کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

50 میلیارد یورو؛ خسارت پرداختی انگلستان به اروپا


کد خبر : ۴۳۷۱۷جمعه، ۱۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۱:۲۰۱۶۱۸ بازدید

منابع آگاه اعلام کردند که لندن پیشنهاد پرداخت حدود 50 میلیارد یورو را بعنوان خسارت به اتحادیه اروپا در مورد برگزیت پیشنهاد داده که امیدوار کننده است.

منابع آگاه اعلام کردند که لندن پیشنهاد پرداخت حدود 50 میلیارد یورو را بعنوان خسارت به اتحادیه اروپا در مورد برگزیت پیشنهاد داده که امیدوار کننده است.

مهر به نقل از رویترز نوشت: یک منبع آگاه در اتحادیه اروپا گفت: بریتانیا پیشنهاد پرداخت آنچه که اتحادیه اروپا آن را خسارت به دنبال خروج این منطقه از این اتحادیه می نامد، داده است تا مسئله برگزیت حل وفصل شود.

این منبع آگاه که خواست نامی از او برده نشود، گفت: دو طرف نزدیک به رسیدن به یک توافق بر سر موضع اصلی و چالشی برگزیت هستند که مانع اصلی باز کردن مذاکرات در مودر پیمان آینده تجارت آزاد با یکدیگر است.

در همین حال مبلغ پیشنهادی بریتانیا به اتحادیه اروپا بر اساس آنچه که روزنامه ای بریتانیایی اعلام کرده اند در حدود ۵۰ میلیارد یورو است که نشان دهنده مطالبه سنگین اتحادیه اروپا بعنوان سهم خواهی از لندن در بعداز خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و انجام تعهدات این اتحادیه تا قبل از خروج بریتانیا در مارس ۲۰۱۹ میلادی و تامین بودجه صندوق مستمری کارمندان اتحادیه اروپا برای یک دهه است.

  مقامات رسمی اتحادیه اروپا که نزدیک به این مذاکرات هستند، اعلام کردند: روند حل و فصل صورتحساب برگزیت در آستانه دیدار پیش رو مقامات بریتانیایی با مقامات اتحادیه اروپا همچنان در حال ادامه است و برخی از دیپلمات های اروپایی در ارتباط با پیشرفت این موضوع گفته اند که پیشنهاد بریتانیا در مورد حل و فصل مالی برگزیت امیداور کننده است و دو طرف در حال نزدیک شدن به یک توافق هستند.

با این وجود، دیگران هشدار داده اند که این حرکت بریتانیا را نمی توان ارائه یک پیشنهاد کاملا متعهدانه و توافق اساسی که بطور ۱۰۰ درصد مورد تایید ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا باشد، دانست.

همچنین اتحادیه اروپا شرایطی را برای بریتانیا قبل از پذیرش درخواست لندن برای مذاکرات تجارت آزاد که این امکان را برای بریتانیا مهیا می کند تا ۱۶ ماه بعد از برگزیت بتواند با اتحادیه اروپا تجارت انجام دهد، وضع کرده است که از جمله آن می توان به حقوق شهروندان اتحادیه اروپا در بریتانیا اشاره کرد و مذاکره کنندگان اروپایی در حال فشار آوردن به بریتانیا مبنی بر پذیرش این مسئله که قضات اروپایی باید در مورد حقوق شهروندان اتحادیه اروپا حرف آخر را بزنند، هستند.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها