کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

بورس تهران در آخرین روز کاری هفته، 103 واحد عقب نشست


کد خبر : ۴۳۷۲۴چهارشنبه، ۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۹:۲۲۴۶۰ بازدید

معامله‌گران بازار سهام امروز در حالی با غلبه عرضه بر تقاضای سهام در گروه‌های پیش‌رو شاخص‌ساز شاهد عقبگرد نماگرهای منتخب بازار بودند که لزوم ...
بورس تهران در آخرین روز کاری هفته، 103 واحد عقب نشستبورس تهران در آخرین روز کاری هفته، 103 واحد عقب نشست

معامله‌گران بازار سهام امروز در حالی با غلبه عرضه بر تقاضای سهام در گروه‌های پیش‌رو شاخص‌ساز شاهد عقبگرد نماگرهای منتخب بازار بودند که لزوم استراحت مقطعی شاخص بورس و اصلاح قیمتی سهام باعث شد تا بازار قرمزپوش به تعطیلات آخر هفته برود.

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز چهار شنبه 8 آذر ماه 96 با کاهش 103 واحدی روی رقم 91 هزار و 152واحد ایستاد.

شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش 5 واحدی عدد 17 هزار و 622 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش 97 واحدی به رقم  98 هزار و 557 واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با کاهش 23 واحدی به رقم 64 هزار و 956 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش 484 واحدی عدد  193 هزار و 7 واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش 3 واحدی روی رقم یک هزار  و 30 واحد ایستاد.

براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های مخابرات ایران با 84 واحد، معدنی و صنعتی چادرملو با 23 واحد و گروه مدیریت سرمایه گذاری امید با 21 واحد افزایش بیشترین تاثیرمثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های پالایش نفت بندر عباس با 56 واحد، فولاد مبارکه اصفهان با 43 واحد و فولاد خوزستان 35 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 200 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 930 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 61 هزار و 81 نوبت داد و ستد بود.

در بازار نقدی بورس اما ارزش معاملات از 173 میلیارد تومان اندکی فراتر رفت.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های بیمه حافظ، توسعه عمران شهرستان نائین، حق تقدم خرید سهام کارت اعتباری ایران کیش، کویر تایر، پتروشیمی شیراز، گروه دارویی سبحان، حق تقدم خرید سهام داروسازی جابربن حیان در حالی از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی شد که هیچ نمادی متوقف نماند. 

امروز در بازار 2 بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامدار عمده اختصاص دارد، کمتر از 184 میلیون سهم هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه به ارزش بیش از 33 میلیارد تومان میان سهامداران عمده این سهم با معاملات انتقالی روبه‌رو بود. 

در گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید نیز کمتر از 34 میلیون سهم به ارزش 6.5 میلیارد تومان کد به کد شد. 

همچنین بیش از 16 میلیون سهم سرمایه‌گذاری غدیر به ارزش کمتر از 2 میلیارد تومان با تجمیع سهام از سوی سهامدار عمده به کدهای انتقالی همراه شد. 

در عین حال 16 میلیون سهم ملی صنایع مس ایران به ارزش بیش از 3 میلیارد تومان به کدهای درون‌گروهی سهامدار عمده اختصاص یافت. 

10 میلیون سهم مخابرات ایران نیز به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان با معاملات انتقالی میان سهامداران عمده همراه شد. 

در عین حال کمتر از 9 میلیون سهم گسترش نفت و گاز پارسیان به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان کد به کد شد. 

6 میلیون سهم پالایش نفت اصفهان همچنین به ارزش 2.5 میلیارد تومان با معاملات انتقالی روبه‌رو شد. 

در ریل‌سیر کوثر اما بیش از 5.5 میلیون سهم به ارزش بیش از 1.5 میلیارد تومان با معاملات انتقالی از سوی سهامدار عمده روبه‌رو بود. 

هم‌زمان بیش از 5.5 میلیون برگه اوراق اختیار فروش تبعی ریل‌سیر کوثر به ارزش بیش از 28 میلیارد تومان کد به کد شد. 

همین وضعیت در پتروشیمی پردیس نیز تکرار شد به طوری که بیش از 4 میلیون سهم به ارزش بیش از 2.5 میلیارد تومان کد به کد شد. 

همچنین 4 میلیون سهم پتروشیم جم به ارزش کمتر از 3.5 میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده کد به کد شد. 

براساس این گزارش، امروز بازار سهام در حالی شاهد غلبه عرضه بر تقاضای سهام در اغلب گروه‌های پیشرو به خصوص در گروه فلزات اساسی و پالایشی‌ها بود که لزوم استراحت مقطعی نماگرهای بورس و اصلاح قیمتی سهام باعث شد تا بازار با نماگرهای قرمزپوش به تعطیلات آخر هفته برود، بازاری که همچنان برای ارز، انتظارهای بلندپروازانه‌ای را تا پایان سال دارد.

در حالی که به نظر می‌رسد ضعف قدرت خرید و در عین حال تداوم رکود در اقتصاد غبارگرفته کشور نتوانسته حال و هوای سهامداران وفادار بازار را از رخوت و فرسودگی به شادابی و امیدواری تغییر دهد. این در حالی است که همچنان حقیقی‌ها بازیگر اصلی بازار سهام برای روشن ماندن چراغ امید در تالار شیشه‌ای هستند.

- فارساخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

سایت شب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
سایت شب