کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

فروش زمین برخی مناطق آزاد برای پرداخت حقوق کارمندانشان


کد خبر : ۴۳۶۳۷سه شنبه، ۷ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۷:۲۶۱۰۴۲ بازدید

معاون شورای عالی مناطق آزاد گفت: در منطقه ای مانند قشم کارکنان مناطق آزاد چند برابر کارکنان شهرداری آن منطقه است. در صورتی که قرار ...

معاون شورای عالی مناطق آزاد گفت: در منطقه ای مانند قشم کارکنان مناطق آزاد چند برابر کارکنان شهرداری آن منطقه است. در صورتی که قرار نیست این مناطق انقدر کارمند به خدمت بگیرند که برای پرداخت حقوق آنها مجبور به فروش زمین بشوند.

آهنگران معاون شورای عالی مناطق آزاد اظهار داشت: مناطق آزاد بیشتر به کارهای خدماتی و بانکی می پردازند و عملکرد آنها نسبتا موفق بوده است.

وی افزود: عملکرد آنها نسبت به بخش های دیگر اقتصادی بهتر بوده است و آنها مرحله تکمیل زیر ساختها را گذرانده و درباره اقتصاد مقاومتی هم در 4 سال گذشته اقدامات مثبتی انجام داده و سیاست های راهبردی داشته اند و اکنون آماده پذیرش سرمایه خارجی هستند.

وی ابراز امیدواری کرد: از این پس باید نظارت بر سازمان مناطق آزاد تقویت شود و به کارکرد اصلی خود یعنی تولید و صادرات سوق پیدا کند.

آهنگران افزود: مکان یابی مناطق آزاد به درستی صورت نگرفته چون شیوه مدیریت مناطق آزاد درآمد هزینه ای است.

وی ادامه داد: از دیگر مشکلات مناطق آزاد مساحت زمین هایی است که انتخاب می شود. در کشورهایی که روی مناطق آزاد سرمایه گذاری کرده اند، مناطق آزاد بیش از 400 تا 500 هکتار نیستند، اما برخی مناطق آزاد در ایران مانند منطقه ازاد ماکو 540 هزار هکتار است و همین مسئله موجب شده مدیران مناطق ازاد به جای تولید و صادرات به دنبال کارهای عمرانی و شهرداری بروند چون مناطقی که به عنوان منطقه ازاد تعریف شده شهر و روستاهای بسیاری را در برگرفته است.

آهنگران گفت: رسوب نیرو در مناطق ازاد از دیگر مشکلات این مناطق شمرده می شود. به عنوان مثال در منطقه ای مانند قشم کارکنان مناطق آزاد چند برابر کارکنان شهرداری آن منطقه است. در صورتی که قرار نیست این مناطق انقدر کارمند به خدمت بگیرند که در پرداخت حقوق آنها هم دچار مشکل بشوند و از راههایی مانند فروش زمین و برخی عوارض حقوق انها را تامین کنند.

معاون شورای عالی مناطق آزاد افزود: در مناطق هشتگانه آزاد ورود کالا با مسافر ممنوع شد ولی اعضای کمیسیون با این طرح مخالفت کردند و پیشنهاد شد منطقه ویژه امیر آباد به منطقه آزاد تبدیل شود و منطقه ماکو به عنوان یک منطقه موفق معرفی و در سیستان و بلوچستان، منطقه چابهار منطقه تجاری شد. / تسنیماخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها