کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

کلاهبرداری 2.5 میلیارد تومانی از شرکت‌های بیمه!


کد خبر : ۴۳۰۷۳دوشنبه، ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۷:۱۰۳۶۹ بازدید

اعضای باندی که با تصادف‌های ساختگی بیش از 2.5 میلیارد تومان از شرکت‌های بیمه کلاهبرداری کرده‌اند، دستگیر شدند.

شرق- اعضای باندی که با تصادف‌های ساختگی بیش از 2.5 میلیارد تومان از شرکت‌های بیمه کلاهبرداری کرده‌اند، دستگیر شدند. 

به گزارش خبرنگار ما، فردی روز ١٨ شهریور با مراجعه به شعبه پنجم بازپرسی دادسرای ناحیه ١٦ تهران، قصد دریافت رأی دادسرا برای دریافت دیه از بیمه در یک پرونده تصادف جرحی در اتوبان آزادگان را داشت که بازپرس با مطالعه محتویات پرونده و اظهارات این شخص، متوجه برخی تناقضات شد و در ادامه با هماهنگی عوامل انتظامی حاضر در دادسرا، این شخص به نام «حسن. م» (٢٥ ساله) و دو همراهش به نام‌های «مهدی.ح» (٢١ ساله) و «فرشید. ع» (٢٣ ساله) دستگیر شدند و به‌همراه پرونده برای بررسی دقیق‌تر در اختیار اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند. با انتقال متهمان به اداره سیزدهم پلیس آگاهی، آنها در اظهارات اولیه منکر هرگونه تلاش برای فریب شرکت بیمه و کلاهبرداری از طریق جعل مدارک پزشکی قانونی و... شدند، اما در ادامه با بررسی سوابقشان، به‌عنوان سه مجرم سابقه‌دار در زمینه ایجاد تصادف ساختگی و دریافت خسارت از بیمه‌ها شناسایی شدند. بررسی سوابق متهمان نشان داد آنها تاکنون شش‌بار به اتهام «فریب شرکت‌های بیمه و دریافت پول از طریق ایجاد تصادف‌های ساختگی جرحی» دستگیر و روانه زندان شده‌اند.

سه متهم دستگیرشده که سابقه‌داران حرفه‌ای و همچنین بچه‌محل یکدیگر هستند، زمانی‌که جعلی‌بودن اسناد و مدارک به‌دست‌آمده از آنها محرز شد، به‌ناچار لب به اعتراف گشودند و ضمن اعتراف صریح به ده‌ها فقره پرونده‌سازی برای دریافت پول از شرکت‌های بیمه، دیگر همدستان و اعضای گروه خود را معرفی کردند. «مهدی. ح» در اعترافاتش گفت در بیش از ١٨فقره تصادف ساختگی جرحی، ازطریق جعل برگه‌‌های پزشکی قانونی و... با همدستی دیگر اعضای گروه، اقدام به دریافت مبالغ میلیونی از شرکت‌های بیمه کرده است؛ دیگر متهم دستگیرشده به‌نام «حسن.م» نیز در اعترافات اولیه‌اش عنوان کرد که حداقل در هشت پرونده به‌عنوان مصدومِ تصادفات، پس از جعل مدارک پزشکی قانونی و... ازسوی دیگر اعضای گروه با هویت‌های گوناگون اقدام به دریافت پول از شرکت‌های بیمه کرده است. فرشید نیز در اظهاراتی مشابه اعتراف کرد که با خرید مدارک شناسایی متعلق‌به افراد معتاد و با جعل هویت این افراد و به‌عنوان شاکی در پرونده تصادفات جرحی، اقدام به دریافت پول از شرکت‌های بیمه کرده است. با آغاز اعترافات سه متهم دستگیرشده، آنها دیگر همدستان خود و اعضای گروه به نام‌های «رجبعلی.ن» (٤٢ ساله)، «امید.م» (٢٥ ساله)، «مهرداد.م» (٣٠ ساله) و «ابراهیم.خ» (٢٤ ساله) را معرفی و عنوان کردند این افراد به‌عنوان راننده خودروهایی که در تصادف ساختگی باید پرداخت خسارت کنند، به ادارات بیمه مراجعه کرده و اقدامات اولیه را برای کلاهبرداری و دریافت پول از شرکت‌های بیمه انجام داده‌اند.

با دستگیری این چهار متهم، آنها ضمن تأیید اظهارات سه همدست خود، عنوان کردند فرد دیگری نیز به نام «مهدی. ج» (٣٦ ساله) با آنها همکاری کرده و در چندین فقره از تصادف ساختگی به‌عنوان راننده خودرو، ایفای نقش داشته است. «مهدی. ج» نیز در جنوب غرب تهران دستگیر شد و ضمن اعتراف صریح به همدستی با متهمان، عنوان کرد به‌صورت جداگانه با دو نفر از دوستانش به نام‌های «امید.ب»‌ (٢٥ ساله) و «محسن.س» (٣١ساله) اقدام به ایجاد تصادف جرحی ساختگی و دریافت پول از شرکت‌های بیمه کرده است، با این تفاوت که در این گروه سه‌نفره اخیر، محسن با شکستن قسمت‌های مختلف اعضای بدنش ازجمله دست، پا و گونه اقدام به تشکیل پرونده پزشکی قانونی کرده و درحال‌حاضر محسن به علت شکستی پا، به‌همراه امید در بیمارستان تحت مراقبت پزشکی قرار دارد. بلافاصله محسن نیز در بیمارستان طالقانی شناسایی و به‌همراه امید درحالی‌که در حال انجام اقدامات ترخیص محسن بود، دستگیر و به اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند. در تحقیقات از این دو متهم مشخص شد که متهمان با ایجاد شکستگی ساختگی در اعضای بدن محسن قصد دریافت مبلغ ٣٩٠ میلیون تومان از بیمه را داشته‌اند. 

هم‌زمان با دستگیری این تعداد از متهمان، جاعل گروه به نام «محمد.خ» (٤٠ ساله) در منطقه باقرشهر که با تهیه امهار مجعول اقدام به جعل اوراق پزشکی قانونی کرده بود، دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه وی امهار مجعول پزشکی قانونی و اوراق پزشکی قانونی کشف شد. هم‌زمان با دستگیری اعضای این گروه در تهران، «مهدی.ج» در ادامه اعترافاتش اعلام کرد با دو نفر دیگر به نام‌های «رسول» (٣٣ ساله) و «بهمن» (٢٩ساله)، دقیقا به همین شیوه و شگرد اقدام به دریافت مبالغی از شرکت‌های بیمه در شهرستان کاشان کرده است. بلافاصله کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی با اخذ نیابت قضائی به شهرستان کاشان اعزام و رسول و بهمن نیز دستگیر شده و پس از انتقال به اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ صراحتا به کلاهبرداری و دریافت غیرقانونی پول از شرکت‌های بیمه در پوشش تصادف‌های جرحی ساختگی اعتراف کردند. 

سرهنگ حمیدرضا یاراحمدی، سرپرست پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تأیید این خبر گفت: با بررسی اسناد و مدارک به‌دست‌آمده از متهمان و با دعوت از شرکت‌های مختلف بیمه و شناسایی پرونده‌های تشکیل‌شده ازسوی متهمان در این شرکت‌ها، تاکنون بیش از ٢٥ فقره از تصادفات جرحی ساختگی متعلق‌به این گروه از متهمان شناسایی شده است که برآورد ارزش مالی اولیه در این تعداد پرونده، به بیش از دو میلیارد ‌و ٥٠٠ میلیون تومان رسیده و تحقیقات برای شناسایی دیگر جرائم ارتکابی متهمان همچنان در دستور کار اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد. اخبار مرتبط

سایت شب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
سایت شب