کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

ماجرای آخرین سرنشین بالگرد سقوط کرده شرکت نفت خزر


کد خبر : ۴۱۴۱۱دوشنبه، ۱۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۴:۲۱۸۴۲ بازدید

مدیر عملیات پشتیبانی سکوی نفتی ایران امیر کبیر گفت: پیدا شدن جسد علی مرداسی آخرین سرنشین حادثه سقوط بالگرد شرکت نفت خزر ...

مدیر عملیات پشتیبانی سکوی نفتی ایران امیر کبیر گفت: پیدا شدن جسد "علی مرداسی" آخرین سرنشین حادثه سقوط بالگرد شرکت نفت خزر پس از گذشت ۱۰ ماه معجزه خداوند بود.

یک فروند بالگرد نیروی هوافضای سپاه که در اختیار مأموریت‌های شرکت نفت خزر بود و ساعت ۴:۳۰ صبح ۷ آذر ۹۵ برای امدادرسانی به علی مرداسی از کارکنان شرکت نفت خزر که دچار عارضه قلبی شده بود به سکوی امیرکبیر اعزام شد، پس از سوار کردن بیمار و پس از ۲۰ ثانیه پرواز، به سمت ساحل در حرکت بود که در ۲۰ کیلومتری بندر امیرآباد در دریا سقوط کرد.

این بالگرد ۵ سرنشین داشت که لاشه بالگرد و جسد ۴ سرنشین از کادر پروازی نیروی هوافضای سپاه در روزهای نخست پیدا شد و جست‌وجوها برای یافتن جسد "علی مرداسی" آخرین سرنشین بالگرد در طی یک سال گذشته ادامه داشت و به شیلات و سازمان بنادر و صیادان نیز اعلام شد که هر شیء در آب دیدند بلافاصله به شرکت نفت خزر یا نیروی انتظامی خبر دهند.

علی صادقپور مدیر عملیات سکوی نفتی امیر کبیر در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: جسد "علی مرداسی" ۴۸ ساله و اهل ایذه خوزستان که از کارکنان شرکت نفت خزر در سکوی نیمه شناور نفتی دریای بهشهر بود و در حادثه سقوط بالگرد در آذر سال گذشته جان باخت؛ پیدا شده است.

وی افزود: عملیات جست و جو توسط بهترین غواصان ۲ مرحله در سال گذشته و ۲ بار در سال جاری انجام شد اما جسد "علی مرداسی" پیدا نشد که بالاخره ساعت ۹ صبح روز ۱۸ شهریور سال جاری مصادف با عید غدیر خم جسد "علی مرداسی" روی آب به حالت شناور درآمد و توسط صیادان بهشهری از آب گرفته شد و سریعا به پاسگاه نیروی انتظامی امیرآباد اعلام شد و به بندرامیرآباد انتقال پیدا کرد که در شناسایی اولیه جسد شناسایی نشد و سپس به پزشکی قانونی انتقال یافت.

مدیر عملیات سکوی نفتی امیر کبیر خاطرنشان کرد: ظرف مدت ۲۴ ساعت شناسایی اولیه توسط دختر مرحوم مرداسی از طریق لباس، کفش، موبایل، دندان ایمپلنت و دیگر شواهد انجام شد و سپس همه اعضای خانواده مرحوم مرداسی در پزشکی قانونی حضور پیدا کرده و شناسایی کامل صورت گرفت و نیازی به انجام آزمایش "دی ان ای" نبود.

صادقپور گفت: از سکوی نفتی امیرکبیر تا ساحل ۱۳ کیلومتر فاصله وجود دارد که بالگرد ۳ کیلومتر جلوتر از سکوی نفتی سقوط کرد و جسد علی مرداسی ۳ کیلومتر جلوتر از محل سقوط پیدا شد.

وی با تاکید بر اینکه معجزه خدا و دعاهای همسر مرحوم مرداسی بود که پس از ۱۰ ماه جنازه تقریبا به صورت سالم و قابل تشخیص هویت در دریای بهشهر پیدا شد، از تلاش مجدانه سجادی فرماندار بهشهر و مدیران شرکت نفت خزر و ایران فجر در جهت پیدا کردن جسد علی مرداسی در طی یک سال گذشته و از همکاری خوب دادستانی بهشهر و پزشکی قانونی در جهت تسریع امور تشخیص هویت و تحویل جنازه به خانواده مرحوم مرداسی قدردانی کرد.اخبار مرتبط


کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها