کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

شاخص بورس تهران همچنان بر مدار صعود


کد خبر : ۴۲۰۰۹دوشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۸:۰۱۵۶۵ بازدید

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز دوشنبه 24 مهر ماه 96 با افزایش 195 واحدی روی ...

معامله گران در معاملات امروز در حالی شاهد تقویت نسبی حجم معاملات سهام در گروه‌های پیشرو از جمله فلزات اساسی و خودرویی‌ها بودند که تحرک معامله‌گران حرفه‌ای بازار در برخی تک سهم‌ها شکل‌گیری صف خریدهای پایدار را در پی داشت.

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز دوشنبه 24 مهر ماه 96 با افزایش 195 واحدی روی رقم 85 هزار و 590 واحد ایستاد.

شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش 60 واحدی عدد 17 هزار و 582 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش 314 واحدی به رقم 92 هزار و 674 واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما، در حالی با افزایش 162 واحدی به رقم  59 هزار و 279  واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 297 واحدی عدد  190 هزار و 267 واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز بدون تغییر روی رقم 930 واحد ایستاد.

براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد فولاد مبارکه با 71 واحد ، ملی صنایع مس ایران 67 واحد و گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایران با 10 واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های آلومینیوم ایران و گروه مپنا  با 10 واحد، بیمه پارسیان و مخابرات ایران با 6 واحد و سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی با 5 واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 215 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 593 میلیون سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی 48 هزار و 234 نوبت داد و ستد بود.

این در حالی بود که ارزش معاملات بازار نقد بورس تنها اندکی بیش از 132 میلیارد تومان بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های کشت و صنعت شهداب ناب خراسان، سرمایه‌گذاری خوارزمی، سرمایه‌گذاری شاهد، اوراق اجاره واسط مالی مرداد یکم بر روی نماد صمپنا از سوی ناظر بازار سهام متوقف و نماد معاملاتی اوراق مشارکت شرکت نفت و گاز پرشیا بازگشایی شد.

به گزارش فارس، امروز در تالار 2 بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد، بیش از 90.5 میلیون سهم پارس‌خودرو به ارزش 7.5 میلیارد تومان کد به کد شد. در صنایع پتروشیمی زنجان نیز کمتر از 41 میلیون سهم به ارزش کمتر از 4.5 میلیارد تومان با معاملات درون‌گروهی از سوی سهامدار عمده مواجه بود.

همچنین 11.5 میلیون سهم آسان‌پرداخت پرشین به ارزش بیش از 15 میلیون تومان میان سهامداران عمده این سهم با معاملات انتقالی همراه شد. 

در عین حال بیش از 6 میلیون سهم داده‌پردازی ایران به ارزش  کمتر از 3 میلیارد تومان میان سهامداران عمده این سهم با معاملات انتقالی مواجه بود. 

بر اساس این گزارش، امروز بورس تهران در حالی با تقویت نسبی حجم معاملات سهام نسبت به روزهای گذشته همراه شد که در گروه فلزات اساسی همسو با نوسان قیمت‌ها در بازارهای  جهانی بازار سهام شاهد غلبه تقاضا بر عرضه سهام از سوی معامله‌گران اغلب حقیقی بود.

در این گروه امروز فولاد مبارکه با معامله بیش از 39 میلیون سهم به ارزش بیش از 8 میلیارد تومان در دامنه نوسان مثبت قیمتی به  کار خود پایان داد.در همین گروه توسعه معادن فلزات نیز همسو با حمایت خریدار حقوقی از دامنه منفی به سمت دامنه مثبت قیمت نوسان کرد. 

همچنین امروز با افزایش تعداد خریداران اغلب حقیقی سهام در ملی صنایع مس ایران بیش از 28 میلیون سهم به ارزش بیش از 6 میلیارد تومان در دامنه نوسان مثبت قیمتی دست به دست شد.

به گزارش فارس، امروز در گروه خودرویی‌ها نیز علیرغم تداوم حجم عرضه از سوی معامله‌گران اغلب حقیقی اما به پشتوانه حمایت معامله‌گران اغلب حقوقی روند معاملات سهام در این گروه متعادل و در دامنه نوسان مثبت قیمتی نوسان کرد.

در گروه فلزات اساسی تک‌سهم‌های کوچک این گروه در حالی همچنان مورد توجه معامله‌گران قرار گرفتند که امروز آلومتک با ورود خریداران حقیقی جدید همراه بود. 

در گروه پتروشیمی‌ها نیز امروز پتروشیمی آبادان به لطف معامله دوطرفه سهامدار عمده حقیقی در حالی در سقف  کامل قیمتی نوسان کرد که توانست صف خرید 2 میلیون سهمی را همچنان نظاره‌گر باشد.

از عجایب امروز بازار سهام نوسان 105 درصدی قیمت سهام شرکت کارخانجات کابل‌سازی تک در بازار پایه «ج» فرابورس بود که در عرض یک روز از مبلغ 537 تومان به 1100 تومان جهش کرد.

به گزارش فارس، امروز بازار سهام بازاری متعادل  به نسبت پرتحرک بود که همزمان با پیشرو شدن فولادی‌ها در گروه فلزات اساسی شاهد اقبال خریداران حقیقی سهام در تک سهم‌های برخوردار از سهام شناوری پایین بود.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها