کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

شگرد ویژه مرد حیله‌گر برای سرقت از زنان


کد خبر : ۴۳۰۳۱یکشنبه، ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۹:۱۴۸۶۵ بازدید

مرد بسازوبفروشی که ابتدا برای تفریح از زنان سرقت می‌کرد، پس از دستگیری گفت به دزدی عادت کرده بود. به گزارش خبرنگار ما، زنی روز ٢٨ مرداد با مراجعه به کلانتری ...

شرق- مرد بسازوبفروشی که ابتدا برای تفریح از زنان سرقت می‌کرد، پس از دستگیری گفت به دزدی عادت کرده بود.  به گزارش خبرنگار ما، زنی روز ٢٨ مرداد با مراجعه به کلانتری شهرک‌قدس به مأموران اعلام کرد مردی حدودا ٤٠ساله با حیله و ترفند، در پوشش فردی خیر که قصد کمک‌رساندن به افراد نیازمند جامعه را دارد اعتماد وی را جلب و اقدام به سرقت طلاجات او کرده است.  مال‌باخته پس از حضور در پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «ساعت ١٣:٣٠ روز حادثه مردی حدودا ٤٠ساله سوار بر ماشین، به من نزدیک شد. این شخص مدعی شد که قصد دادن خِیرات را دارد. این شخص در ادامه گفت:«خودتان کسی را نمی‌شناسید ؟»؛ زمانی‌که به او پاسخ دادم افرادی نیازمند را در همسایگی می‌شناسم، بسته‌ای پول به من نشان داد و خواهش کرد آن را به افراد نیازمند برسانم. در ادامه، بسته پول را در کیسه پلاستیکی مشکی که داخل آن مقداری البسه قرار داشت، گذاشت و آن را تحویل من داد. در همین زمان، این شخص با طرح این موضوع که قصد خرید طلا برای همسرش را دارد، از من پرسید:«به نظر شما چه طلایی برای همسرم خریداری کنم؟» و به این بهانه از من خواهش کرد تا طلاجات همراهم را برای بازدید در اختیارش قرار دهم. این شخص پس از بازدید طلاجات، آنها را داخل کیسه پلاستیکی گذاشت، در کیسه را محکم کرد و آن را به من تحویل داد و تأکید کرد که طلاجاتم را به‌همراه بسته پول که مدعی بود مبلغ آن سه میلیون تومان است، داخل کیسه گذاشته و پس از خداحافظی، با ماشین دور شد. حتی در زمان دورشدن از من خواهش کرد تا در زمان نماز او را نیز دعا کنم. پس از رفتن وی، کیسه پلاستیک مشکی را برای برداشتن بسته پول و طلاجاتم باز کردم اما نه خبری از بسته پول بود و نه از طلاجاتم. فقط چند البسه کهنه در کیسه پلاستیکی بود که انتهای آن نیز سوراخ شده بود».

هم‌زمان با آغاز رسیدگی به پرونده، وقوع سرقت‌های مشابه دیگر در مناطق غرب و شمال غرب تهران به‌ویژه در محدوده شهرک‌قدس و پونک به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد. در تمامی این سرقت، شخصی «خیرنما» در پوشش کمک به افراد نیازمند اقدام به فریب زنان و در ادامه سرقت طلاجات آنها کرده بود. کارآگاهان با بررسی اظهارات مال‌باختگان، اطمینان پیدا کردند همه این سرقت‌ها به‌وسیله یک نفر و با استفاده از خودروهای مختلف انجام شده است.  با شناسایی دقیق محل ده‌ها سرقت و انجام تحقیقات میدانی و با بهره‌گیری از دوربین‌های مداربسته مراکز تجاری و...، سرانجام کارآگاهان موفق به شناسایی یک دستگاه خودرو سواری پژو ٢٠٦ سفیدرنگ شدند.  با شناسایی مالک خودرو در شهرستان سمنان، نیابت قضائی اخذ و کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی به این شهرستان اعزام شدند. زنی حدودا ٢٥ساله به‌عنوان مالک خودرو، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «چندی‌پیش با شخصی به نام غلامرضا آشنا شدم و پس از مدت کوتاهی تصمیم به ازدواج گرفتیم. در این مدت نیز ماشین من در اختیار وی قرار داشت و به‌تازگی ماشین را از او تحویل گرفت‌ام».  با شناسایی تصویر غلامرضا (٤٢‌ساله) از سوی ده‌ها مال‌باخته، کارآگاهان در ادامه اقدامات پلیسی موفق به شناسایی پژو ٤٠٥ سفیدرنگ متعلق به یک خانم جوان دیگر شدند که خودرو وی در اختیار غلامرضا قرار داشت.

این زن در شهرری شناسایی و تحقیقات از وی درباره غلامرضا انجام شد. وی در اظهاراتش ضمن معرفی غلامرضا به‌عنوان همسر سابقش مدعی شد اطلاعی از غلامرضا نداشته و به‌تازگی از او متارکه کرده است.

سرانجام با انجام اقدامات ویژه پلیسی، مخفیگاه «غلامرضا» در منطقه جنت‌آباد و درحالی‌که با همراه همسرش (مالک خودرو پژو ٤٠٥سفیدرنگ) در خانه حضور داشت، دستگیر و به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد. «غلامرضا» در همان تحقیقات اولیه صراحتا به ده‌ها فقره سرقت از زنان سالخورده در مناطق مختلف شهر تهران با استفاده از انواع خودروهای سواری متعلق به دوستان و اطرافیانش اعتراف کرد و درباره انگیزه‌اش از این سرقت‌ها گفت: «من نیازی به پول سرقت‌ها ندارم و در زمینه ساخت‌وساز در شهرستان فعالیت می‌کنم. چندی پیش و از طریق یکی از دوستانم که چندین بار به اتهام سرقت از زنان دستگیر و به‌تازگی از زندان آزاد شده بود، آموزش این نوع از سرقت را فرا گرفتم. ابتدا برای تفریح چند سرقت انجام دادم اما در ادامه به این کار عادت پیدا کرده بودم و پول حاضر از فروش طلاجات مسروقه را نیز در ساخت‌وساز هزینه می‌کردم».  سرهنگ کارآگاه سعدالله‌‌ گزافی، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تأیید این خبر اعلام کرد: «با اعتراف صریح متهم به ده‌ها فقره سرقت در مناطق مختلف تهران و شناسایی ده‌ها مال‌باخته، قرار قانونی از سوی دادیار پرونده صادر شد و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است بنابراین از مال‌باختگانی که با این شیوه و شگرد مورد سرقت و کلاه‌برداری قرار گرفته‌اند دعوت می‌شود برای شناسایی متهم و پیگیری شکایات خود به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در جنت‌آباد شمالی – خیابان کبیری‌طامه مراجعه کنند».اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها