کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

جزئیات تعرفه گاز مصرفی در تمامی شهرهای ایران + جدول


کد خبر : ۴۳۳۴چهارشنبه، ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۰:۴۸:۳۰۸۷۲۰ بازدید

تعرفه گازبهای خانگی در شهرهای ایران، به تفکیک هر اقلیم در جداولی منتشر شده به طوری که کمترین میزان مصرف و بیشترین میزان مصرف با توجه به این اطلاعات قابل محاسبه است.

 بر اساس تصمیم هیئت وزیران قیمت مصرفی گاز در کشور از ابتدای سال جاری افزایش یافت. بر اساس این تصمیم که به صورت ابلاغ مصوبه دولت به دستگاههای مربوطه جهت اجرا ارسال شده است، قیمت هر مترمکعب گاز مصرفی برای بخش های مختلف مصرف به صورت زیر است:

yma5nq12fhupgo9nyar.jpg

به گفته ناصر ابراهیمی، مدیرگازرسانی شرکت ملی گاز ایران، قیمت گاز مصرفی در سال 93 در بخش های نیروگاهی و CNG هنوز از سوی دولت ابلاغ نشده است، از اینرو در جدول بالا، در ردیف های مربوطه گازبهای سال 93 در این دو بخش خالی گذاشته شده است.به گفته بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران، قیمت گاز CNG برای مصرف کنندگان نهایی را 55 تا 60 درصد قیمت جدید بنزین در سال 93 تعیین خواهد شد.

تعرفه گازبهای خانگی در ماههای گرم سال از ابتدای سال جاری بدین شرح است:

s7e4e5keixh5h98hmgb.jpg


مدیرگازرسانی شرکت ملی گاز ایران در خصوص ارقام مندرج در جدول بالا اظهار داشت: بر این اساس، طبق تعرفه‌های جدید در سال 93 میزان گازبهای ماهانه مردم در بخش خانگی در فصول گرم سال در کمترین میزان مصرف (تا 45 متر مکعب) به‌علاوه 13 تومان عوارض و همچنین ارزش افزوده و آبونمان، حدود 7 هزار تومان و برای بیشترین میزان مصرف (مازاد بر 545 مترمکعب) حدود 100 هزار تومان است.

همچنین تعرفه گازبهای خانگی در ماههای سرد سال 93 بدین شرح است:

wahnoolyjlza3ubjjrbt.jpg

مدیرگازرسانی شرکت ملی گاز ایران در خصوص ارقام مندرج در جدول بالا گفت: در فصول سرد سال، در پله اول با مصرف حداکثر تا 300 متر مکعب، به‌ازای هر متر مکعب 44 تومان گازبها به‌علاوه 13 تومان عوارض برای هر مترمکعب و 3100 تومان (که شامل 8 درصد ارزش افزوده و آبونمان بوده و برای همه مشترکین ثابت است)، حدود 20 هزار تومان و در بیشترین میزان مصرف (مازاد بر 1300 مترمکعب) حدود 250 هزار تومان است.

در محاسبه مبلغ نهایی قبوض گاز، آبونمان نیز بر روی قبوض محاسبه می شود که فرمول محاسبه آن بدین صورت است:

ضریب ثابت 3 * ظرفیت کنتور یا ایستگاه * متوسط تعرفه

شهرهای مختلف ایران به تفکیک هر اقلیم در جدول زیر آمده است:


rhsmtd727tf2nhue6ebg.pngاخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو