کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

حساب بانکی چه کسانی در ترکیه، امارات و انگلیس بسته شد؟


کد خبر : ۴۳۸۱۶دوشنبه، ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۲:۴۱۳۸۲۰ بازدید

روسای اتاق‌های مشترک بازرگانی اعلام کردند در پی مقررات جدید شفافیت نقل و انتقالات مالی سازمان FATF حساب بانکی ایرانیان غیرمقیم در ...

روسای اتاق‌های مشترک بازرگانی اعلام کردند در پی مقررات جدید شفافیت نقل و انتقالات مالی سازمان FATF حساب بانکی ایرانیان غیرمقیم در کشورهای ترکیه، امارات و انگلیس بسته شده است.

به تازگی اخباری مبنی بر بسته شدن حساب ایرانیان غیر ساکن در شارجه امارات، ترکیه و انگلیس منتشر شده است. ایسنا برای پیگیری موضوع سراغ روسای اتاق‌های مشترک بازرگانی این کشورها با ایران رفت و نظرات آنان را جویا شد.

ابراهیمی - رییس شورای مشترک ایران و ترکیه - در این باره گفت: ایرانیانی که در ترکیه کسب و کار رسمی دارند، هیچ اتفاقی برای حساب‌های بانکی آن‌ها نیفتاده اما برخی که به ترکیه سفر کرده‌اند و حساب بانکی باز کرده‌اند و فعالیت‌های صوری از آن طریق انجام داده‌اند، حساب‌هایشان بسته شده است.

وی با بیان اینکه هیچ مشکلی برای حساب‌های بانکی ایرانیان مقیم ترکیه به وجود نیامده است افزود: برای کسانی که در ترکیه شرکت رسمی ایرانی، چند ملیتی و شرکت مشترک دارند نیز هیچ مشکلی به وجود نیامده است و با دولت ترکیه در زمینه اقتصادی ارتباطات تنگاتنگ و مناسبی داریم؛ به گونه‌ای که ایرانیان می‌توانند یک روزه در ترکیه شرکت ثبت کنند.

به گفته ابراهیمی، این اقدام ترکیه برای جلوگیری از تبادل پول سیاه انجام شده است.

همچنین مسعود دانشمند - رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و امارات - در این باره گفت: محدودیت‌هایی در برخی حساب‌ها به وجود آمده است و حساب ایرانیانی که در امارات ساکن نیستند بسته شده است.

به گفته وی مقررات جدید شفافیت نقل و انتقالات مالی سازمان بین المللی مبارزه با پولشویی و کارگروه ویژه اقدام مالی آن (FATF) باعث شده چنین اتفاقی بیفتد و این حساب‌ها مسدود شود؛ کما اینکه در ایران نیز تاجر یا توریستی که در داخل کشور اقامت نداشته باشد، نمی‌تواند حساب بانکی افتتاح کند.

البته علی نقی خاموشی - رییس شورای بازرگانی ایران و انگلیس - نیز در این باره گفت: پیش از این نیز شایعاتی درباره بسته شدن حساب‌های ایرانی‌ها در چین منتشر شده بود که صرفا مربوط به اتباع ایرانی در چین بود.

لازم به توضیح است که پیش از این حساب بانکی ایرانی‌هایی که با ویزای غیر تجاری به چین رفته و گردش مالی بالایی داشتند نیز در چین بسته شده بود. / ایسنا



اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها