کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

اعلام پربارش و کم بارش ترین استان‌ها در سال آبی 96-95


کد خبر : ۴۱۴۳۲دوشنبه، ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۸:۲۷۴۶۲۵ بازدید

حجم بارش‌های کشور در سال آبی 96-95 در 18 استان کشور در مقایسه با سال آبی گذشته منفی است.

حجم بارش‌های کشور در سال آبی 96-95 در 18 استان کشور در مقایسه با سال آبی گذشته منفی است.

به‌گزارش ایران‌جیب از وزارت نیرو، با شروع سال آبی جدید و بر اساس آخرین گزارش به ثبت رسیده در سال آبی گذشته 96-95 که توسط شرکت مدیریت منابع آب ایران ثبت و ارسال شده است، میزان بارش‌ها از اول مهرماه 95 تا 31 شهریور ماه 96 در 18 استان کشور در مقایسه با سال آبی 95-94 منفی است.

بر اساس این گزارش، بیشترین بارش کشور در سال آبی گذشته در استان گیلان با 888 میلی‌متر و کمترین بارش در استان یزد با 76 میلی‌متر بوده است.

بر همین اساس بیشترین تغییرات بارشی در سال آبی گذشته در مقایسه با سال آبی ماقبل خود، از میان 31 استان کشور مربوط به استان‌های ایلام، خوزستان، کرمانشاه، هرمزگان، فارس و سیستان و بلوچستان بوده است.

بنابراین گزارش درصد تغییرات بارشی در 18 استان کشور منفی بوده است که از جمله استان‌های ایلام با 335 میلی‌متر بارش در مقایسه با سال آبی گذشته 55 درصد، خوزستان با 208 میلیمتر بارش در مقایسه با سال آبی گذشته 48 درصد و کرمانشاه با 400 میلی‌متر در مقایسه با سال آبی گذشته 40 درصد کاهش بارش داشته‌اند.

این گزارش نشان می‌دهد که درصد تغییرات بارشی در 13 استان کشور به‌صورت مثبت بوده که از جمله استان‌های هرمزگان با 269 میلی‌متر بارش در مقایسه با سال آبی گذشته 100 درصد، فارس با 396 میلی‌متر بارش در مقایسه با سال آبی گذشته 64 درصد و سیستان و بلوچستان با 99 میلی‌متر در مقایسه با سال آبی گذشته 53 درصد افزایش بارش به ثبت رسیده است.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها