کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

پرسش مقامات ایران از آمریکایی‌ها: چرا قیصر کشته شد؟


کد خبر : ۴۴۱۳۳چهارشنبه، ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳:۱۴۹۳۹ بازدید

مدیرکل اداره ‌آمریکای وزارت امور خارجه، آخرین پیگیری‌های ایران در مورد علت و ابعاد کشته شدن «بیژن قیصر» شهروند ایرانی – آمریکایی که توسط ...

مدیرکل اداره ‌آمریکای وزارت امور خارجه، آخرین پیگیری‌های ایران در مورد علت و ابعاد کشته شدن «بیژن قیصر» شهروند ایرانی – آمریکایی که توسط پلیس آمریکا مورد هدف قرار گرفته است را تشریح کرد.

محمد کشاورز زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران مراتب اعتراض خود را در این زمینه از طریق سفارت سوئیس در تهران به دولت آمریکا در قالب یک یادداشت رسمی اعلام کرده است و دفتر حفاظت منافع ایران در آمریکا نیز پیگیر این موضوع است، اظهار کرد: اما تاکنون نتیجه پیگیری‌ها در مورد این موضوع از سوی دولت آمریکا به ما اعلام نشده است.

به گزارش ایسنا، طبق اخبار منتشر شده در برخی از رسانه ها ، خودروی بیژن قیصر جوان ۲۵ ساله ایرانی و آمریکایی و اهل شهر«مک‌لین» در شمال ویرجینیا ، عصر روز ۱۷ نوامبر ۲۰۱۷ در نزدیکی بزرگراه جورج واشنگتن در شهر الکساندریا در ایالت ویرجینیا مورد حمله پلیس آمریکا قرار گرفت. او پس از گذشت ۱۰ روز از حادثه شلیک گلوله پلیس به خودروی وی که به مجروح شدنش از ناحیه سر منجر شده بود، جان خود را از دست داد.
در همان زمان خانواده وی با انتشار بیانیه‌ای در روزنامه واشنگتن پست اعلام کردند : بیژن قیصر هدف سه گلوله پلیس از ناحیه سر قرار گرفته بود و هنگام وقوع این حادثه مسلح نبوده است.
همچنین دو شاهد ماجرا به واشنگتن پست گفتند که پلیس پس از نزدیک شدن به خودروی این قربانی از فاصله بسیار نزدیک شروع به شلیک گلوله به وی کرد. مقامات آمریکا تاکنون توضیحی درباره این اقدام افسران پلیس آمریکا نداده‌اند.
خانواده وی با تاکید بر اینکه قربانی در خودروی خود هیچ سلاحی حمل نمی‌کرده است، گفتند که دلیل قتل پسرشان باید مشخص شود. هرچند هیچ دلیل قانع کننده‌ای نمی تواند این اقدام افسران پلیس را توجیه کند.

به نوشته این روزنامه آمریکایی پلیس ویرجینیا پس از وقوع این حادثه تحقیقاتی را درباره آن آغاز کرد اما پس از مدتی پرونده را به اف‌بی‌آی (پلیس فدرال آمریکا) سپرد. اف‌بی‌آی نیز در گزارشی مرگ بیژن قیصر را تایید کرد.

تعداد افسرانی که در این حادثه دخیل بودند، دلیل شلیک گلوله آنها و جزئیات دیگر آن هنوز مشخص نشده است. همچنین مشخص نیست که آیا یک یا دو افسر به سمت قربانی شلیک کرده‌اند و اینکه دادستانی آمریکا این شلیک گلوله را قانونی اعلام خواهد کرد یا نه.

خانواده قربانی همچنین در بیانیه خود یادآور شده‌اند که وی اولین نسل از اتباع ایرانی متولد شده در آمریکا است که هیچ سابقه جرم نداشته و شهروندی آرام تلقی می شده که تهدیدی علیه هیچ‌کس نبوده است.اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها