کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

تقویت 60 واحدی شاخص کل بورس تهران امروز دوشنبه


کد خبر : ۴۲۵۴۳دوشنبه، ۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۲:۳۱۳۴۶ بازدید

معامله‌گران بورس تهران امروز همزمان با تداوم بازارگردانی سهام در برخی سهم‌های حامی نماگر بورس شاهد غلبه عرضه بر تقاضای سهام از ...

فارس- معامله‌گران بورس تهران امروز همزمان با تداوم بازارگردانی سهام در برخی سهم‌های حامی نماگر بورس شاهد غلبه عرضه بر تقاضای سهام از سوی معامله‌گران حقیقی بود. در این بین خودرویی‌ها با اقبال خریداران سهام روبه‌رو شدند.

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز دوشنبه 8 آبان ماه 96 با افزایش 60 واحدی روی رقم 87 هزار و 477 واحد ایستاد.

شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش 11 واحدی عدد 17 هزار و 440 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش 40 واحدی به رقم  94 هزار و 219  واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش 116 واحدی به رقم  61 هزار و 79  واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 260 واحدی عدد  191 هزار و 880  واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش 8 واحدی روی رقم 969 واحد ایستاد.

براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد پالایش نفت بندر عباس با 84 واحد ، ایران خودرو با 29 واحد و پتروشیمی پردیس با 23 واحد افزایش بیشترین تاثیرمثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های فولاد مبارکه با 82 واحد ، همراه اول با 29 واحد و معدنی و صنعتی گل گهر با 24 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 193 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 846 میلیون سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی 61 هزار و 429  نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های فرابورس ایران حق تقدم خرید سهام سیمان آرتا اردبیل، حق تقدم خرید سهام سیمان شاهرود، حق تقدم خرید سهام سیمان ارومیه، پتروشیمی شیراز، کربن ایران، صنعتی پارس مینو، سرمایه‌گذاری توسعه آذربایجان، مجتمع کشت و صنعت چین چین، تولید برق عسلویه مپنا، ریل‌پرداز سیر، توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی، آهن و فولاد ارفع، فرآورده‌های غذایی و قند چهارمحال از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های داروسازی تهران شیمی، واحدهای سرمایه‌گذاری گنجینه آینده روشن، فرآورده‌های سیمان شرق، فرآورده‌های نسوز پارس، بانک خاورمیانه متوقف شدند.

به گزارش فارس، امروز در بازار 2 بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد بیش از 222 میلیون سهم بانک ملت به ارزش بیش از 21 میلیارد تومان از کد سرمایه‌گذاری صبا تأمین به کد گروه مالی ملت و بازارگردان این بانک واگذار شد.

طی روزهای اخیر حجم‌های عمده‌ای از کد سرمایه‌گذاری صبا تأمین وابسته به شستا به کد گروه مالی ملت و بازارگردان ‌آن با معاملات انتقالی مواجه بوده است.

در قرارداد اختیار فروش تبعی سهام بانک ملت نیز امروز بیش از 228 میلیون برگه به  ارزش کمتر از 23 میلیارد تومان کد به کد شد. در سرمایه‌گذاری غدیر اما کمتر از 26 میلیون سهم به ارزش بیش از 3 میلیارد تومان میان سهامداران عمده این سهم با معاملات انتقالی روبه‌رو بود. 

در معدنی و صنعتی گل‌گهر اما بیش از 11 میلیون سهم به ارزش بیش از 3 میلیارد تومان میان سهامداران عمده این سهم با معاملات انتقالی روبه‌رو شد و همچنین 11 میلیون سهم بیمه آرمان به ارزش کمتر از یک میلیارد تومان کد به کد شد.

همچنین 4.5 میلیون واحد سرمایه‌گذاری صندوق اعتمادآفرین پارسیان به ارزش کمتر از 500 میلیون تومان به کدهای انتقالی این صندوق انتقال یافت. در آسان‌پرداخت پرشین نیز اندکی بیش از 4 میلیون سهم به ارزش بیش از 6 میلیارد تومان از سوی بازارگردان این سهم با معاملات انتقالی روبه‌رو شد.

بر اساس این گزارش امروز بورس تهران در حالی زیر سایه معاملات کد به کد و انتقالی بازارگردان‌های حامی معامله‌گران بورس شاهد غلبه عرضه بر تقاضای سهام در اغلب نمادهای معاملاتی به ویژه میان بازار دومی‌ها و شرکت‌های برخوردار از سرمایه پایین بود که گروه خودرویی‌ها و قطعه‌سازها با اقبال خریداران اغلب حقیقی سهام روبه‌رو شد. 

امروز در گروه فلزات اساسی نیز فولادی‌ها در حالی شاهد عرضه پرحجم سهام از سوی معامله‌گران اغلب حقیقی بودند که بازارگردان‌های حقوقی در دامنه نوسان منفی فرصتی برای جمع‌آوری سهام پیدا کردند و گروه پالایشی‌ها نیز همزمان با آغاز به کار بازارهای جهانی و رفت و برگشت قیمت جهانی نفت خام به قیمت‌های قبلی دوباره با معاملات متعادل در این گروه روبه‌رو شدند.

در گروه بانک‌ها نیز اگر چه این روزها زمزمه تغییر مدیران بانکی از جمله در بانک‌های ملت، مسکن، رفاه و بانک ملی ایران مطرح شده اما نکته قابل تأمل اینکه طولانی شدن توقف نماد معاملاتی بیش از 6 ناشر بانکی، لزومبازنگری در قوانین و چارچوب‌ جاری در بازار سرمایه کشور در مورد عملکرد ناشران و توقف و بازگشایی نمادهای معاملاتی در میان تابلوهای برتر این بازار را یاد آور شد. اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها