مردم شریف ایران در مورد نظرشان در موضوع خودرو، کیفیت تولید، قیمت و ... سوال کنید نظرات شنیدنی و جذابی را برای ارایه دارند و بیان می کنند.

آنچه در این یادداشت قصد دارم آن را به اشتراک بگذارم آن است که چه قیمتی برای خودرو تولید شده به نام خود روی ایرانی مناسب است؟

مشکل آنجا است که تاکنون دو روش برای قیمت گذاری توصیه شده است:

۱- قیمت گذاری با مدل حاشیه بازار: 
راهی پیچیده و ماموریتی غیر ممکن که هرگز نمی توان از درستی نتیجه اش مطمئن بود.

خلاصه این روش آین است. خودرو ساز خودرو را به قیمت رقابتی بازار می فروشد و مابه التفاوت قیمت خورو تا قیمت تعیین شده توسط سازمان حمایت از مصرف کننده و تولید کننده از خودرو ساز گرفته می شود و به حسابی واریز می شود تا به هزینه های عمومی برسد. جالب است من از خودرو ساز گران خواهم خرید، خودرو ساز گران خواهد فروخت، پولش هزینه کاری خواهد شد که برای من خریدار و فروشنده روشن نیست.

۲- قیمت گذاری شورای رقابت بر اساس قیمت تمام شده:
این راه هم پیچیده و غیر ممکن بود، قیمت کالا در آخرین مرحله حاشبه بازار تعیین شده بود. میزان افزایش بهای مواد اولیه مورد نیاز خودروسازان در بازار آزاد محاسبه شده است و این رقم به آخرین قیمت تعیین شده افزوده می شود. در هردو این دو فرض مصرف کننده انتخاب دیگری ندارد.

سود و عوارض سنگین بازرگانی که برای حفاظت تولید ملی وضع شده به عنوان ابزاری برای حمایت نامحدود از خودروسازان مورد استفاده قرار گرفته است.

خودرو ساز ادعا می کند در حال ضرر دادن است. انهم چه ضرری! حداقل و در یک مرحله ۶۰۰۰ میلیارد تومان و در تناقض کامل با اسناد ارایه شده به بورس که در اسناد یاد شده سود اعلام شده است. 

در برنامه تلویزیونی علنا نماینده خودروساز اعلام می کند که به بورس اطلاعات دروغ داده شده است. می دانید اگر با این اطلاع برخورد قانونی صورت گیرد این شرکت باید تعطیل شود؟

اما پیشنهاد ساده من. خیلی ساده، قیمت یک دستگاه پژو ۴۰۵ با فناوری ۲۰ سال پیش در بازار امروز دنیا چقدر است؟

پیشنهاد می کنم ایران خودرو نمونه دست ساز کنترل شده محصول عمومی خود یعنی پژو ۴۰۵ را برای فروش به یک فروشنده خودرو در اروپا عرضه کند.

همان قیمت را + ۴۴% سود بازرگانی قانونی به مردم بفروشد. عین این پیشنهاد برای پراید یعنی خودرو عمومی سایپا قابل اجراست. فکر می کنید قیمت پژو ۴۰۵ یا پراید در این شرایط چقدر باشد؟اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو