کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

حذف ماده واحده مستمری بازنشستگان پیش از موعد


کد خبر : ۴۲۶۳۲چهارشنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۵:۵۳۵۶۱۸ بازدید

نمایندگان مجلس باحذف ماده واحده مربوط به طرح الزام سازمان تأمین اجتماعی به برقراری مستمری بازنشستگان مشمول قانون بازنشستگی ...

نمایندگان مجلس باحذف ماده واحده مربوط به طرح الزام سازمان تأمین اجتماعی به برقراری مستمری بازنشستگان مشمول قانون بازنشستگی پیش ازموعد کارکنان دولت براساس۲سال آخر بیمه پردازی سنوات ارفاقی موافقت کردند.

به گزارش ایران‌جیب از خانه ملت، نمایندگان مجلس در نشست علنی امروز (چهارشنبه، ۱۰ آبان ماه) و در جریان بررسی طرح الزام سازمان تأمین اجتماعی به برقراری مستمری بازنشستگان مشمول قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت مصوب ۱۳۸۶ بر اساس دو سال آخر بیمه پردازی سنوات ارفاقی آنان اعاده شده از شورای نگهبان با حذف ماده واحده  با ۱۶۸ رأی موافق، ۱۰ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۰ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

بر اساس این گزارش در این ماده واحده آمده بود که سازمان تأمین اجتماعی موظف است نسبت به برقراری حقوق بازنشستگان پیش از موعد مشمول قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت مصوب پنجم شهریور ۱۳۸۶ بر اساس دو سال آخر بیمه پردازی سنوات ارفاقی از تاریخ بازنشستگی آنان اقدام کند؛ به نحوی که در شرایط برابر پرداختی به این اشخاص از بازنشستگی که همزمان با آنان با ۳۰ سال سابقه بیمه پردازی بازنشسته شده اند، بیشتر نشود.

بار مالی این قانون از محل وجوه دریافتی موضوع تبصره‌های (۱) و (۲) قانون مذکور تأمین می‌شود. شورای نگهبان درباره طرح مذکور چنین نظر داده بود: «از آنجا که این ماده واحده منجر به افزایش هزینه عمومی می‌شود و منبعی که در آن پیش‌بینی شده منبع جدید نیست تا بار مالی مصوبه را تأمین کند، بنابراین مغایر اصل ۷۵ قانون اساسی است. »

در همین راستا کمیسیون بهداشت و درمان مجلس پیشنهاد داد با توجه به اینکه موضوع ماده واحد در بند «ت» ماده ۲۸ برنامه پنج‌ساله ششم توسعه به تصویب مجلس رسیده است و نظر طراحان تأمین شده و از طرفی ماده واحده فوق به دلیل مغایرت با اصل ۷۵ قانون اساسی مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته از این رو ماده واحده حذف شود که این پیشنهاد به تصویب رسید.

گفتنی است، با توجه به موضوع ماده واحده در بند (ت) ماده (۲۸) برنامه پنج ساله ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است و نظر طراحان محترم تأمین شده و از طرفی ماده واحده فوق به دلیل مغایرت با اصل۷۵ مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته لذا ماده واحده حذف شد.اخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها