کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

اتباع خارجی از 22 بهمن سال‌جاری می‌توانند با خودروی شخصی و بدون ویزا وارد مرز شلمچه شوند


کد خبر : ۴۴۰۴۹سه شنبه، ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۱:۴۶۲۲۷ بازدید

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: با حذف ویزا سرمایه‌گذاران می‌توانند نیروهای تخصصی موردنیاز خود را به سهولت وارد این منطقه کنند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: با حذف ویزا سرمایه‌گذاران می‌توانند نیروهای تخصصی موردنیاز خود را به سهولت وارد این منطقه کنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، اسماعیل زمانی روز دوشنبه(20 آذر) در آیین رونمایی از ورود اتباع خارجی بدون روادید در منطقه آزاد اروند، که در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی خرمشهر برگزار شد، اظهار کرد: حذف روادید برای اتباع خارجی از مزایای قوانین مربوط به مناطق آزاد است.

وی با بیان این‌که حذف روادید پیام صلح و دوستی منطقه آزاد اروند به جهان است، افزود: از دبیر شورای مناطق آزاد تقاضا داریم که به وزارتخانه‌ها اطلاع دهند که ما در منطقه آزاد اروند آمادگی برگزاری سمینارهای بین‌المللی را بدون دریافت ویزا خواهیم داشت.

زمانی از ورود اتباع خارجی با خودروی شخصی به منطقه آزاد اروند خبر داد و گفت: از ۲۲ بهمن سال جاری اتباع خارجی می‌توانند با خودروی شخصی و بدون ویزا وارد مرز شلمچه شوند.

وی با اشاره به آمادگی این سازمان برای عملیاتی شدن ورود اتباع خارجی به این منطقه، اظهار کرد: منطقه آزاد اروند با همکاری پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ناجا، استقرار نهادهای امنیتی و با توجه به فراهم بودن زیرساخت‌های لازم، آمادگی کاملی برای عملیاتی شدن لغو رواید اتباع خارجی را دارد.

زمانی با بیان این‌که برای اقامت اتباع خارجی هتل‌های خوبی در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: آموزش‌های لازم برای نحوه برخورد با اتباع نیز انجام می‌شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند از تغییر نقشه‌ها و علائم راهنمایی در سطح شهرستان‌های آبادان و خرمشهر به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی خبر داد و اظهار کرد: این نقشه‌ها و علائم راهنمایی که باید حاوی اطلاعات عمومی و معرفی ظرفیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری منطقه و محدوده جغرافیایی منطقه ازاد اروند باشد، می‌بایست هرچه سریع‌تر تهیه و جایگزین علائم کنونی شوند.

وی حذف روادید را امتیازی برای سرمایه‌گذاران خواند و افزود: برای سرمایه‌گذاران با حذف ویزا در این منطقه، امکان تردد نیروهای تخصصی آنها نیز فراهم شده است.

زمانی، ورود بیشتر مسافران، توسعه گردشگری و توریسم درمانی را از دیگر امتیازات اجرایی شدن این قانون در منطقه آزاد اروند دانست و گفت: به‌دنبال آن هستیم تا مراکز درمانی جدیدی در این منطقه با تجهیزات روز دنیا را برای تسهیل در روند درمانی مردم و گردشگرانی که نیاز به درمان دارند، به بهره‌برداری برسانیم.

وی افزود: معافیت مالیاتی و عوارض ورودی لغو روادید به منطقه آزاد و عدم شمول قانون کار سرزمین اصلی در مناطق آزاد، زیربنای توسعه منطقه آزاد اروند است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند عنوان کرد: این طرح ۴ روز است به صورت آزمایشی اجرایی شده و تاکنون چهار هزار و ۵۰۰ تبعه خارجی وارد منطقه آزاد اروند شده‌اند.


کارگزاری فارابیکارگزاری فارابی


اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

لاماری