کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

بازی دوباره چین با حساب ایرانیان


کد خبر : ۴۲۴۷۵شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۷:۱۰۴۳۰۸ بازدید

بانکهای چینی با ارسال پیامک به دانشجویان ایرانی، بار دیگر تهدید کردند که حساب ایرانیان را مسدود خواهند کرد. این اولین باری نیست که ...

بانک های چینی با ارسال پیامک به دانشجویان ایرانی، بار دیگر تهدید کردند که حساب ایرانیان را مسدود خواهند کرد. این اولین باری نیست که چینی‌ها چنین برخوردی می‌کنند.

به گزارش ایران‌جیب به نقل از مهر، چین بار دیگر حساب ایرانیان مقیم شهرهای مختلف خود را مسدود کرد؛ این بار البته برای دانشجویان. همین چند وقت پیش بود که بانکهای چینی، حساب صادرکنندگان ایرانی را مسدود کرده و شرایطی را ایجاد کردند که صادرکنندگان ناچار شدند حسابهای خود را جابجا کنند.  برای رفع انسداد همین حسابها، پای بسیاری از مقامات ایرانی به میز مذاکره با مقامات چینی، باز شد.

 چند ماه پیش که حساب صادرکنندگان ایرانی به دلایل نامعلوم مسدود شد، مقامات چینی عنوان کردند که دلیل اصلی اینکه حساب ایرانی‌ها مسدود شده، تطبیق برخی سیستم‌های بانکی با مقررات جدید بین المللی و به خصوص FATF بوده است. اما اکنون دانشجویان ایرانی هم با مشکل مشابهی مواجه شده‌اند و بانکهای چینی با ارسال یک پیامک، به آنها اعلام کرده اند که حساب شان مسدود خواهد شد.

در همین ارتباط، یکی از دانشجویان ایرانی مقیم چین در گفتگو با خبرنگار مهر می‌گوید: این تنها بانک چینی است که تا پیش از این با دانشجویان ایرانی کار می‌کرد و آنطور که پیداست، شرایط اکنون برای دانشجویان با سختگیری بسیار همراه شده است. 

وی می‌افزاید: بانک آوچاینا که یک بانک دولتی چین است، با ارسال پیامکی به دانشجویان، اعلام کرده که ارایه هر گونه خدمات به اتباع کشورهای کره‌شمالی، سوریه و ایران ممنوع است؛ ضمن اینکه همین بانک، خدمات دلاری به اتباع کشورهای سودان، کوبا و کریمه را هم ممنوع اعلام کرده است.

این دانشجوی ایرانی می‌گوید: همچنین بر اساس مصوبات جدید، به اتباع کشورهای ترکیه، افغانستان، پاکستان، ترکمنستان، امارات متحده عربی و ترکمنستان با بررسی، دقیق خدمات ارایه می‌شود.

تصویر پیامکی که بانک آوچاینا به دانشجویان ایرانی ارسال کرده است

4p40lbcilsrnjbjnn7o.jpgاخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها