کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

جوابیه صریح گمرک ایران به ادعای قاچاق از مبادی رسمی گمرکی


کد خبر : ۴۳۷۷۰جمعه، ۱۰ آذر ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۲:۱۳۲۷۷۶ بازدید

لطفا اسناد یک کانتینر از 3300 کانتینر قاچاق ادعایی را به گمرک بدهید !
جوابیه صریح گمرک ایران به ادعای قاچاق از مبادی رسمی گمرکیجوابیه صریح گمرک ایران به ادعای قاچاق از مبادی رسمی گمرکی

گمرک ایران از امیر خجسته، رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس درخواست کرد تا حداقل اسناد یک کانتینر از 3300 کانتینر قاچاق ادعایی را جهت راستی آزمایی به گمرک و یا هر نهاد نظارتی دیگری بدهد .

این درخواست پس از آن مطرح می شود که این نماینده مجلس در گفت و گو با ایلنا ادعا کرده که "روزانه 3300 کانتینر کالای قاچاق به کشور وارد می‌شود و کرباسیان اطلاعی از واقعیت‌های موجود ندارد" .

در این توضیحات آمده است :  کاملا روشن و واضح است که این نماینده مجلس واقعیت ها را نادیده گرفته و کمترین اطلاعی از تجارت خارجی کشور ندارد و بیان این مطالب ، توهین به پرسنل شریف و زحمتکش گمرک ایران و همچنین تجار و بازرگانانی است که تجارت قانونی در کشور انجام می دهند .

در تماسی که با این نماینده جهت اخذ تنها یک سند از ادعاهای او بعمل آمد وی عنوان می کند که من تنها این را شنیده ام و هیچ سندی هم ندارم !

اگر به جزئیات آمار تجارت خارجی نگاه کنیم بر اساس ادعاهای این نماینده مجلس باید کالاهای اساسی و مواد اولیه واحدهای تولیدی را هم در فهرست کالاهای قاچاق در کشور قرار دهیم .

با رقم 3300 کانتینر قاچاق در روز مجموع کانتینرهای ادعایی در سال 1200000 کانتینر می شود که با این وصف هیچ واردات رسمی انجام نشده است و باید از ایشان سوال کرد که 330000000000000 ریال در آمد وصولی گمرک بابت حقوق ورودی و ارزش افزوده و عوارض در سال 1395 و رقمی بیشتر که تا پایان سال جاری وصول خواهد شد ، از چه محلی صورت گرفته و وصول می شود ؟

بر اساس این توضیحات ؛ آنچه که از طرف دکتر کرباسیان رئیس کل وقت گمرک ایران در خصوص آمار 700 میلیون دلاری قاچاق از مبادی رسمی در ابتدای سالجاری عنوان شد به استناد آمار ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز مربوط به سال 1395 مطرح گردید که البته این آمار برای سالجاری منتشر نشده است .

آنچه که مشخص است اینکه گمرک ایران کنترل هوشمند بیش از 1000000 کانتینر ورودی در بخش واردات و ترانزیت را به کمک سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی در سالجاری انجام داده و حتی یک کانتینر کالای قاچاق هم از گمرکات ترخیص نشده است که این موضوع صحت گفته های دکتر کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی مبنی بر اینکه قاچاق از گمرک نداریم را تایید می کند .

گمرک ایران بار دیگر تاکید می کند طرح ادعاهای کلی و بدون ادله و اسناد متقن نتیجه ای جز تشویش افکار عمومی، کاهش اعتماد عمومی به نهادهای دولتی و حاکمیتی و ایجاد حاشیه امن برای مفسدان واقعی اقتصادی در پی نخواهد داشت لذا پیشنهاد می کنیم به اجرای طرح ادعاهای کلی با ارائه اسناد و مدارک به گمرک و یا هر نهاد نظارتی مسئول در این خصوص در مبارزه واقعی با پدیده شوم قاچاق همکاری کنید .اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها