کانال تلگرام ایران جیب
بلو بانکبلو بانکبازجویی سرّی از شاهزاده ها و وزیران بازداشتی در عربستان


کدخبر:۴۲۸۵۶سه شنبه، ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۸:۲۳۲۹۳ بازدید

شبکه خبری المیادین به نقل از دادستان کل عربستان اعلام کرد که تکمیل نخستین مرحله از بازجویی شاهزاده ها و وزیران بازداشتی، باید به صورت سرّی انجام شود.

شبکه خبری المیادین به نقل از دادستان کل عربستان اعلام کرد که تکمیل نخستین مرحله از بازجویی شاهزاده ها و وزیران بازداشتی، باید به صورت سرّی انجام شود.

به گزارش ایرنا، «شیخ سعود المعجب» دادستان کل عربستان افزود: افراد بازداشتی متهم به فساد، به طور مفصل مورد بازجویی قرار گرفتند.

وی گفت: تکمیل نخستین مرحله از تحقیقات به شکل سرّی و برای عدم فرار از عدالت، ضرورت دارد.

دادستان کل عربستان تصریح کرد: آنچه (بازداشت افراد متهم به فساد) در چهارم نوامبر (۱۳ ابان) صورت گرفت، تکمیل نخستین مرحله از مبارزه با فساد است.

کمیته عالی موسوم به «مبارزه با فساد» عربستان که شنبه (۱۳ آبان) با دستور ‘سلمان بن عبدالعزیز’ شاه سعودی و به ریاست ‘محمدبن سلمان’ ولیعهد این کشور تشکیل شد، در اولین اقدام تعدادی از شاهزادگان و وزیران سابق و فعلی و نیز شماری از سرمایه داران و تجار سعودی را بازداشت کرد.

در میان شاهزادگان بازداشت شده نام هایی همچون متعب عبدالله بن عبدالعزیز (وزیر برکنارشده گارد ملی)، ولیدبن طلال بن عبدالعزیز (سرمایه دار معروف) مدیر شرکت سرمایه گذاری القابضه (Kingdom Holding Company )، ترکی بن عبدالله بن عبدالعزیر امیر پیشین منطقه ریاض دیده می شود.

ناظران این اقدام را بیانگر ریشه دواندن فساد در آل سعود دانسته که زمینه ساز فساد بزرگتری در عربستان است.قاصدک 24قاصدک 24
اخبار مرتبط

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها