کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

قیمت پیشنهادی آپارتمان‌های تا 50 متر مربع در منطقه 5 تهران


کد خبر : ۴۱۶۸۵دوشنبه، ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۶:۰۳۳۴۲۲ بازدید

آپارتمان‌های فروشی نوساز در میان فایل‌های نقلی با مساحت کمتر از 50 مترمربع به ویژه در مناطق مصرفی، تحت تاثیر تابستان گرم بازار مسکن بسیار ...
قیمت پیشنهادی آپارتمان‌های تا 50 متر مربع در منطقه 5 تهرانقیمت پیشنهادی آپارتمان‌های تا 50 متر مربع در منطقه 5 تهران

آپارتمان‌های فروشی نوساز در میان فایل‌های نقلی با مساحت کمتر از 50 مترمربع به ویژه در مناطق مصرفی، تحت تاثیر تابستان گرم بازار مسکن بسیار کمیاب شده است.

به گزارش ایران‌جیب به نقل از دنیای‌اقتصاد، بر اساس گزارش‌های چند ماه اخیر بانک مرکزی از آخرین تحولات بازار مسکن، بیشترین آپارتمان‌های معامله شده در این مدت به واحدهای مسکونی ۶۰ تا ۷۰ مترمربعی و پس از آن ۷۰ تا ۸۰ مترمربعی تعلق دارد. به این ترتیب تقاضای مصرفی در یکی دو سال اخیر تحت تاثیر ثبات نسبی قیمت مسکن از آپارتمان‌های ریزمتراژ و نقلی (زیر ۶۰ مترمربع) به سمت آپارتمان‌های میان‌متراژ با مساحت ۶۰ تا ۸۰ مترمربع تغییر جهت داد. این تغییر جهت تدریجی موجب شده تمایل سازنده‌ها به ساخت واحدهای نقلی هم نسبت به گذشته کاهش یابد. تحت تاثیر این وضعیت آمار واحدهای مسکونی نوساز در گروه آپارتمان‌های زیر ۶۰ مترمربع در ماه‌های اخیر روند کاهشی یافته است.

به اذعان مشاوران املاک پس از سپری شدن تابستان گرم معاملات مسکن، کمبود فایل‌های نوساز و نقلی در بازار بیش از پیش مشهود شده است، طوری که در هفته‌های اخیر آمار این فایل‌ها به شدت کاهش یافته و بنگاه‌ها پاسخ مناسبی برای متقاضیان این گروه از آپارتمان‌های نقلی ندارند. این کمبود در مناطق مصرفی که تقاضای خرید آپارتمان برای تمام گروه‌های سنی در آنها به وفور یافت می‌شود، بیشتر مشهود است. منطقه پنج که در ماه‌های اخیر همواره در صدر هرم معاملات املاک بوده و در شهریور نیز حدود ۱۷ درصد از معاملات مسکن را به خود اختصاص داده نیز، تحت تاثیر این وضعیت قرار گرفته است. نگاهی به موتورهای جست‌وجوی معتبر ملکی حاکی از این است که این کمبود فایل در محله‌هایی که بیشتر مورد تقاضای خریداران قرار دارد، بیش از سایر محله‌ها مشهود است. بر این اساس شاید کمبود فایل‌های نوساز در گروه آپارتمان‌های نقلی بیش از هر محله در منطقه پنج را بتوان در محله‌های جنت‌آباد، بلوار فردوسی و سازمان برنامه مشاهده کرد.

urpyevuiugs7x86ziols.jpgاخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها