کانال تلگرام ایران جیب
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

قیمت‌گذاری کالاها حذف نمی‌شود


کد خبر : ۴۰۷۹۵شنبه، ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۰:۱۵۱۷۷۷ بازدید

مدیرکل امور اقتصادی و سیاست‌های تجاری وزارت صنعت درباره ابلاغیه شیوه اطلاع‌رسانی قیمت به مصرف‌کنندگان گفت: در این روش قیمت ...

مدیرکل امور اقتصادی و سیاست‌های تجاری وزارت صنعت درباره ابلاغیه شیوه اطلاع‌رسانی قیمت به مصرف‌کنندگان گفت: در این روش قیمت در آخرین حلقه شبکه توزیع نصب می‌شود.

محمدرضا کلامی بجستان گفت:  ابلاغیه اصلاحیه شیوه اطلاع‌رسانی قیمت به مصرف‌کنندگان که برخی به اشتباه  آن را به حذف قیمت‌گذاری یا حذف درج قیمت تعبیر و در و در مورد آن گفت‌ وگو می‌کنند در واقع نه حذف قیمت‌گذاری است و نه حذف اطلاع‌رسانی قیمت بلکه قیمت فروش کالا به مصرف‌کننده که قبلاً در کارخانه درج می‌شد از طریق توزیع کننده اطلاع رسانی می‌شود.

مدیرکل امور اقتصادی و سیاست‌های تجاری وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: در این طرح در آخرین حلقه شبکه توزیع نصب و در معرض دید مصرف‌کننده قرار می‌گیرد و این بدین معنی است که تمام ضوابط مرتبط با قیمت‌گذاری کالا به قوت خود باقی است و حلقه آخر مکلف است کالا را به هر قیمتی که طبق سند رسمی خرید می‌کند یا اعمال درصد سود مجاز مصوب هیات عالی نظارت با نصب برچسب و اتیکت قیمت و یا الصاق نرخ‌نامه در محل عرضه به مصرف‌کننده عرضه شود.

مدیرکل امور اقتصادی و سیاست‌های تجاری وزارت صنعت ، معدن و تجارت بیان داشت: نکته حائز اهمیت اینکه حسب ماده (6) قانون تعزیرات حکومتی و ماده (15) قانون نظام صنفی، واحد صنفی مکلف به نصب برچسب و اتیکت قیمت و اطلاع‌رسانی به مصرف‌کننده در محل عرضه است به گونه‌ای که کاملاً در معرض دید باشد.اخبار مرتبط


دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

کانال تلگرام ایران جیب
صفحه اینستاگرام ایران جیب

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها