کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

کلاهبرداری 10 میلیارد تومانی از استاد دانشگاه


کد خبر : ۴۲۹۸۰شنبه، ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۰:۲۰۶۵۸ بازدید

کلاه‌بردار حرفه‌ای که با معرفی خود به‌عنوان یکی از فرماندهان عالی‌رتبه نظامی از یک استاد دانشگاه بیش از ١٠‌ میلیارد تومان کلاه‌برداری کرده ...

شرق: کلاه‌بردار حرفه‌ای که با معرفی خود به‌عنوان یکی از فرماندهان عالی‌رتبه نظامی از یک استاد دانشگاه بیش از ١٠‌ میلیارد تومان کلاه‌برداری کرده بود، بازداشت شد.
به گزارش خبرنگار ما، یک استاد دانشگاه روز هفتم مرداد با مراجعه به دادسرای ناحیه ٣٣ تهران‌، با طرح شکایتی بیان کرد: شخصی به نام ناصر انصاری‌پور ضمن معرفی خود به‌عنوان یکی از مقامات عالی‌رتبه نظامی و همچنین طرح ادعای داشتن روابط نزدیک با مقامات مختلف دولتی و قضائی به بهانه حل‌وفصل مشکلات حقوقی من، با دریافت وکالت‌نامه اقدام به کلاه‌برداری و نقل‌وانتقال غیرقانونی اموالم به ارزش بیش از ١٠‌ میلیارد تومان کرده است.

مال‌باخته پس از معرفی به اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «یکی از بستگان من در منطقه میرداماد زمینی داشت که برای پیگیری مشکلات حقوقی آن به دفتر وکالتی مراجعه کرده و در این مراجعات با شخصی به نام ناصر انصاری‌پور آشنا شده بود که خودش را از مدیران عالی‌رتبه نظامی معرفی کرده است. در ادامه و از طریق بستگان خود، با این شخص آشنا شدم و او با طرح ادعای داشتن ارتباطات ویژه و نزدیک با مقامات عالی‌رتبه کشوری، لشکری و به‌ویژه مقامات دستگاه قضائی مدعی شد که قادر به حل‌وفصل تمامی مشکلات حقوقی من است. او با این حیله و ترفند وکالت‌نامه‌هایی را از من برای پیگیری مطالبات حقوقی‌ام دریافت کرد اما پس از گذشت نزدیک به شش ماه متوجه شدم که این شخص با استفاده از وکالت‌نامه‌های صادرشده اقدام به نقل‌وانتقال املاک و زمین‌های من در مناطق ١٠، ١١ تهران و همچنین شهرستان رامسر به ارزش بیش از ١٠‌ میلیارد تومان کرده است».

مال‌باخته درباره پرداخت بالغ بر یک‌ میلیارد تومان وجه نقد به ناصر انصاری پور نیز، گفت: «در مدت شش‌ماهی که فکر می‌کردم ناصر انصاری‌پور در حال پیگیری امورات حقوقی من است، او به بهانه پرداخت پول به افراد مختلف در دستگاه‌های مختلف دولتی یا قضائی، بالغ بر یک‌ میلیارد تومان پول نقد نیز از من دریافت کرد که مستندات آن نیز قابل ارائه است».

کارآگاهان با توجه به شیوه و شگرد استفاده‌شده در جعل عناوین دولتی و کلاه‌برداری، اطمینان پیدا کردند این اقدامات غیرقانونی به‌وسیله مجرمی حرفه‌ای در زمینه جرائم مرتبط با کلاه‌برداری انجام شده است به همین دلیل با بهره‌گیری از بانک مجرمان سابقه‌دار پلیس آگاهی، یکی از مجرمان حرفه‌ای به نام «قاسم. ح» (٤٦ساله) مورد شناسایی قرار گرفت.

با شناسایی تصویر «قاسم» از سوی مال‌باخته به‌عنوان شخصی که خودش را به نام مجعول «ناصر‌انصاری‌پور» و از فرماندهان عالی‌رتبه نظامی معرفی کرده بود، کارآگاهان در بررسی سوابق وی اطلاع پیدا کردند «قاسم» حتی دوران خدمت سربازی را نیز سپری نکرده و هیچ‌گونه وابستگی به هیچ‌کدام از ارگان‌های مختلف دولتی، نظامی و... ندارد.
هم‌زمان با آغاز اقدامات برای دستگیری «قاسم»، کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی با انجام اقدامات خاص پلیسی موفق به شناسایی یکی دیگر از مجرمان سابقه‌دار به نام «محمدعلی» (٤٣ساله) شدند که بنا بر اظهارات مال‌باخته در تمامی جلسات با متهم اصلی پرونده (قاسم)، این شخص نیز حضور داشت و پیگیری تمامی امورات بر عهده وی بود.

سرانجام با پیگیری‌های خاص پلیسی، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند «محمدعلی» با حضور در یکی از ادارات ثبت در منطقه شمال تهران قصد نقل‌وانتقال اموال مال‌باخته و درواقع فروش آنها را دارد. بلافاصله کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی با حضور در اداره ثبت اقدام به دستگیری «محمدعلی» کردند و در بازرسی اولیه از وی موفق به کشف یک وکالت‌نامه بلاعزل صادره از سوی متهم اصلی پرونده شدند.

«محمدعلی» ضمن معرفی «قاسم» به‌عنوان طراح اصلی سناریوی کلاه‌برداری از مال‌باخته، عنوان کرد قاسم به‌تازگی با تأسیس یک دفتر خصوصی در منطقه باقرخان، دقیقا به همین شیوه و شگرد و با معرفی خود به‌عنوان یکی از مدیران عالی‌رتبه نظامی یا دولتی و طرح ادعاهای دروغین مبنی بر داشتن ارتباطات ویژه با مقامات کشوری و لشکری اقدام به کلاه‌برداری از تعداد دیگری از شهروندان کرده است.

با شناسایی دقیق دفتر متعلق به «قاسم. ح» در منطقه باقرخان، او نیز دستگیر شد و پس از انتقال به اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در همان تحقیقات اولیه صراحتا به کلاه‌برداری چند ‌میلیاردتومانی از شاکی اصلی پرونده اعتراف کرد. همچنین دو مال‌باخته دیگر نیز که «قاسم. ح» از هر کدام از آنها مبالغی در حدود ٥٠٠‌ میلیون تومان به بهانه پیگیری پرونده‌هایشان در دستگاه قضائی دریافت کرده بود نیز شناسایی و به اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت شدند.

سرهنگ حمیدرضا یاراحمدی، سرپرست پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تأیید این خبر گفت: «در بازرسی از مخفیگاه متهم اصلی پرونده در منطقه مهرشهر و محل فعالیت متهمان، اسناد، امهار و مدارک مجعول متعلق به دفترخانه‌های مختلف تهران کشف و توقیف شد. همچنین اقدامات قانونی برای شناسایی اموال مال‌باختگان به‌ویژه شاکی اصلی پرونده و استرداد اموال به او نیز در دستور کار اداره سیزدهم پلیس آگاهی قرار گرفته و متهمان با قرار بازداشت موقت و برای تکمیل تحقیقات و شناسایی دیگر جرائم ارتکابی در اختیار اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند».اخبار مرتبط


میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو