کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

شریعتمداری: در همه سازمان‌ها رانت وجود دارد


کد خبر : ۴۰۸۳۵یکشنبه، ۲۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۰:۱۹۲۲۹ بازدید

وزیر صنعت، معدن و تجارت معتقد است که نباید تسهیلات به واحدهایی تعلق گیرد که مشکل بازار دارند، چرا که این اقدام تنها در راستای بدهکار شدن آنهاست.

وزیر صنعت، معدن و تجارت معتقد است که نباید تسهیلات به واحدهایی تعلق گیرد که مشکل بازار دارند، چرا که این اقدام تنها در راستای بدهکار شدن آنهاست.

محمد شریعتمداری در جلسه مجمع عمومی عادی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران که ظهر امروز در محل ساختمان این سازمان برگزار شد، با اشاره به این که این سازمان بخشی توسعه‌ای است و باید در راستای رعایت زیرساخت‌های صنعتی و مسائل زیست محیطی گام بردارد، اظهار کرد: حدود 40 هزار واحد صنعتی در کشور جزیی از شهرک‌های صنعتی هستند و باید دقت بیشتری در انتخاب محل‌ها در دستور کار قرار گیرد.

وی ادامه داد: نبض صنعت در اختیار شهرک‌ها و نواحی صنعتی است و به طور حتم طلب ما از سازمان صنایع کوچک و شهرهای صنعتی ایران ارائه‌ی برنامه در راستای بازسازی و نوسازی صنایع و نیز زمانبندی روشن در راستای جهت گیری‌های توسعه‌ای است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران درخواست کرد تا ارتباط هماهنگی با بدنه وزارت صنعت، معدن و تجارت داشته باشد و علاوه بر این ارتباط مستقیمی را با سازمان توسعه تجارت ایران شکل دهد، چرا که این دو سازمان می‌تواند در راستای شناخته شدن واحدهای پیشتاز صادراتی گام بردارند و به واحدهایی نیز که می‌توانند به این واحدهای پیشتاز اضافه شوند، کمک کنند.

شریعتمداری افزود: علاوه بر این سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی باید همکاری‌های بیرونی خود را توسعه دهد و با موسسات پژوهشی همکاری بیشتری داشته باشد تا بتواند در مسیر درست‌تری گام بردارد.

وی نحوه‌ی انتخاب صحیح خوشه‌های صنعتی را لازم دانست و گفت: باید انتخاب صحیح خوشه‌های صنعتی در اولویت قرار گیرد، چرا که توان ما محدود است و باید در بخش‌های اولویت‌دار گام برداریم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این که تاکیدی ندارم منابع مالی در اختیار واحدهایی قرار گیرد که بازار ندارند، اظهار کرد: ابتدای امر باید مشکل بازار واحدهایی را حل کنیم که نمی‌توانند محصولات خود را به فروش برسانند و در صورتی که این مساله حل نشود با ارائه تسهیلات تنها در راستای بدهکار شدن آنها گام برمی‌داریم و در نهایت اسم کلاهبردار رویشان می‌گذاریم.

شریعتمداری ادامه داد: بنابراین باید تسهیلات به واحدهایی تعلق گیرد که مشکل بازار ندارند و می‌توانند محصولات خود را به فروش برسانند. در مورد واحد هایی که مشکل بازار دارند ابتدا باید با برنامه ریزی این مشکل را حل کنیم و پس از آن تسهیلات لازم را در اختیارشان قرار دهیم.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم شفاف سازی و پاکدستی در مجموعه سازمان‌های دولتی به ویژه سازمان‌های زیرمجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: باید بدانیم که در همه سازمان‌ها رانت وجود دارد، اما آنچه که پذیرفتنی نیست عدم شفافیت است و باید با این مساله مقابله کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به این که باید در چارچوب قوانین و مقررات و با شرایط یکسان برای کسانی که احراز صلاحیت می‌شوند و اهلیت دارند امکانات ویژه را مدنظر قرار داد، گفت: باید واگذاری شرکت‌ها به افرادی انجام گیرد که اهلیت دارند. امکانات دولت دراختیار ملت ایران است و باید در جهت خدمت به آنها ارائه شود و هر کسی به عنوان طعمه به این امکانات نگاه کند، دشمن ماست.اخبار مرتبط

سایت شب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها

بستن
سایت شب