کانال تلگرام ایران جیب
تکنولایفتکنولایف

نرخ جدید فرآورده‌های نفتی اعلام شد


کدخبر:۴۱۰۷پنجشنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۴:۲۱۵۸۵۹ بازدید

نرخ جدید فرآورده‌های نفتی شامل نفت سفید، نفت کوره و گاز مایع برای سال 93 اعلام شد.

روابط عمومی وزارت نفت بر اساس تصویب نامه شماره" 399 /ت 50150 ه "مورخ ششم فروردین‌ماه جاری هیات وزیران، از ابتدای امسال قیمت هر لیتر نفت سفید حرارتی ویژه مصارف خانگی با کالابرگ 1500 ریال و قیمت هر لیتر نفت کوره سوخت حرارتی نیز 2500 ریال اعلام کرد.

همچنین بر اساس این مصوبه قیمت گاز مایع (LPG) به صورت سیلندر 11 کیلویی در ازای هر کیلو 2100 ریال و در سیلندرهای بیش از 11 کیلو و مخازن بالک هر کیلو 6500 ریال اعلام شد.

این در حالی است که روز سه شنبه بر اساس تصمیم هیات وزیران، تعرفه‌های گاز نیز با توجه به مندرجات جدول شماره یک اعلام شده در 27 آذرماه سال 1389، برای مصارف خانگی به میزان 20 درصد و برای مصارف عمومی (دولتی، کسب و خدمات) به میزان 30 درصد افزایش می‌یابد.

دهم بهمن‌ماه سال گذشته نیز مجلس با افزایش پنج درصدی قیمت هر لیتر فرآورده‌های نفتی موافقت کرده بود.

نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز دهم بهمن‌ماه سال گذشته،‌ بند ک تبصره 2 لایحه بودجه را تصویب کردند که در این توافقنامه گفته شد تا بر این اساس منابع مورد نیاز برای نوسازی شبکه خطوط لوله انتقال نفت و گاز از محل افزایش پنج درصد قیمت هر لیتر فرآورده‌های نفتی به عنوان عوارض تعیین شود و 100 درصد برای این موارد تامین شود.درآمد مذکور جزو درآمد شرکت‌های دولتی تابعه وزارت نفت محسوب نمی‌شود و معاف از مالیات است.


اخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها