کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

برای اجاره مسکن عجله نکنید


کد خبر : ۴۳۱۲سه شنبه، ۲۶ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۰:۳۸:۳۸۴۹۸۹ بازدید

بازار مسکن در رکود مطلق قرار دارد و به نظر نمی رسد به همین زودی ها بازار به سمت رونق نمی رود.

« مسکن گران نمی‌شود.» رکودی که از ابتدای تابستان سال گذشته وارد بازار مسکن شده، همچنان سایه خود را از سر بازار کم نکرده است تا فعالان و کارشناسان مسکن نیز چشم‌انداز روشنی برای بازگشت رونق به بازار، حداقل در نیمه نخست امسال متصور نباشند.

مشاوران املاک روایت می کنند، بازار دوران کسادی را پشت سرمی گذارد. از ابتدای خیابان جمالزاده شمالی که وارد این خیابان می شوید تعداد زیادی مشاور املاک در هر دو سوی خیابان را می توان دید. با نگاهی گذارا به درون بنگاه های املاک، کسادی بازار را آشکارا می توان دید و به قول صنف صرافی ها، بازار مسکن "بخواب رفته است".

ساعت 11 صبح روز کاری، دو مردی که یکی حدوداً 45 سال و دیگری 60 سال سن دارند، در حالیکه دست خود را تکیه گاه سرشان کرده و آرنج خود را روی میز و یا دسته صندلی قرار داده بودند در حال چرت زدن بودند که با باز شدن در شیشه ای مغازه تکانی می خوردند و خود را جمع و جور می کنند. مشتری مشخصات خانه ای را به آنها می دهد ولی هر دو مشاور در پیدا کردن مورد دلخواه او ناکام می مانند.

هر چند نتوانستد خانه موردنظر را برای مراجعه کننده بیابند اما با یک جمله آب پاکی را روی دست او ریختند:«به نظر ما منطقه مورد نظرت را عوض کن با این پول نمی توانی اینجا خانه پیدا کنی مخصوصا امسال اجاره بها با افزایش هم مواجه شده است.»

یکی از مشاوران مسکن خیابان جمال زاده می گوید:«پایان فروردین امسال رکودی ترین سال بود و کمترین مورد را برای اجاره معرفی کرده اند این در حالیست که در سال پیش با توجه با حجم کم معاملاتبه نسبت امسال وضعیت بهتری بود. اما به پایان فروردیم نزدیک می شویم اما هنوز خبری از رونق معاملات مسکن نیست و با گفتن " امیدواریم ختم بخیر شود.»

یکی دیگر از مشاوران مسکن همین خیابان می گوید:« مالکان منتظر تعیین نرخ نهایی قیمت بنزین و تاثیر اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها هستند تا بر اساس آن ملک خود را قیمت گذاری کنند. وی در ادمه می گوید اجاره بها با افزایش 20 الی 30 درصدی مواجه خواهد شد. با افزایش نرخ تورم 25 درصدی، مالک نیز مقصر نیست نمی تواند که ملک خود را پایین تر از ارزش واقعی خود به حراج بگذارد.»

یکی از املاکی های خیابان ابوریحان نیز اظهارات هم صنفی های خود را تاکید می کند و می گوید:«بازار خرید و فروش مسکن قصد تکان خوردن ندارد این در حالیست که ممکن است امسال سال سختی برای مستاجرها به شمار رود. وی ادامه داد؛ چند مورد مستاجری که از مشتری های این بنگاه بودند بدلیل اینکه قادر نبودن اجاره بالا بپردازند به حاشیه تهران نقل مکان کردند. وی در ادامه گفت که مرد مجرد 34 ساله که شاغل و تحصیل کرده بود هفته گذشته مجبور شد به روستای درکه نقل مکان کند تا اجاره کمتری را بپردازد.»

یکی از مشاوران املاک میدان ولیعصر بر این باور است که امسال به مانند سال گذشته جابه جایی زیادی صورت نخواهد گرفت و با این افزایش قیمت ها که رخ داده است مستاجر تمایلی به جابه جایی ندارد و می تواند همانجا را با حداقل افزایش نسبت به مسکن جدید تمدید کند. این رویه نیز از سوی مالک اتخاذ شده و آنها نیز میل چندانی برای مستاجر جدید ندارند.

بازار مسکن در رکود مطلق قرار دارد و به نظر می رسد این شرایط همچنان ادامه داشته باشد. به همین دلیل خریداران و یا کسانی که به جست و جوی مسکن اجاره ای می روند، باید بیش از گذشته صبر کنند .اخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها