کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

انیشتین درباره هیتلر چه نوشته بود؟


کد خبر : ۴۲۱۷۱شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۷:۲۵۶۰۸ بازدید

سه نامه آلبرت انیشتین خطاب به یکی از دوستانش در یکی از گالری‌های لس آنجلس به حراج گذاشته شد. این دانشمند و فیزیکدان پرآوازه در یکی ...

سه نامه آلبرت انیشتین خطاب به یکی از دوستانش در یکی از گالری‌های لس آنجلس به حراج گذاشته شد. این دانشمند و فیزیکدان پرآوازه در یکی از این نامه‌ها با ابراز ناامیدی از آینده اروپا از سیاست‌های نخست وزیر وقت بریتانیا در برابر هیتلر انتقاد کرده بود.

به گزارش یورونیوز، آلبرت انیشتین در این نامه که در اکتبر ۱۹۳۸ یعنی تقریبا یکسال پیش از آغاز جنگ جهانی دوم خطاب به میشل بوسو، مهندس ایتالیایی-سوییسی نوشته بود، از اینکه توان صدور مجوز لازم برای جذب تعداد بیشتری یهودی در آمریکا را ندارد، ابراز ناامیدی می کند. او با انتقاد از رویه ای که چمبرلن در پیش گرفته بوده، نوشته به نظر می رسد او می خواهد از مانعی بنام هیتلر در برابر بسط کمونیسیم و نفوذ اتحاد جماهیر شوروی در اروپا بهره برداری کند.

این نامه چند روز پس از توافق مونیخ و موافقت بریتانیا، فرانسه و ایتالیا با الحاق چکسلواکی به خاک آلمان نوشته شده است. قیمت پایه این نامه در حراجی ۲۵ هزار دلار در نظر گرفته شده بود و در نهایت بمبلغ ۳۱ هزار و ۲۵۰ دلار بفروش رفت.

نامه دیگر انیشتین که چوب حراج خورده در مورد توضیحات این نابغه درباره علت و نحوه جدایی از میلوا ماریچ، همکار، معشوقه و همسر اولش بود. انیشتین در این نامه همچنین به چشم انداز مالی زندگی‌اش در پی کسب جایزه نوبل فیزیک نیز پرداخته است.اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها