کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

بورس تهران در پایان معاملات امروز یکشنبه


کد خبر : ۴۲۲۵۴یکشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۴:۲۸۶۴۱ بازدید

معامله‌گران بورس تهران امروز معاملاتی آرام و کم حجم در حالی به نظاره نشستند که غلبه عرضه بر تقاضای سهام در اغلب نمادهای معاملاتی پیشرو ...

فارس- معامله‌گران بورس تهران امروز معاملاتی آرام و کم حجم در حالی به نظاره نشستند که غلبه عرضه بر تقاضای سهام در اغلب نمادهای معاملاتی پیشرو باعث شد، تا امروز چراغ بورس تهران امروز به امید حقوقی‌های بازارگردان روشن بود.

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز یکشنبه 30 مهر ماه 96 با افزایش 49 واحدی روی رقم 86 هزار و 480 واحد ایستاد.

شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش 19 واحدی عدد 17 هزار و 576 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش یک واحدی به رقم 93 هزار و 578  واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما  در حالی با افزایش 32 واحدی به رقم  60 هزار و 215  واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 119 واحدی عدد 190 هزار و 581  واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش2 واحدی روی رقم 943 واحد ایستاد.

براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد فولاد خوزستان با 49 واحد، پالایش نفت اصفهان با 32 واحد و پالایش نفت تهران با 21 واحد کاهش بیشترین تاثیرمنفی را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های همراه اول با 41 واحد ، فولاد مبارکه با 33 واحد و مخابرات ایران با 28 واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 184 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 554 میلیون سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی 52 هزار و 172  نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های گروه صنعتی کاغذ پارس، کارخانجات کابل سازی تک، کارتن ایران، قراردادی آتی سهام توسعه معادن روی ایران،‌ کالسیمین، توسعه صنایع روی ایران، پتروشیمی شیراز، کارخانجات سیمان صوفیان از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری خوارزمی، اوراق مرابحه فولاد مبارکه اصفهان، شهد ایران، فرآوری مواد معدنی ایران، کالسیمین، توسعه معادن روی ایران، قرارداد آتی سهام توسعه معادن روی ایران، کشت و صنعت شهداب ناب خراسان، بازگشایی شدند.

امروز در بازار 2 بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد، 52 میلیون سهم ذوب‌آهن اصفهان به ارزش بیش از 4.5 میلیارد تومان میان سهامداران عمده این سهم با معاملات انتقالی همراه بود. در بانک ملت نیز 31.5 میلیون سهم بانک ملت به ارزش بیش از 3 میلیارد تومان با معاملات انتقالی در میان سهامداران عمده همراه بود.

همچنین 17 میلیون سهم پالایش نفت تهران به ارزش کمتر از 6 میلیارد تومان به کدهای درون‌گروهی سهامدار عمده انتقال یافت.

در بازار پایه اما امروز نماد فعالان بورس انرژی با معاملات درون‌گروهی 3 میلیون سهمی به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان همراه شد.

بر اساس این گزارش امروز بورس تهران در حالی شاهد معاملاتی متعادل و کم‌حجم در اغلب نمادهای معاملاتی بود که غلبه عرضه به تقاضای سهام در نمادهای پیشرو بازار شامل فلزات اساسی، معدنی‌ها و پالایشی‌ها باعث شد، تا امروز کلیت معاملات سهام در بازار با اصلاح قیمتی مواجه باشد. بااین‌همه حمایت بازارگردان‌ها در گروه مخابرات در کنار بازارگردانی فولاد مبارکه در محدوده صفر تابلو (قیمت پایانی) باعث شد تا شاخص کل بورس امروز سبزپوش بماند. بااین‌همه تبیین استراتژی کوتاه مدت سرمایه‌گذاری برای اغلب پرتفوی‌گردان‌ها باعث شده تا بازار سهام همچنان بر روی سهم‌های کوچک و برخوردار از سهام شناوری پایین متمرکز شود. بازاری که این روزها نیم‌نگاهی به گروه غذایی، قندوشکر و تک‌سهم‌های کوچک معدنی و فولادی دارد. در این بین گروه سایر کانی‌های غیرفلزی نیز از نوسان‌گیران بازار استقبال می‌کنند.اخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

سایت شب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
سایت شب