کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

جزئیات بازداشت ابر بدهکار بانکی


کد خبر : ۴۱۶۷۸یکشنبه، ۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۹:۴۷۶۵۱۰ بازدید

محسنی اژه ای از بازداشت یکی از بدهکاران کلان بانکی خبر داد و گفت: این فرد با رانت توانسته با 14 بانک ارتباط بگیرد.

محسنی اژه ای از بازداشت یکی از بدهکاران کلان بانکی خبر داد و گفت: این فرد با رانت توانسته با 14 بانک ارتباط بگیرد.

حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای در صد و نوزدهمین نشست خبری خود با خبرنگاران ضمن تقدیر از حضور مردم در مراسم تشییع پیکر شهید محسن حججی گفت: حقیقتا از مردم سپاسگزارم چرا که به نقل از مسئولان برگزاری این مراسم، حضور مردم کم نظیر بوده است.

سخنگوی دستگاه قضا در ادامه و در خصوص برخورد با فساد اقتصادی و امنیتی گفت: قوه قضائیه همواره در برخورد با مفاسد مصمم بوده و به دنبال احقاق حقوق مردم است که نمونه هایی از آن را اخیرا شاهد بودیم.

وی افزود: یکی از مصادیق فساد مسئله زمین خواری است که به خاطر مبارزه با فساد، میزان آن کاهش یافته است.

محسنی اژه ای به آمارهای مربوط به زمین خواری اشاره کرد و گفت: بیست هزار هکتار رفع تصرف شده و بیش از ۴۷هزار هکتار قلع و قمع داشتیم.

سخنگوی دستگاه قضا در رابطه با فعالیت های بانک ها گفت: بانک ها نسبت به تصمیم مورد نیاز دقت نمی کنند و منابع بانکی به صورت محدود در اختیار عده ای قرار می گیرد.

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه کوتاهی از سوی بانک ها دیده می شود، گفت: کسانی که خلاف مقررات عمل می کنند با آنها برخورد می شود. اخیرا فردی که فساد بانکی داشته دستگیر شده است و با ۱۴ بانک این فرد مرتبط بوده و ۳۰ هزار میلیارد ریال بدهی دارد.

وی افزود: این ارقام مربوط به یک بدهی این فرد است و که این فرد بدهی دیگری هم دارد.

محسنی اژه ای تصریح کرد: مشخص است این فرد با رانت توانسته این کار را بکند.


تشکیل جلسه از سوی آیت الله آملی پیرامون مشکلات تعاونی ها

سخنگوی دستگاه قضا درخصوص پرونده تعاونی اعتبار فرشتگان گفت: در مورد پرونده های تعاونی اعتبار از جمله فرشتگان، کاسپین و سایر موارد شخص رئیس قوه قضائیه سه بار جلسه تشکیل داده است.

محسنی اژه ای با تاکید بر تداوم قوه قضائیه بر ارزشهای مبارزه با فساد گفت: قوه قضائیه در برخورد با مفاسد، برخورد سیاسی ندارد و در مبارزه با فساد خط قرمز ندارد و توصیه می کنیم افراد از این مسائل سوء استفاده سیاسی نکنند.

سخنگوی دستگاه قضا گفت: طی چهار ماه بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ برگه چک در اختیار یک فرد قرار گرفته بود و همین فرد ۶۴۰ فقره چک برگشتی داشت و اینجا سوال این است که بانک مرکزی نباید از این تعداد چک برگشتی مطلع باشد و از صدور چک جدید جلوگیری کند.

محسنی اژه ای در ادامه با اشاره به فعالیت جاعلان به عنوان مرتبطان با نهادها و دستگاه های اجرایی گفت: در یک مورد فردی به طرز ناشیانه ای اقدام به جعل امضا به نام حجت الاسلام رئیسی کرده است در حالی که ایشان آن زمان معاون اول قوه قضائیه نبوده است.

وی افزود: در  مورد دیگری نامه ای از سوی آیت الله آملی به دیوان محاسبات جعل شده است که این مورد هم به طرز ناشیانه ای نوشته شده است.

محسنی اژه ای گفت: بعضی از جاعلان این امضا و نامه ها دستگیر شدند. اخیرا فردی هم در کرمان بازداشت شده که اقدام به جعل امضا می کرده است.

وی افزود: به نظر می رسد این موارد همگی در یک طیف و جهت قرار دارد.

محسنی اژه ای در خصوص اسناد منتشر شده علیه قوه قضائیه گفت: این اسناد کذب محض است هر چند گاهی از عوامل موساد و سرویس های جاسوسی استفاده می کنند، اما خیلی ناشیانه هستند و تنظیم مطالب خلاف شان هم قابل باور نیست.

وی افزود: اوایل انقلاب هم علیه شهید  بهشتی صحبت هایی می کردند و جالب بود کسانی اینها را می گفتند که با اسرائیل همکاری می کردند.

واکنش به شایعات علیه قوه قضاییه

وی افزود: این کار مسبوق به سابقه است. این جمله در مورد این افراد «خدا را شکر که دشمنان ما را از احمق ها قرار داده است»، مصداق دارد.

محسنی اژه ای تصریح کرد: در تریبون نماز جمعه در هفته قوه قضائیه گفتم که فشارها و هجمه ها علیه دستگاه قضا بیشتر می شود و انشاالله دست هر مجرم و مفسدی را بر اساس موازین شرعی و قانونی کوتاه می کنیم.

سخنگوی دستگاه قضا در پاسخ به این سئوال که یکی از مسئولان ایرانی در یکی از سفارت های اروپایی بازداشت شده است؟ گفت: اخیرا چنین چیزی نشنیدم، در گذشته فردی بود که بازداشت شد و حکم حبس، شلاق و رد مال برایش تایید شده است.

محسنی اژه ای در خصوص آخرین وضعیت پرونده حسین فریدون و اینکه یک فرد در این پرونده فراری است، گفت: کیفرخواست صادر نشده است و فرد فراری در این پرونده همچنان متواری است.

محدودیت جدید برای رئیس دولت اصلاحات صادر نشده است

اژه ای در پاسخ به این سئوال که در حالی دادستان ویژه روحانیت اعمال محدودیت ها علیه رئیس دولت اصلاحات را تکذیب کرده اما وکیل این فرد موضوع را تایید کرده است، آیا محدودیت جدید صادر شده است، گفت: از جزئیات خبر ندارم دادستان ویژه هم این موضوع را تکذیب نکردند و گفتند محدودیت ها مثل سابق است. همان محدودیت های قبلی است که نامه ای به ضابطین داده می شد این بار هم نامه ای به ضابط داده شده است و همان دستورات گذشته تمدید شده است.

در خصوص آلودگی هوا جرمی به قوه قضاییه اعلام نشده است

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به این سوال درباره گزارش سازمان بازرسی در خصوص آلودگی هوا و ارسال آن به روسای قوا گفت: بازرسی کل کشور هر چند وقت یکبار گزارشات خود را برای سران قوه ارسال می کند.

وی افزود: گزارشات اگر نسبت به تخلف افراد باشد، آنها را به مسئول عالی آن دستگاه اعلام می کند.

اژه‌ای افزود: برخی از گزارش های بازرسی کل، نه تخلف است نه جرم، بلکه یک سری پیشنهادات است که به آن دستگاه ارائه می کند.

وی ادامه داد: تا جایی که اطلاع دارم در خصوص آلودگی هوا جرمی به قوه قضاییه از سوی سازمان بازرسی اعلام نشده است اما مواردی را به دولت متذکر شده و دولت هم مطلع است و در تلاش برای رفع آن هم هستند.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره اعلام جرم دادستان تهران علیه مدیر تلگرام گفت: اگر مسئول ابزار داشته باشد و چنانچه از این ابزار جرایم متعدد به وقوع بپیوندد می شود شکایت کرد.

پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان هنوز به دادگاه نرفته است

محسنی اژه ای در خصوص آخرین وضعیت پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: همه کسانی که در مظان اتهام بودند، اقدامات تامینی مناسب انجام شده و کسی فرار نکرده است. نمی دانم گزارش تحقیق و تفحص مجلس به قوه قضاییه ارسال شده است یا نه؟. هنوز این پرونده به دادگاه نرفته است.

علنی بودن دادگاه حمید بقایی بستگی به نظر قاضی دارد

وی در خصوص آخرین وضعیت پرونده حمید بقایی و اینکه احمدی نژاد اعلام کرده در دادگاه حاضر می شود، گفت: آیا دادگاه علنی است یا خیر؟ گفت: علنی بودن یا نبودن برعهده قاضی است و اگر دادگاه علنی باشد می تواند شرکت کند در غیر این صورت نمی تواند.

علت ارسال پرونده مداحان به دادسرای کارکنان دولت

محسنی اژه ای در خصوص آخرین وضعیت پرونده مداحان و اینکه چرایی انتقال پرونده از دادگاه ویژه به دادسرای دیگری گفت: این افراد با قرار آزاد هستند، تفهیم اتهام شده اما کیفرخواست صادر نشده‌است. در دادگاه ویژه به پرونده های ملبسان به لباس روحانیت و افراد مرتبط به روحانیان که تخلف می کنند رسیدگی می شود. اینجا بستگی دارد که دادگاه ویژه روحانیت چه تشخیصی برای بررسی و صلاحیت بررسی پرونده دارد. در اینجا به خاطر اینکه ارتباط به آن روحانی که مطرح بوده، ضعیف بوده است پرونده به دادسرای کارکنان دولت ارسال شده است.

سخنگوی دستگاه قضا در خصوص  رای دیوان عدالت در خصوص یکی از اعضای زرتشتی شورای شهر یزد گفت: این مسئله دستور توقف موقت گرفته است. وقتی که موضوعی به دیوان منتقل می شود، دو نوع درخواست دارند. یک وقت درخواست رسیدگی ماهوی دارند و گاهی چون رسیدگی ماهوی زمان بر است، درخواست دستور موقت صادر می کنند. الان دیوان عدالت اداری دستور موقت صادر کرده و در حال استعلام از مراجع مربوطه است و پس از آن تصمیم نهایی را می گیرد.

حکم عضو تیم مذاکره کننده هسته ای قطعی است

محسنی اژه ای در خصوص تایید حکم پرونده عضو تیم مذاکرات هسته ای گفت: عبدالرسول دری اصفهانی فرزند حسین، دوتابعیتی و متهم به جاسوسی و ارائه اطلاعات به بیگانگان بود و با دو سرویس جاسوسی در ارتباط بود. دادگاه به اتهامات این فرد رسیدگی کرد و به پنج سال حبس محکوم می شود، حکم قطعی شده و فرد باید تحمل کیفر کند. این فرد فساد مالی هم دارد و برای پرونده دومش قرار وثیقه صادر شده و کیفرخواست صادر نشده است.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها