کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

جریمه بسیار سنگین یک قاچاقچی ارز در آذربایجان غربی


کد خبر : ۴۱۵۷۱جمعه، ۱۴ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۳:۰۰۶۷۳ بازدید

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی با اشاره به دستگیری یک قاچاقچی ارز که قصد خارج کردن 100 هزار دلار آمریکا از کشور را داشت، گفت: شعبه ...

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی با اشاره به دستگیری یک قاچاقچی ارز که قصد خارج کردن 100 هزار دلار آمریکا از کشور را داشت، گفت: شعبه رسیدگی به این پرونده علاوه بر ضبط ارز، این قاچاقچی را به پرداخت 11 میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم کرد.

محمد اقوامی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: این میزان ارز در بازرسی بدنی ماموران هنگ مرزی ماکو از این مسافر عبوری کشف و پرونده آن به شعبه ویژه رسیدگی به جرائم قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی این شهرستان ارجاع شده بود. 

وی اظهار کرد: شعبه های رسیدگی به پرونده های قاچاق ارز در آذربایجان غربی، بیشترین تلاش را برای مقابله با قاچاقچیان به کار می گیرند و در شهریور سال جاری، قاچاقچیان ارز در شهرستان های ماکو و خوی در مجموع به پرداخت بیش از 41 میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شده اند. 

وی از محکومیت 440 میلیون ریالی قاچاقچی لوازم یدکی خودرو در خوی نیز خبر داد و اظهار کرد: ماموران انتظامی این شهرستان در پی کسب اطلاعاتی مبنی بر ورود کالاهای فاقد مجوز، یکهزار و 450 قلم انواع لوازم یدکی خودرو را از یک دستگاه اتوبوس مسیر خوی - تبریز کشف و ضبط کردند. 

وی اضافه کرد: شعبه ویژه رسیدگی به جرائم قاچاق کالا و ارز خوی نیز این متهم را علاوه بر ضبط کالا به پرداخت 440 میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد. 

به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی از جمله استان های درگیر با معضل قاچاق کالا و ارز در کشور به شمار می رود و سالانه هزاران پرونده قاچاق در تعزیرات حکومتی این استان مورد بررسی قرار می گیرد؛ آذربایجان غربی بیش از 960 کیلومتر مرز مشترک با کشورهای ترکیه، عراق و جمهوری خودمختار نخجوان دارد. اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها