کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

کسری بوجه آمریکا سریعتر از GDP رشد می‌کند


کد خبر : ۴۲۵۰۳یکشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۷:۱۳۱۰۱۷ بازدید

بررسی‌ها نشان می‌دهد کسری بودجه آمریکا تا ۲ سال آینده به یک تریلیون دلار خواهد رسید که این به معنای بازگشت به کسری بودجه در دوره رکود ...

بررسی‌ها نشان می‌دهد کسری بودجه آمریکا تا ۲ سال آینده به یک تریلیون دلار خواهد رسید که این به معنای بازگشت به کسری بودجه در دوره رکود بزرگ اقتصادی این کشور است.

مهر به نقل از CNBC، برآوردهای انجام گرفته از شرایط دخل وخرج دولت آمریکا نشان داد بار دیگر کسری بودجه یک تریلیون دلاری در حال رخنه کردن به بدنه بودجه این کشور است؛ این در حالی است که پیش از این در طول دوره رکود بزرگ اقتصادی در زمان بحران مالی جهان، کسری بودجه یک تریلیون دلاری در این کشور نمایان شده بود.

 پیش بینی می شود تا ۲ سال آینده یعنی سال ۲۰۱۹ میلادی کسری بودجه سالانه آمریکا به یک تریلیون دلار برسد. به گفته کارشناسان اقتصادی علت اصلی روند نجومی کسری بودجه آمریکا به صرف هزینه های سرسام آور در حوزه تامین اجتماعی و خدمات درمانی و نیز اجرای برنامه کاهش مالیات عنوان می شود که درآمد دولت را نزولی می کند.

 موضوع کسری بودجه از سال ۱۹۸۰ میلادی به بعد در دولت آمریکا شایع شده است و روند کسری بودجه به گونه ای است که میزان بدهی آمریکا با سرعت بیش از ۲ برابر رشد اقتصادی ایالات متحده در حال حرکت است.

 پیش از این اداره بودجه کنگره آمریکا، کسری بودجه ایالات متحده را در سال ۲۰۱۸ میلادی ۴۸ میلیارد دلار پیش بینی کرده بود و کسری بودجه این کشور را برای سال ۲۰۲۳ میلادی یک تریلیون دلار برآورد کرده بود.

 رسیدن به کسری بودجه یک تریلیون دلار در سال ۲۰۱۹ میلادی ۴ سال زودتر از پیش بینی اداره بودجه کنگره است؛ این نهاد رسمی، کسری بودجه این کشور را از سال ۲۰۱۸ میلادی تا ۲۰۲۷ میلادی ۹ تریلیون و ۴۰۰ میلیارد دلار پیش بینی کرده است.

اداره بودجه کنگره در تازه ترین بازبینی خود از کسری بودجه آمریکا کسری این کشور را در سال ۲۰۱۸ میلادی، ۲۰۲۲ میلادی و ظرف ۱۰ سال آینده یعنی به ترتیب ۵۶۳ میلیارد دلار، ۱.۰۲ میلیارد دلار و ۱۰.۱ میلیارد دلار پیش بینی کرده است.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها