کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

کلاهبردار عابر بانک‌ها دستگیر شد


کد خبر : ۴۱۴۹۷چهارشنبه، ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۹:۳۰۶۸۲ بازدید

جانشین پلیس آگاهی استان یزد گفت: فردی که با پرسه زنی در مقابل عابر بانک ها اقدام به کلاهبرداری از کارت بانکی ۱۵ شهروند کرده بود ستگیر و روانه دادسرا شد.

سرهنگ محمدرضا حناساب افزود: با توجه به شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر برداشت مبالغی از حساب بانکی آنها و تعویض کارت بانکی شان با کارت دیگری بررسی موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: تحقیقات پلیس نشانگر این بود که متهم با پرسه زنی در اطراف عابربانک ها بیشتر دست به کلاهبرداری از افرادی زده که سالمند بودند و مهارت کمتری در انجام کارهای بانکی داشته اند.

این مسئول تصریح کرد: با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی، متهم 36 ساله دارای چهار فقره سابقه کیفری شناسایی و دستگیر و به اداره پلیس منتقل شد و در بازجویی های انجام شده به 15 فقره کلاهبرداری و برداشت وجه از طریق کارت به کارت اعتراف کرد.

حناساب گفت: متهم طعمه های خود را بیشتر از میان افراد سالمند یا کم سواد انتخاب می کرد و به بهانه کمک به آنها برای برداشت وجه و یا خرید کارت شارژ، کارت به کارت کردن و غیره رمز آنها را دریافت و سپس اقدام به جابجایی وجه به حساب خودش یا تعویض کارت مالباختگان با کارت بانکی دیگری می کرده است.

به نوشته ایرنا، جانشین پلیس آکاهی استان با بیان اینکه با دستور مقام قضایی، تحقیقات بیشتر از متهم برای شناسایی مالباختگان احتمالی ادامه دارد تا کید کرد: شهروندان هنگام برداشت وجه از افراد مطمئن و آشنا کمک بگیرند تا در دام شیادان کلاهبردار گرفتار نشوند.

اینگونه سرقت در استان یزد سابقه زیادی ندارد.اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها