کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

بلند پروازی شاخص بورس تهران امروز سه‌شنبه


کد خبر : ۴۳۳۸۵سه شنبه، ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۲:۳۵۵۴۸ بازدید

تقویت 513 واحدی شاخص کل بورس/ آمادگی بازار سهام برای رسیدن به مدار 89 هزار واحدی ...

فارس نوشت: معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی شاهد تقویت حجم و ارزش معاملات بازار سهام به پشتوانه گروه فلزات اساسی و پالایشی‌ بودند که انتظار برای شکستن سقف تاریخی شاخص کل بورس به تقویت حجم معاملات در بازار اول بورس انجامید.

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز سه شنبه 30 آبان ماه 96 با افزایش 513 واحدی روی رقم 88 هزار و 774 واحد ایستاد.

شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش یک واحدی عدد 17 هزار و 535 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش 552 واحدی به رقم 95 هزار و 613 واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش 555 واحدی به رقم 62 هزار و 475 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 87 واحدی عدد  192 هزار و 129 واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش دو واحدی روی رقم یک هزار و 12واحد ایستاد.

براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد فولاد مبارکه با 140 واحد، پالایش نفت اصفهان با 92 واحد و پالایش نفت بندر عباس با 83 واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی سایپا با 16 واحد، خدمات انفورماتیک با 15واحد و مخابرات ایران با 12 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 444 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از یک میلیارد و 384 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 68 هزار و 24 نوبت داد و ستد بود.

در بازار نقدی بورس اما ارزش معاملات از 355 میلیارد تومان اندکی فراتر رفت.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های پتروشیمی خارک، سیمان آرتا اردبیل از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های بیمه آسیا، حق‌تقدم استفاده نشده خرید سهام قند شیروان، قوچان و بجنورد، بازگشایی شدند.

امروز در بازار2 بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد، 274 میلیون سهم فولاد خوزستان به ارزش بیش از 107 میلیارد تومان میان سهامداران عمده این سهم با معاملات انتقالی مواجه بود.

در ایران‌ترانسفو نیز اندکی بیش از 59 میلیون سهم به ارزش بیش از 32 میلیارد تومان کدبه‌کد شد. همچنین بیش از 5 میلیون سهم افست به ارزش کمتر از 6 میلیارد تومان با معاملات درون‌گروهی از سوی سهامدار عمده روبرو بود و در پتروشیمی خارک نیز 2 میلیون سهم به ارزش بیش از 3.5 میلیارد تومان به کدهای درون‌گروهی سهامدار عمده انتقال یافت.

در بازار معاملات بلوکی نیز بیش از 274 میلیون سهم گسترش سرمایه‌گذاری ایرانیان به ارزش 72 میلیارد تومان میان کدهای تابعه ایران‌خودرو منتقل شد.

بر اساس این گزارش امروز بورس تهران در حالی با تقویت حجم و معاملات سهام در اغلب نمادهای معاملاتی به‌ویژه در بین شرکت‌های بزرگ حاضر در بازار اول بورس تهران روبرو بود که هم‌سو با تحرک بازارگردان‌ها و همچنین معاملات درون‌گروهی سهامداران عمده، شاخص کل بورس تهران خود را آماده عبور از سقف تاریخی 89 هزار واحدی می‌کند.

کاهش فاصله شاخص کل بورس با سقف تاریخی 89 هزار و 500 واحدی در حالی است که قیمت سهام اغلب شرکت‌ها نسبت به سرمایه پایه آنها با فاصله معناداری مواجه است.

انتظار برای رشد سودآوری‌ها در گروه فلزات اساسی و معدنی در عملکرد سه ماهه سوم امسال و درعین‌حال خوشبینی‌ها نسبت به بودجه‌های برآوردی  سال آینده در این گروه اصلی‌ترین اهرم حرکت شاخص کل بورس برای شکستن سقف تاریخی 89 هزار واحدی عنوان می‌شود، هرچند که افزایش انتظار نسبت به تقویت نرخ ارز در بازار داخلی در کنار حرکت قیمت‌ها در بازار مسکن باعث شده تا چشم‌انداز دست‌کم کوتاه‌مدت بازار سهام برای سهامداران اغلب نوسان‌گیر جذاب به نظر برسد.

در گروه پتروشیمی‌ها نیز عطش نقدینگی برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای در حالی بالا گرفته که بحران آب باعث شده تا اغلب مجتمع‌های پتروشیمی کشور با مشکلات مختلفی برای تولید مواجه باشد.

امروز بازار سهام بازاری به نسبت پرحجم‌تر از روزهای گذشته بود که هم‌سو با حمایت بازارگردان‌ها شاهد تحرک تقاضا در میان شرکت‌های بزرگ و حاضر در بازار اول بورس بود.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو