کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

تعویض 5 میلیون لامپ پرمصرف با لامپ های LED در تهران


کد خبر : ۴۳۹۸۸یکشنبه، ۱۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۷:۴۱۲۸۴۰ بازدید

معاون توزیع توانیر گفت: برنامه داریم تا در کلانشهر تهران بیش از 5 میلیون لامپ پر مصرف را با لامپ های LED تعویض کنیم که این امر ...
تعویض 5 میلیون لامپ پرمصرف با لامپ های LED در تهرانتعویض 5 میلیون لامپ پرمصرف با لامپ های LED در تهران

معاون توزیع توانیر گفت: برنامه داریم تا در کلانشهر تهران بیش از 5 میلیون لامپ پر مصرف را با لامپ های LED تعویض کنیم که این امر می تواند در مدیریت بار مصرف پایتخت بسیار موثر باشد.

به گزارش ایران جیب به نقل از ایلنا، «محمودرضا حقی فام» معاون هماهنگی توزیع توانیر، در مورد اقدامات انجام شده برای مدیریت مصرف و تقاضا برای تابستان سال آتی اظهار داشت: برنامه های بسیار خوبی در حال تدوین است، خوشبختانه وزیر نیرو نیز تأکید فراوانی بر روی این قضیه دارند که امیدواریم بتوانیم با جذب اعتبارات بیشتر در این زمینه همانند سال گذشته شاهد کاهش بار قابل توجهی باشیم.

وی افزود: در سال گذشته توانستیم با اجرای برنامه های متنوع از جمله انعقاد بیش از 17 هزار قرارداد با مشترکین دیماندی صنعتی و کشاورزی بیش از 4000 مگاوات از میزان مصرف را کاهش دهیم.

حقی‌فام تصریح کرد: چنانچه این میزان مدیریت نمی شد بار مصرف تابستان به مرز 60 هزار مگاوات نزدیک می شد که در این صورت شبکه برق کشور را با مشکلی اساسی مواجه می کرد.

معاون توزیع توانیر گفت: پیش بینی می شود در تابستان 97 نیز با رشد بیش از 5 درصدی مصرف برق مواجه باشیم که در این صورت می بایست با تدوین برنامه های منظم و دقیق میزان کاهش بار را تا 6000 مگاوات کاهش داد یعنی 2000 مگاوات بیشتر از تابستان سال 96، که این امر بدون همکاری مردم عزیز امکانپذیر نخواهد بود.

حقی‌فام با اشاره به برنامه های جدید وزارت نیرو برای مدیریت مصرف در تابستان سال 97 نسبت به سال گذشته، اظهار داشت:  امسال بنا داریم تا از طریق راه اندازی سیستم IOT با همکاری مخابرات کشور، بار سرمایشی و گرمایشی ادارات و سازمان های دولتی را مدیریت و کاهش دهیم.

وی ادامه داد: همچنین بنا داریم تا دو مصوبه دولت را به شدت در سال آتی پیگیری کنیم. یکی از این مصوبه های بر تأمین 20 درصدی برق ادارات و سازمان های دولتی از انرژی های نو و CHPهاست و دوم نیز مصوبه دولت مبنی بر کاهش 10 درصدی مصرف برق توسط همین ادارات و سازمان های دولتی است که اجرای این دو می تواند در مدیریت مصرف برق در تابستان 97 بسیار راهگشار باشد.   

حقی فام خاطرنشان کرد: همچنین برنامه داریم تا در کلانشهر تهران بیش از 5 میلیون لامپ پر مصرف را با لامپ های LED تعویض کنیم که این امر می تواند در مدیریت بار مصرف پایتخت بسیار موثر باشد.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها