کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

رهبر انصارالله: توطئه سقوط کرد/عربستان، امارات، ایالات متحده شکست تاریخی متحمل شدند


کد خبر : ۴۳۸۴۰دوشنبه، ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۰:۲۰۱۳۶۲ بازدید

رهبر جنبش انصارالله یمن خاطرنشان کرد: توطئه علیه یمن در ظرف کمتر از ۳ روز شکست خورد و سقوط کرد.

رهبر جنبش انصارالله یمن خاطرنشان کرد: توطئه علیه یمن در ظرف کمتر از ۳ روز شکست خورد و سقوط کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از المیادین، عبدالملک الحوثی، رهبر جنبش انصارالله یمن خاطرنشان کرد: امروز یک روز فوق العاده و بزرگ است و روزی است که توطئه سقوط کرد و ما به مردم یمن تبریک می‌گوییم.

رهبر انصارالله تاکید کرد: عربستان، امارات، ایالات متحده و انگلیس شکست تاریخی متحمل شدند.

وی افزود: توطئه علیه یمن در ظرف کمتر از ۳ روز شکست خورد و ساقط شد.

رهبر جنبش انصارالله تاکید کرد: ما موضع مسئولانه و آگاهانه انسان‌های شریف و آزادگان در کنگره مردمی سراسری یمن را می ستاییم. ما به دستگاه امنیتی و نهادهای دولت که تلاش‌های بسیاری را برای دفع توطئه شبه نظامیان خائن صرف کردند، درود می‌فرستیم. ما مردمان قبایل یمن را که با این توطئه خطرناک برخورد کردند، می‌ستاییم.

وی افزود: ما امروز از این محنت بزرگ عبور کردیم و توطئه‌ای سرنگون شود که تهدید جدی را علیه یمن رقم زده بود.

رهبر جنبش انصارالله خاطرنشان کرد: یمنی‌ها این سوال را می‌پرسند که چگونه ممکن است موضع برخی از برخورد و مقابله با ائتلاف متجاوز تغییر کرده و به توطئه چینی در کنار این ائتلاف متجاوز بپردازند.

عبدالملک الحوثی تصریح کرد: دعوت‌ها به فتنه، شر، جنگ، تخریب امنیت و ثبات باعث غافلگیری یمنی‌ها شد.

رهبر جنبش انصارالله افزود: پیش از آنکه این توطئه رخ دهد ما از آن آگاه بودیم و بسیار برای جلوگیری از این توطئه با روشی برادرانه تلاش کردیم، اما طرف دیگر همواره شانه خالی می‌کرد.

وی تصریح کرد: ما می‌دانستیم که هماهنگی با طرف‌های متجاوز و آمادگی‌های نظامی بسیاری از سوی این طرف‌ها پیش از رخدادهای اخیر صورت گرفت.

وی افزود: زمانی که از گشودن صفحه جدیدی با ائتلاف متجاوز خبر دادند، ما از آنها خواستیم که از موضع خود صرف نظر کنند، اما برخی درخواست ما را به روشی اشتباه فهمیدند و گمان کردند که این درخواست ما برخاسته از ضعف است و با موضعی بسیار منفی پاسخ آن را دادند.

رهبر جنبش انصارالله خاطرنشان کرد: گفتمان رسانه‌ای میان شبه‌نظامیان و کشورهای ائتلاف متجاوز یکپارچه بود و این مسئله باعث غافلگیر شدن انسان‌های شریف در کنگره مردمی سراسری یمن شد.

وی افزود: ائتلاف متجاوز عربی از شبه‌نظامیان جنایتکار به صورت هوایی پشتیبانی به عمل می‌آورد که این اقدام در راستای تلاش‌ها برای تصرف صنعاء توسط آنها صورت می‌گرفت.

عبدالملک الحوثی اظهار کرد: بر این مسئله حساب باز می‌کردند که اگر ما به جبهه‌های جنگ علیه ائتلاف متجاوز مشغول باشیم، این امر بر توانایی ما برای مقابله با توطئه تاثیر می‌گذارد، آنها بر این امر حساب باز کرده بودند که فتنه به هر روستا، شهر و قبیله‌ای برسد.

رهبر جنبش انصارالله تصریح کرد: نخستین عامل در سرنگون ساختن توطئه همان رویارویی مردم یمن با فتنه بود. این توطئه از حمایت سیاسی، رسانه‌ای و نظامی کشورهای ائتلاف متجاوز برخوردار بود.

وی تاکید کرد: پس از سرنگونی این توطئه، همه ما باید به تلاش‌های همیشگی‌مان برای حفظ امنیت و ثبات ادامه دهیم.

عبد الملک الحوثی تصریح کرد: نبرد شبه نظامیان علی عبدالله صالح نبرد عربستان و امارات بود.


کارگزاری فارابیکارگزاری فارابی


اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

لاماری