کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

بورس تهران امروز شنبه 102 واحد عقب‌نشینی کرد


کد خبر : ۴۳۰۱۰شنبه، ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۳:۰۰۴۳۹ بازدید

معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی شاهد غلبه عرضه بر تقاضای سهام در نمادهای معاملاتی هم‌زمان با تحرک بازارگردان‌های وابسته به نهادها بود که ...

معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی شاهد غلبه عرضه بر تقاضای سهام در نمادهای معاملاتی هم‌زمان با تحرک بازارگردان‌های وابسته به نهادها بود که حجم معاملات سهام تعریف چندانی نداشت و شاخص کل نیز با 102 واحد افت همراه شد.

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز شنبه 20 آبان ماه 96 با کاهش 102 واحدی روی رقم 87 هزار و 795 واحد ایستاد.

شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش 11واحدی عدد 17 هزار و 531 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش 122 واحدی به رقم  94 هزار و 534 واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با کاهش 143 واحدی به رقم 61 هزار و 337 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 160 واحدی عدد  192 هزار و 385 واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با  افزایش 6 واحدی روی رقم 982 واحد ایستاد.

براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با 27 واحد، گروه پالایش نفت بندر عباس با 17 واحد و پالایش نفت اصفهان با 14 واحد افزایش بیشترین تاثیرمثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی فولاد مبارکه با 48 واحد، ملی صنایع مس ایران با 45 واحد و گروه مپنا با 28 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 117 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 497 میلیون سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی 45 هزار و 199 نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های ساختمان اصفهان، سرمایه‌گذاری چشم‌انداز توسعه شمال، معادن منگنز ایران، کارتن ایران، توسعه خدمات دریایی و بندری سینا، بیمه دی، اوراق مشارکت سیمان کردستان از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل، نماد معاملاتی شرکت‌های ایران ارقام، اوراق صکوک اجاره شرکت واسط مالی اردیبهشت یکم در نماد صایتل، خدمات فنی فولاد یزد، فراورده‌های غذایی و قند پیرانشهر، تأمین ماسه ریختگری، کارت اعتباری ایران‌کیش، حق تقدم استفاده نشده سیمان ارومیه متوقف شدند. 

امروز در بازار2 بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد، بیش از 18 میلیون سهم سرمایه گذاری البرز به بیش از 5 میلیون تومان کد به کد شد، همچنین بیش از 15 میلیون سهم معدنی و صنعتی گلگهر به ارزش کمتر از 4 میلیارد تومان به کدهای درون‌گروهی سهامدار عمده انتقال یافت. 

در پالایش نفت اصفهان نیز بیش از 12.5 میلیون سهم به ارزش 4.5 میلیارد تومان با معاملات کد به کد مواجه شد و بیش از 11 میلیون واحد سرمایه گذاری صندوق قابل معامله اعتمادآفرین پارسیان به ارزش بیش از 20.5 میلیارد تومان کد به کد شد. 

در عین حال کمتر از 8.5 میلیون سهم داروسازی تولیددارو به ارزش کمتر از 4 میلیارد تومان کد به کد شد. 

اندکی بیش از 7 میلیون سهم پالایش نفت بندرعباس نیز به ارزش 4.5 میلیارد تومان با معاملات درون‌گروهی همراه بود. 

براساس این گزارش، امروز بورس تهران در حالی با معاملاتی کم‌حجم، نخستین روز معاملاتی این هفته را به پایان برد که با وجود غلبه بر عرضه تقاضای سهام در اغلب نمادهای معاملاتی به ویژه در گروه فلزات اساسی، اما بازگردانی سهام در گروه‌های پالایشی هلدینگ خلیج فارس مانع از رها شدن مهار نماگرهای پربازدید بازار سهام شد. 

صندوق‌های توسعه بازار سرمایه و تثبیت بازار سرمایه که این روزها با پول وزارت اقتصاد و سازمان بورس سعی دارند تا چراغ تالار شیشه‌ای را روشن نگه دارند، در حالی خریدار سهم‌های شاخص‌ساز بازار در مقابل فروشنده‌های کم تعداد شده‌اند که وضعیت حرکتی نماگرهای بورسی، انتظار برای عبور از سقف تاریخی 89 هزار واحدی را در ماه‌های آینده افزایش داده است. 

در این بین گروه فلزات اساسی و در رأس آنها گروه‌های سرب و روی، آلومینیوم و تک‌سهم‌های کوچک این گروه شانس دوباره‌ای برای سودآور شدن پیدا کرده‌اند. 

در آن سوی مرزها نیز روند حرکتی شاخص‌های بورس وال‌استریت از زمان روی کار آمدن ترامپ نشان می‌دهد که چهره سیاست برای اقتصاد بزرگترین قدرت اقتصادی جهان با آنچه که تصور می‌شود، متفاوت بوده و سرمایه‌گذاران این بازار را از آینده اقتصاد راضی نگه داشته است. 

منبع: فارساخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها