کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

شیوه دزدان شیک پوش برای سرقت از زنان‎


کد خبر : ۴۲۷۲۶شنبه، ۱۳ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۴:۲۹۱۴۱۲ بازدید

اعضای باند دزدان شیک پوش که با فریب زنان ساده دل، نقشه سرقت طلا و جواهرات آنان را طراحی و اجرا می‌کردند، درعملیات تعقیب وگریز، با شلیک ...

cics0gt4blebfjafahou.jpg

روزنامه ایران- اعضای باند دزدان شیک پوش که با فریب زنان ساده دل، نقشه سرقت طلا و جواهرات آنان را طراحی و اجرا می‌کردند، درعملیات تعقیب وگریز، با شلیک مأموران زمینگیر شدند. ردیابی کارآگاهان پلیس مازندران برای دستگیری باند تبهکاران، همزمان با اعلام شکایت‌های مشابه در شهرهای مختلف استان در دستور کار قرار گرفته بود.اعضای این باند در حالی که سوار بر خودرو‌های گرانقیمت بودند بر سر راه طعمه‌های خود در محلات کم رفت و آمد شهرها کمین کرده ودرفرصتی مناسب نقشه هایشان را اجرا می‌کردند.

شکایت زن سالخورده

یک زن سالخورده که در خیابان کوی کارمندان شهرستان ساری - مرکز استان مازندران- در دام اعضای این گروه افتاده و دستبند گرانقیمتش به سرقت رفته بود، درمراجعه به مأموران آگاهی گفت: نزدیک ظهر بود که برای انجام کاری از خانه خارج شدم. در راه بازگشت یک خودرو سواری گرانقیمت که دو سرنشین جوان داشت مقابلم ایستاد.مردی که کنارراننده نشسته بود خیلی با احترام مرا مخاطب قرار داد و ادعا کرد فرد خیری است و می‌خواهد مقداری البسه و پوشاک و پول نقد را به افراد نیازمند اهدا کند. ولی چون نمی‌خواهد کسی از هویتش با خبر شود از من خواست تا این بسته‌ها را به افرادی نیازمندی که در محل زندگی‌مان می‌شناسم بدهم. من هم به‌خاطر رضای خدا قبول کردم.
او بسته‌ای را که در پلاستیک مشکی رنگ بود به من نشان داد. داخل بسته مقداری لباس بود و کنارش هم چند بسته اسکناس 10 هزار تومانی قرار داشت.

خواستم بسته را بگیرم که او دستبند طلای مرا دید. بعد هم گفت از دستبندم خوشش آمده و می‌خواهد برای مادرش هدیه‌ای مثل آن بخرد. به همین خاطر ازمن خواست تا دستبندم را به او نشان دهم. من هم به سادگی قبول کردم.او دستبند را دید و با ادعای اینکه عجله دارد و نمی‌خواهد کسی او را در محله ببیند در مقابل دیدگان من آن را داخل بسته پلاستیک مشکی رنگ انداخت و خداحافظی کرد وهمراه دوستش رفتند. من که اطمینان داشتم دستبند طلایم داخل بسته گذاشته شده است، به خانه رفتم. اما وقتی آن را باز کردم در کمال تعجب متوجه شدم داخل بسته مقداری لباس کهنه قرار دارد. بسته‌های اسکناس هم قلابی بود. هر چقدرهم دنبال دستبندم گشتم اثری از آن نیافتم.

نخستین سر نخ

با توجه به اطلاعاتی که این زن درباره مشخصات ظاهری خودرو و سرنشینان آن در اختیار پلیس قرارداده بود آنان تجسس‌های گسترده‌ای را برای ردیابی دزدان آغاز کردند.
در حالی که چند روزی از این ماجرا می‌گذشت خودروی مورد نظر با همان سرنشینان در جاده‌ای بین محمود آباد و آمل از سوی مأموران شناسایی و تحت تعقیب قرار گرفت. در حالی که تعقیب سایه به سایه و نامحسوس متهمان از سوی پلیس آغاز شده بود، در ابتدای ورودی جاده هراز، متهمان متوجه حضور مأموران شده و تلاش کردند با افزودن بر سرعت خود از دست پلیس بگریزند. در همین هنگام مأموران با دستور ایست از سرنشینان خودروی «هیوندای سوناتا» خواستند تا توقف کنند. اما آنان بی‌توجه به فرار خود ادامه دادند تا اینکه کارآگاهان پلیس مجبور به تیراندازی شده و لاستیک خودرو را هدف قراردادند. بدین‌ترتیب دزدان درعملیاتی ضربتی و قبل از فرار دستگیر شدند.

بازداشت دو همدست تبهکاران

با دستگیری دزدان بازجویی از آنها در دستور کار مأموران قرار گرفت و مشخص شد دو مرد دیگر نیز همدست شان هستند. با توجه به نشانی‌هایی که از مخفیگاه دو دزد دیگر به‌ دست آمده بود آنها نیز در اقدامی غافلگیرانه ردیابی و بازداشت شدند.در ادامه تحقیقات از متهمان مشخص شد این افراد با هدایت مرد جوانی به‌ نام علی که به «علی شله» شهرت دارد نقشه سرقت هایشان را طراحی و اجرا می‌کردند.در جریان همین بررسی‌ها بود که مأموران دریافتند اعضای باند در بیش از 10 استان از جمله خراسان، گیلان، آذربایجان، تهران، مازندران، البرزو... باهمین شیوه دست به دزدی زده‌اند. سرهنگ «ذبیح‌الله پهلوانی» - رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مازندران- با بیان این خبر از توقیف چهار دستگاه خودرو سواری سوناتا و پژو پارس در عملیات پلیسی خبر داد و افزود: در بازرسی از خودروهای متهمان بیش از 500 گرم انواع طلا و جواهر به همراه اسناد و مدارک هویتی و اسکناس‌های 100 هزار ریالی و چک پول‌های 500 هزار ریالی قلابی کشف شد.

وی با بیان اینکه سارقان تاکنون به 50فقره سرقت به همین شیوه اعتراف کرده‌اند گفت: تحقیقات بیشتر پلیسی در این خصوص ادامه دارد.وی از شهروندانی که از سوی این افراد مورد دستبرد قرار گرفته‌اند، خواست، برای شناسایی متهمان و اموال مسروقه و طرح شکایت به پلیس آگاهی استان واقع در ساری، بلوار پاسداران، جنب ترمینال غرب مراجعه یا با شماره 2183556 تماس بگیرند.رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان با هشدار به شهروندان بویژه افراد پیر و مسن از آنان خواست، به افراد غریبه اعتماد نکنند و از همراه داشتن جواهرات گرانقیمت و در معرض دید قرار دادن آنها بشدت خودداری کنند.اخبار مرتبط


میزیتو

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
میزیتو