کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

دلار 2650 تومانی سیاست‌ جدید دولت در بازار ارز


کد خبر : ۴۶۹۳پنجشنبه، ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۵:۵۴۱۰۴۳۲ بازدید

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با اعلام اینکه دولت در راستای یکسان سازی نرخ ارز حرکت می کند و قیمت دلار بی تردید به نرخ مبادله ای 2650 تومان خواهد رسید گفت: ممکن است عده ای از افزایش ...

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با اعلام اینکه دولت در راستای یکسان سازی نرخ ارز حرکت می کند و قیمت دلار بی تردید به نرخ مبادله ای 2650 تومان خواهد رسید گفت: ممکن است عده ای از افزایش 300 تومانی قیمت بنزین ناراحت باشند، اما بدانند این مبالغ را جمع می کنیم و به کسانی که نیاز بیشتری دارند یارانه غیرنقدی می دهیم.

محمدباقر نوبخت با اعلام اینکه دولت عرضه ارز را در بازار افزایش داده و با وارد کردن ارز صادرات پتروشیمی و همچنین کاهش تقاضای بازار به سمت تعادل حرکت کرده ایم گفت: با افزایش عرضه و کاهش تقاضا، تعادل قیمت را به بازار آزاد ارز برمی گردانیم.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور اظهارداشت: با استقبال تقاضای ارز از بازار آزاد به سمت اتاق مبادله و بانک مرکزی در حال حرکتیم، همچنین صنایع نیز به سمت تامین ارز خود از بانک مرکزی حرکت می کنند.سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه تامین تقاضای ارز خودروسازان را به بانک مرکزی واگذار کرده ایم ادامه داد: برای اینکه مردم در مقابل بی تعادلی بازار بی دفاع نباشند، همواره در مواردی که نیاز باشد دولت دخالت خواهد کرد.

نوبخت در توضیح پُرریسک بودن بازار ارز گفت: زمانی قیمت دلار بیش از 4 هزار تومان بود و با دخالت و تعادل بخشی دولت دیدیم که قیمت آن به زیر 3 هزار تومان آمد و تلاش ما حرکت به سمت  یکسان کردن نرخ ارز با همان قیمت مبادله ای 2650 تومان است و تردیدی نخواهیم داشت.وی بیان داشت: در ماه های گذشته شاهد برخی نوسان ها و کاهش شاخص کل بورس یا بازار سرمایه بودیم، اما به سرعت این بازار به خود آمد و اکنون شاخص های بورس روند صعودی دارد.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با اشاره به انصراف 2 میلیون و 400 هزارنفر از دریافت یارانه در فازدوم هدفمندی یارانه ها افزود: از این مرحله انصرف 1200 میلیارد تومان پول به دست آمد که جا دارد از مردم تقدیر شود.سخنگوی دولت تصریح کرد: امسال که دوره رونق اقتصادی پس از دو سال رکود خواهد بود، شاهد افزایش اشتغال، کاهش نرخ تورم و افزایش سرمایه گذاری خواهیم بود. بیش از 5 هزار و 400 میلیارد تومان از منابعی که در اجرای مرحله دوم قانون هدفمندکردن یارانه ها به دست می آوریم برای تولید است تا سرمایه گذاری های لازم را انجام دهیم و هم فرصت شغلی در مراحل تولید ایجاد کند و فرآیند نهایی تولید به افزایش تولید محصول بیانجامد.

نوبخت خاطرنشان کرد: به آنچه که از افزایش قیمت حامل های انرژی به دست آوردیم، 11 هزار و 300 میلیاردتومان هم از خزانه عمومی اضافه و برای تولید، بهداشت و درمان و خدماتی که مردم نیاز دارند هزینه کردیم.

معاون رئیس جمهور افزود: برای کاستی هایی که وجود داشته است عذرخواهی می کنیم و اگر بفهمیم کاستی های موجود ناشی از نادرستی سیاست هاست، اصلاح می کنیم. ممکن است 300 تومان افزایش قیمت در هر لیتر بنزین موجب ناراحتی عده ای شود اما بدانند این 300 تومان را جمع می کنیم و به کسانی که نیاز بیشتری دارند یارانه غیرنقدی می دهیم و از کسانی که برای تولید و سرمایه گذاری می خواهند تلاش کنند و نیاز به مساعدت دارند، حمایت می کنیم.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
لاماری