کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

حمایت شورای شهر تهران از بخشنامه جدید ضد فساد نجفی


کد خبر : ۴۱۳۶۷یکشنبه، ۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۰:۴۱۲۰۴۰ بازدید

رئیس کمیته معماری و طراحی شهری شورای شهر تهران درباره بخشنامه ضد فساد دوم شهردار تهران توضیحاتی را ارائه کرد و گفت: ما از این بخشنامه ...

رئیس کمیته معماری و طراحی شهری شورای شهر تهران درباره بخشنامه ضد فساد دوم شهردار تهران توضیحاتی را ارائه کرد و گفت: ما از این بخشنامه حمایت می‌کنیم.

علی اعطا در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به بخشنامه جدید ضد فساد شهردار تهران در خصوص محدودیت فعالیت شوراهای معماری مناطق، گفت: بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد بعضا در شورای معماری مناطق تصمیماتی اتخاذ می‌شد که مغایر ضوابط و مقررات بود، همچنین شفافیت کافی در این زمینه وجود نداشته و دقیقا کسی از تصمیمات شوراهای معماری مطلع نبوده است و حتی دیده شده بعضا در زیر صورت جلسه این شوراها را شهردار منطقه امضاء نمی‌کرده است.

وی با بیان اینکه بررسی‌ها نشان داده است که بخش قابل توجهی از ناهنجاری‌های حوزه شهرسازی از عملکرد شوراهای معماری مناطق نشأت می‌گیرد، تصریح کرد: در شورای معماری مناطق مجموعا اتفاقاتی رخ می‌دهد که مغایر با طرح جامع، مقررات و اسناد مصوب است و این بخشنامه دوم شهردار تهران می‌تواند در راستای شفاف‌سازی، محدود کردن و در چهارچوب قانون قرار گرفتن عملکرد شوراهای معماری مناطق موثر باشد.

رئیس کمیته معماری شورای شهر با بیان اینکه من به طور مطلق ضرورت وجود شورای مناطق را نفی نمی‌کنم، افزود: باید به تصمیمات شورای معماری مناطق دسترسی کامل وجود داشته باشد و ما از این بخشنامه حمایت می‌کنیم و این امر را گامی در جهت تحقق شعارهای انتخاباتی در راستای شفافیت و مبارزه با تخلفات می دانیم.
اعطا گفت: شورای معماری مناطق باید در قاعده و چهارچوب ضوابط و مقررات حرکت کند اما متاسفانه در چند سال اخیر به محملی برای انجام اقدامات غیرقانونی و حل و فصل بی ضابطه مسائل و مشکلات بدل شده بود.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها