کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

بورس تهران امروز دوشنبه، 58 واحد تقویت شد


کد خبر : ۴۳۳۴۲دوشنبه، ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۶:۵۲۳۳۳ بازدید

معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی نظاره‌گر بازار متعادل پا به پای معاملات درون‌گروهی و کدبه کد حقوقی‌ها بودند که نوسان قیمت جهانی ...

معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی نظاره‌گر بازار متعادل پا به پای معاملات درون‌گروهی و کدبه کد حقوقی‌ها بودند که نوسان قیمت جهانی نفت خام در روزهای اخیر باعث شد تا پالایشی‌ها پیشرو امروز بازار سهام باشند.

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز دوشنبه 29 آبان ماه 96 با افزایش 58 واحدی روی رقم 88 هزار و 261 واحد ایستاد.

شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش 16 واحدی عدد 17 هزار و 536 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش 80 واحدی به رقم  95 هزار و 61 واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش 80 واحدی به رقم 95 هزار و 61 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 125 واحدی عدد 61 هزار و 920 واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش یک واحدی روی رقم یک هزار و 9 واحد ایستاد.

براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد فولاد مبارکه با 56 واحد، پالایش نفت بندر عباس با 33 واحد و پالایش نفت اصفهان با 20 واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی تاپیکو با 20 واحد، گروه مپنا با 17 واحد و سایپا با 15 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 145 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 602 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 50 هزار و 122 نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های خدمات فنی فولاد یزد، آلومراد، پشم‌شیشه ایران، حق تقدم خرید سهام بهنوش ایران، اوراق صکوک اجاره واسطه مالی مهر یکم در نماد صبصیر و اوراق صکوک اجاره واسط مالی آذر یکم در نماد صکاشی و فرآورده‌های سیمان شرق از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های گروه سرمایه‌گذاری آتی دماوند و پتروشیمی شیراز متوقف شدند.

امروز در بازار 2 بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد 15 میلیون سهم ایران ترانسفو به ارزش بیش از 8 میلیارد تومان میان سهامداران عمده این سهم با معاملات انتقالی همراه بود.

در نماد صنایع و معادن احیا سپاهان نیز اندکی بیش از 12.5 میلیون سهم به ارزش کمتر از 9 میلیارد تومان کد به کد شد. همچنین 12 میلیون سهم فولاد کاوه کیش به ارزش بیش از 2.5 میلیارد تومان با تجمیع سهام به کدهای درون‌گروهی از سوی سهامدار عمده روبه‌رو شد و در سرمایه‌گذاری سبحان نیز 10 میلیون سهم به ارزش کمتر از 1.5 میلیارد تومان به کدها‌ی درون‌گروهی انتقال یافت.

همچنین در سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی 5 میلیون سهم به ارزش کمتر از 1 میلیارد تومان به کدهای درون‌گروهی سهامدار عمده تجمیع شد. کمتر از 5 میلیون سهم صنایع پتروشیمی خلیج فارس اما به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان کد به کد شد. 

در این بازار کمتر از 3 میلیون سهم دامداری تلیسه نمونه به ارزش بیش از 2.5 میلیارد تومان به کدهای درون‌گروهی سهامدار عمده منتقل شد و در نهایت بیش از 2.5 میلیون سهم هتل پارسیان کوثر اصفهان به ارزش کمتر از 5 میلیارد تومان کد‌به‌کد شد.

بر اساس این گزارش امروز در جریان بازار نقدی سهام در حالی گروه پالایشی‌ها به تبع رشد روزهای اخیر قیمت نفت خام در بازارهای جهانی با اقبال خریداران اغلب حقیقی بازار سهام روبه‌رو شد که همسو با معاملات انتقالی صندوق‌های حامی نماگرهای بورس و همچنین تحرک بازارگردان‌ها این گروه روندی متعادل را در نمادهای پیش‌روی خود نظاره‌گر بود.

در گروه خودرویی‌ها اما مدیرعامل سایپا در حالی پس از گذشت کمتر از ۲ سال برکنار شد که عضو اصلی در این شرکت برای اصلاح ساختار مالی به بهانه‌هایی همچون ارزش منصفانه دارایی‌ها و یا انتقال زیان از صورت‌های مالی به سایر شرکت‌های تلفیقی همچنان در ترکیب هیأت مدیره این شرکت حضور مؤثر دارد.

در این گروه همچنین شنیده‌هایی حاکی از تغییر قریب‌الوقوع در مدیریت ایران‌خودرو در هفته‌های آتی دارد. 

در گروه بانک‌ها نیز انتظار سهامداران نمادهای متوقفی همچون بانک صادرات برای برگزاری مجمع و بازگشایی نماد معاملاتی پس از گذشت حدود 2 سال در حالی لبریز شده که شنیده‌هایی از تغییرات مدیریتی در این گروه شنیده می‌شود.

همزمان آرایش صورت‌های مالی در نماد بانک آینده و خروج  60 درصد از منابع سپرده این بانک تحت عنوان تسهیلات اعطایی در ازای چک و سفته بر اساس صورت‌های مالی عملکرد 95 قابل تأمل است منابعی که با توجه به تخصیص آنها به شرکت‌های تابعه از جمله ایران‌مال با اما و اگرهای بسیاری مواجه است. 

در گروه فلزات اساسی نیز امروز جمع‌آوری سهام در محدوده صفر تابلو در حالی ادامه یافت که به نظر می‌رسد، فردا این گروه پیشرو اصلی بازار سهام باشند. 

در بازار امروز معاملات حق تقدم خرید سهام سرمایه‌گذاری نفت و گاز پتروشیمی تأمین به قیمت هر سهم  حدوداً‌ 16 تومان در حالی مورد توجه خریداران اغلب حقیقی قرار گرفت که قیمت هر سهم تاپیکو بر روی تابلوی بورس هم اکنون حدود 122 تومان است.

- فارساخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو