کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

بورس تهران در پایان معاملات اولین روز کاری هفته


کد خبر : ۴۲۷۳۷شنبه، ۱۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۸:۲۶۴۹۳ بازدید

معامله‌گران بورس تهران امروزدرحالی شاهد تقویت حجم و ارزش معاملات روزانه بازار سهام به پشتوانه بازارگرمی برخی حقوقی‌ها بودند که تک‌سهم‌های ...

معامله‌گران بورس تهران امروزدرحالی شاهد تقویت حجم و ارزش معاملات روزانه بازار سهام به پشتوانه بازارگرمی برخی حقوقی‌ها بودند که تک‌سهم‌های بازار دومی در کانون توجه خریداران قرار گرفتند، این در حالی است که شاخص کل بورس در آستانه سقف تاریخی خود قرار گرفته است.

به گزارش ایران‌جیب به نقل از فارس، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز 13 آبان ماه 96 با افزایش 23 واحدی روی رقم 87 هزار و 868 واحد ایستاد.

شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش 36 واحدی عدد 17 هزار و 561 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش دو واحدی به رقم  94 هزار و 681  واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با کاهش 11 واحدی به رقم  61 هزار و 520  واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 199 واحدی عدد  191 هزار و 847  واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز بدون تغییر چندانی  روی رقم 974 واحد ایستاد.

براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد تاپیکو و بانک ملت هر یک تا 20 واحد، معدنی و صنعتی گل گهر با 18 واحد و گروه مپنا با 17 واحد افزایش بیشترین تاثیرمثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های پتروشیمی پردیس با 29 واحد ، پالایش نفت اصفهان با 22 واحد و ملی صنایع مس ایران با 21 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 186 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از یک میلیارد سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی 53 هزار و 832  نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های قند ارومیه، سرمایه‌گذاری ارزش‌آفرینان، نئوپان 22 بهمن، صنعتی و شیمیایی رنگین، شیرین دارو، اوراق اجاره قطارهای مسافری و باری جوپار از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت های رینگ‌سازی مشهد، گروه دارویی سبحان، داروسازی جابربن حیان، قراردادهای اختیار معامله خرید سهام گروه دارویی سبحان، اختیار فروش تبعی گروه دارویی سبحان متوقف شدند. 

امروز در بازار2 بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد کمتر از 360 میلیون سهم بانک ملت به ارزش کمتر از 35 میلیارد تومان با معاملات انتقالی از میان سهامداران عمده روبه‌رو بود. کمتر از 360 میلیون از اوراق اختیار فروش تبعی بر روی سهام بانک ملت به ارزش کمتر از 36 میلیارد تومان امروز کد به کد شد. 

در گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان همچنین 190 میلیون سهم به ارزش 28.5 میلیارد تومان با معاملات انتقالی میان سهامداران عمده همراه شد. 

واحدهای صندوق سرمایه گذاری قابل معامله اعتمادآفرین پارسیان نیز با کد به کد بیش از 17 میلیون واحد سرمایه‌گذاری به ارزش بیش از 31 میلیارد تومان مواجه شد. 

در توسعه معادن و فلزات اما 15 میلیون سهم به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان به کدهای درونی‌گروهی سهامدار عمده انتقال یافت. 

همچنین 4.5 میلیون سهم سازه پویش به ارزش بیش از 11 میلیارد تومان کد به کد شد. 

در صنعت سازی خاور اما 4 میلیون سهم به ارزش کمتر از 2 میلیارد تومان با معاملات انتقالی میان سهامدار عمده روبه‌رو بود. 

براساس این گزارش، نمای شکلی از روند معاملات امروز بازار سهام نشان می‌داد که زیر سایه سنگین معاملات درون گروهی و کد به کد حقوقی‌های اغلب شرکت‌های شاخص‌ساز و حامیانی در گلگهر، بانک ملت و تاپیکو برای نماگرهای منتخب بازار، امروز معامله‌گران حرفه‌ای به سمت جمع آوری سهام شرکت‌های کوچک و برخوردار از سهام شناوری پایین در بازار دوم بورس تهران و به ویژه تک‌سهم‌ها اقبال نشان می‌دهند. 

در این بین گزارش‌های نه چندان خوشایند شش ماهه شرکت‌های بزرگ بورسی باعث شده تا همچنان بازار سهام به سمت سهم‌های کوچک اقبال نشان دهند، در این سهم‌ها موضوع هموارسازی سود در گزارش‌های برآوردی و عملکردی در کنار تکاپوی مدیران بنگاه‌ها برای دستیابی به جریان نقد عملیاتی در شرکت از طریق متورم شدن سود برآوردی در بودجه که با هدف دستیابی به تسهیلات بانکی و توثیق سهام دنبال می‌شود، برای عموم معامله‌گران قابل تأمل است. 

امروز در گروه قندی‌ها و لبنیات، سفته‌بازی از سوی معامله‌گران انگشت‌شمار این گروه‌ها در حالی دنبال می‌شود که در بازار پایه فرابورس، قند ارومیه با نوسان بیش از  1300 درصدی در یک روز مواجه شد.

امروز بازار سهام بازاری پرحجم اما با خرید و فروش‌های کم‌تعداد روبه‌رو بود که در این بین اقبال به سهم‌های کوچک و تک‌سهم‌ها هم‌زمان با نزدیک شدن شاخص کل بورس به محدوده سقف تاریخی خود قابل توجه بود. اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

سرزمین خودرو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

لاماری