کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

انگیزه ناموسی عاملان قتل پسر جوان در مهاباد


کد خبر : ۴۱۵۹۶شنبه، ۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۳:۳۴۱۶۱۴ بازدید

پسر جوانی که با همدستی چند نفر، دوستش را به قتل رسانده و از صحنه قتل او فیلم‌برداری کرده ‌بود، در اعترافاتش گفت که مسائل ناموسی ...

پسر جوانی که با همدستی چند نفر، دوستش را به قتل رسانده و از صحنه قتل او فیلم‌برداری کرده ‌بود، در اعترافاتش گفت که مسائل ناموسی انگیزه او برای این قتل خشن بوده ‌است.

سه متهم این پرونده که بین ١٧ تا ١٩ ساله هستند، ٣١ شهریورماه امسال دوست مشترکشان را به بهانه گردش به خارج از شهر کشانده و به طرز فجیعی به قتل رساندند. آنها یک روز بعد از این عمل وقتی به محل برگشتند و متوجه شدند مقتول هنوز زنده‌ است جسد او را به آتش کشیدند.

توکل حیدری، رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی، درباره انگیزه این قتل فجیع در مهاباد به میزان گفت: در تحقیقات اولیه در بازپرسی، «د. د» در اقاریر خود انگیزه قتل را مسائل ناموسی عنوان کرده است.

وی با اشاره به تحقیقات دستگاه قضا برای پی‌بردن به دیگر ابعاد این قتل فجیع ادامه داد: تحقیقات در مورد دیگر زوایای این اتفاق ناگوار ادامه دارد و بازپرس پرونده به تحقیقات تکمیلی ادامه خواهد داد.

حیدری در پایان با بیان اینکه دستور رسیدگی فوق‌العاده و سریع این پرونده صادر شده است، گفت: رسیدگی سریع و عادلانه به این پرونده با توجه به ابعاد گسترده‌ای که این پرونده پیدا کرده است، در دستور کار خواهد بود.

در مورخ سوم مهرماه در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیس ١١٠ شهرستان مهاباد مبنی‌بر کشف جسد سوخته مجهول‌الهویه در جاده‌ای روستایی، مأموران پلیس آگاهی به‌همراه بازپرس شعبه اول دادسرای مهاباد بلافاصله در محل حاضر شدند. پس از وصول گزارش، پرونده در شعبه اول بازپرسی دادسرای مهاباد تشکیل شد و بازپرس دستور تعیین هویت و تشخیص علت تامه فوت به پزشکی‌قانونی را صادر کرد.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان‌غربی پس از این حادثه، از دستگیری عاملان آن خبر داد و تصریح کرد: در جریان تحقیقات مشخص شد که جسد متعلق به شخصی به هویت صادق برمکی، ساکن مهاباد است. سرهنگ رضا ظهیریان، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد، نیز درباره آخرین جزئیات پرونده قتل جوان مهابادی به ایلنا، گفت: تحقیقات و بررسی‌های بیشتر برای علت قتل در این پرونده همچنان ادامه دارد.

وی به آخرین گزارش موجود درباره این قتل اشاره کرد و گفت: در این گزارش علت اصلی قتل، اختلافات شخصی بین این چند دوست مطرح شده است. فرمانده نیروی انتظامی شهرستان مهاباد تصریح کرد: افراد متهم به قتل در این پرونده به‌ترتیب ۱۹، ۱۷ و ۱۹ سال دارند و مقتول نیز ۲۱ سال داشته است.

ظهیریان با اشاره به کشف جسد و اعلام مفقودی از سوی خانواده متوفی تصریح کرد: پس از بررسی شواهد و به‌دست‌آوردن سرنخ‌های این پرونده موفق به دستگیری قاتلان شدیم.

او با بیان اینکه آلت قتل یک ساطور قصابی بوده است، خاطرنشان کرد: قاتلان پس از ارتکاب به جنایت به سر صحنه بازگشته‌اند تا از فوت مقتول مطمئن شوند و چون مقتول هنوز نیمه‌جان بوده، او را سوزانده‌اند.اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها