کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

برداشت قبل از سررسید چقدر جریمه دارد؟


کد خبر : ۴۱۳۱۸پنجشنبه، ۶ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۱:۴۲۵۹۰۲۴ بازدید

برداشت قبل از سررسید سپرده‌های سرمایه‌گذاری بلند مدت در بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری چقدر جریمه دارد؟
برداشت قبل از سررسید چقدر جریمه دارد؟برداشت قبل از سررسید چقدر جریمه دارد؟

اخباربانک- در پی کاهش نرخ سود سپرده ها از تاریخ یازدهم شهریور ماه سال جاری بسیاری از مشتریان بانک‌ها و موسسات اقدام به افتتاح سپرده یکساله کرده اند. 

معمولاً در بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری افتتاح سپرده بلند مدت و برداشت پیش از سررسید آن دارای جرائمی است. بانک به این دلیل سودی بیشتر از سپرده های کوتاه مدت به مشتریان دارای سپرده بلند مدت می دهد که می‌تواند بیشتر از سپرده های کوتاه مدت بر روی آنها حساب کرده و برای خود سودآوری داشته باشد. به همین جهت است که سود سپرده های کوتاه مدت ۱۰ درصد و بلند مدت ۱۵ درصد تعیین شده است. 

بر اساس بخشنامه های بانک مرکزی برداشت پیش از سررسید سپرده های بلند مدت دارای جرایمی است. به عنوان مثال اگر سود سپرده های بلند مدت یکساله ۱۵ درصد و سه ماهه ۱۲ درصد تعیین شود و مشتری بخواهد قبل از سه ماه سپرده خود را برداشت کند، بانک سودی معادل یازده و نیم درصد برای مشتری در نظر می‌گیرد. به همین ترتیب اگر سود سپرده های شش ماهه ۱۴ درصد باشد و قبل از شش ماه برداشت وجه کنند، سودی معادل ۱۳ و نیم درصد از ابتدای زمان سپرده گذاری محاسبه و مشتری پرداخت می شود. 

همچنین اگر برداشت وجه از بین شش ماه تا نه ماه باشد و سپرده نه ماهه نیز چهارده و نیم درصد تعیین شده باشد سودی معادل ۱۴ درصد به مشتری پرداخت می شود. به عبارت دیگر سود متناسب با مدت زمان سه ماه شش ماه و ۹ ماهه منهای نیم درصد از ابتدای مدت سپرده گذاری محاسبه و مشتری پرداخت می شود.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها