کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

بیکاران ایرانی بدترین وضعیت بیکاری را دارند

کدخبر:۴۰۷۰۶چهارشنبه، ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۷:۵۴۳۰۱۰ بازدید

رئیس مرکز آمار و اطلاعات وزارت کار گفت:بر اساس تعریف اشتغال،بیکار به فردی گفته می‌شود که در هفته مرجع مورد آمار حتی یک ساعت هم ...

رئیس مرکز آمار و اطلاعات وزارت کار گفت:بر اساس تعریف اشتغال،بیکار به فردی گفته می‌شود که در هفته مرجع مورد آمار حتی یک ساعت هم نتوانسته کاری انجام دهد؛این نوع بیکاری بدترین وضعیت بیکاری است.

سید نعمت الله میرفلاح نصیری در گفتگو با مهر با تشریح انواع بیکاری اعم از اشتغال ناقص، اشتغال ناقص زمانی و اشتغال ناکافی گفت: نکته‌ای که مغفول باقی مانده و اغلب به آن توجه نمی‌شود، این است که بر اساس تعریف اشتغال، بیکار به فردی گفته می‌شود که در هفته مرجع مورد آمار حتی یک ساعت هم نتوانسته کاری انجام دهد. این نوع بیکاری بدترین وضعیت بیکاری است.

بر این اساس با توجه به اینکه آمار شاغلان و بیکاران کشور ما نیز بر اساس همین تعریف جهانی، مورد سنجش و پایش قرار می‌گیرد، می توان گفت که بیکاران ما نیز جزء بدترین انواع بیکاران هستند چرا که حتی یکساعت در هفته نتوانسته اند مشغول بکار باشند.

میرفلاح نصیری با بیان اینکه نرخ بیکاری به تنهایی شاخص خوبی برای تجزیه و تحلیل‌ها و آنچه در بازار کار می‌گذرد، نیست و نمی‌تواند بیانگر تمام واقعیتهای بازار کار باشد گفت: بعضی از کارشناسان نرخ بیکاری را شاخص ضعیفی برای دستیابی به شناخت قوی از بازار کار می‌دانند. حال باید دید در صورت صحیح بودن چنین دیدگاهی، چه شاخص‌هایی بهترین سنجه برای بازار کار است. بنابراین به نظر می‌رسد سنجه‌هایی مانند تعداد ریزش اشتغال، فرصت‌های شغلی جدید، آمار ترک شغل‌ها، آمار اشتغال ناقص و اشتغال جدید، از بهترین سنجه‌های بازار کار هستند.

رئیس مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: در شانزدهمین کنفرانس بین‌المللی آمارشناسان کار در سال ۱۹۹۸، قطعنامه مرتبط با اندازه‌گیری «اشتغال ناقص» و «وضعیت اشتغال ناکافی» تصویب شد و دستورالعمل‌هایی نیز در ارتباط با انواع «اشتغال ناقص» ارائه شد.

نصیری افزود: مطابق تصمیمات آمار شناسان کار سازمان بین‌المللی ‌کار، وضعیت نامناسب کار توصیف‌گر آن است که در محل کار از توانایی‌های این نوع افراد کاسته می‌شود.

وی با اشاره به ویژگی‌های افراد دارای اشتغال ناقص گفت: گروهی از افراد شاغل، به صورت پاره وقت فعالیت می‌کنند و با عنوان «اشتغال ناقص زمانی» شناخته می‌شوند که این افراد در جستجو و آماده کار با مدت زمان بیشتر هستند.

این تحلیلگر آمار ادامه داد: گروه دیگر نیز افرادی هستند که دارای اشتغال کامل بوده اما از نظر مهارتی، درآمدی یا سایر محدودیت‌های بازار کار از کار خود راضی نیستند؛ این گروه از افراد با عنوان «شاخص اشتغال ناکافی» شناخته می‌شوند که افراد با ساعات کار زیاد نیز در این گروه قرار می‌گیرند.

رئیس مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار افزود: افراد مشمول «اشتغال ناقص زمانی»، شامل کسانی می‌شود که طی دوره مرجع مورد سنجش، تمایل به انجام ساعات کار بیشتر دارند اما کمتر از مقدار مورد نظر کار می‌کنند. البته باید به این نکته توجه شود افرادی که به اندازه مدت زمان مقرر در هفته کار می‌کنند ولی باز هم ضمن تمایل به انجام کار بیشتر، آمادگی انجام آن را نیز داشته باشند، نباید جزو افراد دارای اشتغال ناقص زمانی قلمداد شوند.

نصیری همچنین ادامه داد: افراد دارای «شاخص اشتغال ناکافی» کسانی هستند که در هفته مرجع، ضمن آمادگی برای انجام کار، به دلیل محدویت‌های موجود در کار فعلی، قصد تغییر کار خود با در نظر گرفتن قابلیت‌های خود را دارند.

وی ادامه داد: یک فرد شاغل ممکن است به دلیل میزان پرداختی یا دلایل دیگر قصد تغییر کار خود از قبیل خود اشتغالی، تبدیل فعالیت و یا روش اجرای انجام کار خود را داشته باشد یا همزمان فعالانه در جستجوی کار یا بهره‌وری و کیفیت بهتری برای شغل مورد نظرخود است.

رئیس مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تمایل به تغییر شغل فعلی افراد، وجه متمایز کننده افراد دارای وضعیت اشتغال ناکافی است که مشابه افراد دارای اشتغال ناقص زمانی هستند و فعالانه در جستجوی انجام ساعات کار بیشتر در دوره مرجع هستند.

نصیری با بیان اینکه شناسایی افراد دارای وضعیت اشتغال ناکافی بر اساس ارزیابی وضعیت کار شاغلان صورت می‌گیرد که ظرفیت لازم برای افزایش بهره وری و ارتقای کیفیت کارشان وجود دارد گفت: این نوع اشتغال ناقص می‌تواند به سه صورت استفاده نامناسب از مهارت‌های شغلی، درآمد ناکافی در شغل فعلی و ساعت انجام کار بیش از حد طبقه بندی و نمایان شود.

وی تاکید کرد: بنابراین در چارچوب توصیه‌ها و مصوبات سازمان بین المللی‌ کار که در قالب قطعنامه‌های آمارشناسان کار این سازمان ارائه شده است اشتغال ناقص می‌تواند در قالب شاغل با ساعت کار کم، شاغل دارای درآمد کم، اشتغال ناقص مهارتی که فرد از مهارت خود استفاده ناقص می‌کند و شاغل با ساعات کار زیاد تعریف شود.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

لیسانس بیکار: 1396/6/2218:57:36،
107
6
دولت محترم وبقیه اول به فکر بیکاران سوریه لبنان یمن و... است ولی ملت داران از بدبختی به اشغال جمع کردن افتادن
امیر: 1396/6/2307:03:23،
69
6
متاسفانه با جذب بیش از حد دانشجو در رشته های مهندسی دانشگاه آزاد، پیام نور، علمی کاربردی، شبانه، پردیس و ...، واژه (بیکار) داره مترادف با واژه (مهندس) میشه.
و البته واژه (پولدار و مایه دار)، مترادف با واژه (پزشک) میشه.
کارمند دانشگاه: 1396/6/2307:07:05،
85
3
آقا تو رو خدا اینقدر الکی نیاید دانشگاه. به خدا تهش هیچ چی جز بیکاری نیست. من خودم کارمند آموزش دانشگاه دولتی هستم. با اینکه حقوقم رو بخاطر تحصیل همین دانشجویان میگیرم، ولی واقعا دلم میسوزه. اینقدر زحمت میکشن، درس میخونن، شب بیداری دارن، با استاد سر و کله میزنن، آخرش هم بیکار میمونن.
رشته های علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی، افتضاح واقعیه.
عارف: 1396/6/2307:30:05،
81
4
همسایمون تو منطقه آزاد، ماشین وارد میکنه. تقریبا ماهانه 2 تا ماشین ثبت سفارش میکنه و به محض ورود، میفروشه. خودش میگفت روی هر ماشین، تقریبا بین 10 تا 20 تومن سود میکنه. سودش رو با پسرش نصف نصف برمیدارن.
اونوقت پسرش، به زور دیپلم گرفته، 11 ماهه ازدواج کرده، بچش هم تو راهه، سنش هم 21 هست. حساب کردم، ماهانه حداقل 6 میلیون درآمدشه. 3 برابر حقوق بازنشستگی من!
نه رییس داره، نه از خونه دور میشه، نه سختی کار داره و ...
اونوقت لیسانس ها و فوق لیسانس های ما با 27 به بالا سنشون، هنوز بیکارن و نه پولی، نه ازدواجی، نه آینده ای. پسر من 28 سالشه، هنوز داره درس میخونه، معلم خصوصی پسر همسایمون هم بوده. یعنی این پسر همسایه، به سن همین الان پسر من برسه، بچش میره کلاس اول دبستان.
اینها رو گفتم تا بفهمید تو کشور ما چه خبره. این پوله که داره آدمها رو تو رندگی جلو میندازه، نه درس و دانشگاه و علم و دانش!
احسان: 1396/6/2307:33:09،
69
1
به نظر من، دانشگاه رفتن یه کار بیهوده و بی نتیجه هست. فقط تلف کردن وقته.
اگه فقط 3 سال با یه سرمایه کم، بری تو بازار، کار دلالی بکنی، نتیجش به مراتب بهتره تا درس خوندن.
اسماعیل: 1396/6/2307:42:49،
73
1
مشکل فقط بیکاری نیست. مشکل بیگاریه.
یه مهندس عمران میشناسم، برای یک شرکت پیمانکار کار میکنه، ماهانه 400 تومن. حقوقش رو هر دو ماه یکبار میدن. خدایی با 400 تومن چیکار میشه کرد؟
پسر خاله ام دانشجوی دکترای مکانیکه، اونوقت حق التدریس دانشگاهه، ترمی 550 گیرش میاد، اون هم با تاخیر 3 ماهه بعد از پایان ترم، یعنی ماهانه 120 تومن.
دو تا پسر عموم با مدرک لیسانس و فوق لیسانس، بیکارن و گنجشکها رو میشمارن.
دلمون خوشه مملکت داریم. اینهایی که گفتم، اگه مثل 30 سال پیش بود، همشون همسر و 2 تا بچه داشتن تا حالا. ولی همچنان مجرد و افسرده دارن روزگار میگذرونن.
حالا هی برید بگید رییس جمهور اصولگرا باشه یا اصلاح طلب. برای جوانهای بدون بند پ، فرقی هم داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
قاسم: 1396/6/2307:51:08،
37
4
مگه تو کشورمون بیکار هم داریم؟
دیروز آقای روحانی، تو جلسه هیئت دولت، با تاسف میگفت که بیکاری دو رقمی شده!!!
پس فکر کنم من تو یه کشور دیگه دارم زندگی میکنم. آخه من بین 40 تا 50 درصد روی بیکاری و بین 20 تا 30 درصد هم روی کارهای موقتی و کاذب و سرکاری، تخمین زده بودم.
خداییش دلم میخواد واقعا رییس مرکز آمار ایران رو ببینم، بر دستانش بوسه بزنم بخاطر این شاخصهای آماری دقیقشون.
ایرانجیب منتشر کن لطفا.
علی: 1396/6/2310:45:35،
35
1
بیکاران غربی ماهی ۷۰۰ تا ۸۰۰ یورو یا دلار حق بیکاری میگیرند ،... یعنی ماهی ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومن بخاطر بیکاری !!! در ایران کارگری که کار میکند با اضافه کاری ماهی ۱/۵۰۰ میگیرد
مردم فلک زده: 1396/6/2400:17:35،
7
0
ایرانی ها هم بدترین وضعیت زندگی را دارند
ایرانی واقعی نه شناسنامه ای: 1396/6/2219:00:37،
51
5
یعنی تا سید نباشی نمیتونی رئیس و وزیر و سفیر و... بشی!، حالا که واسه شما سیدها کار هست و بیکار نموندین تا این کشور رو اینجوری اداره کنین ایرانیها بیکار موندن یا نموندن شما خودت رو ناراحت نکن!
علی: 1396/6/2219:21:11،
59
1
اما زمانی بازار کار ایران آنقدر کمبود نیرو داشت که کره ای ها ، فیلیپینی ها ، هندی ها و ... در ایران کار می کردند !!!!!! کجا رفتیم !
سامورایی: 1396/6/2219:24:06،
49
3
بهتره بنویسی مهندسات ایرانی بیشترین تعداد بیکاران...
محمد حسین: 1396/6/2307:45:09،
38
1
احسنت! گل گفتی!
قابل توجه دانشگاهها که تو هر رشته مهندسی، سالانه 70 تا 80 نفر میگیرن.
حاجی: 1396/6/2219:42:00،
42
1
تمام این حرفهایی که گفتی واسه جوانها کار نمیشه آقای عزیز

محسن: 1396/6/2219:43:39،
65
2
دیگه بریدم. با 27سال سن و مدرک فوق لیسانس دوساله در به در پی کارم. هیچ کاری نیست. بدبخت شدیم رفت. برای کارگری هم که میرم صاحب کارا میگن من فوق لیسانس عمله نمیخام چون وجدانم ناراحت میشه.! کاش زودتر بمیرم دیگه بیشتر از این شرمنده خانواده و نامزدم نباشم....
یاسر: 1396/6/2306:59:15،
47
6
این حرفها چیه! دشمنت بمیره. درکت میکنم، واقعا سخته. شرمندگیش بمونه برای مسئولین.
البته به نظر من، وقتی بیکاری نباید دنبال عشق و عاشقی و نامزد باشی، چون دخترهای این زمونه، کلا گروه خونیشون به بی پولی و بیکاری نمیخوره و راحت جدا میشن. البته امیدوارم در مورد شما اینجوری نباشه.
یه چیزی میگم، بهم نخند، ولی اگه هنوز حوصله درس خوندن داری برو دنبالش. برو رشته پرستاری دانشگاه آزاد ثبت نام کن، راحت قبول میشی، زرنگ باشی میتونی 3 ساله تموم کنی.
کشور تا 10 سال دیگه هم کمبود پرستار داره. استخدام بشی، کم کمش حقوقت برجی 3 تومن به بالاست.
@: 1396/6/2312:50:32،
17
1
ببخشيد منظورم همه دخترا نیست اما 95 درصد دخترای اين دوره زمونه مهمترين چيز براشون پوله اگه پولو رفاه نباشه اصلا به دوستی و ازدواج فکرم نمی کنن ..
علیرضا: 1396/6/2219:53:02،
37
2
آیا تا الان برای بیکاری جوانان کاری هم انجام دادید فکر همه چیز هستید بغیر از رفاه و آسایش مردم
فرزاد: 1396/6/2220:01:46،
4
50
درود بر دولت تدبیر و امید
آیدین: 1396/6/2220:10:36،
37
1
کارهایی که به یک لیسانس کامپیوتر در یک شهر متوسط پیشنهاد شده ۵۰۰ هزار تومن در ماه در یک کارگاه بدون بیمه و حقوق بازنشستگی دفتر بیمه خصوصی برجی ۲۰۰ هزار تومن بدون هیچ مزایایی حسابدار یک کارگاه صنعتی ۳۰۰ هزار تومن با ناهار بدون هیچ بیمه و مزایا. گدایی درآمدش از این شغلها بیشتر هست کجاست قانون کار بازرسان قانون کار کجا تشریف دارند که بخش خصوصی عملا داره برده داری می کنه
بهزاد : 1396/6/2220:12:54،
34
2
در ایران فقط آمار میدن و حرف میزنن!!!
حرف حساب !: 1396/6/2220:37:25،
34
2
بيكاري = معظل اوليه همه ناهنجاريهاي كشور

بيكاري = پاشيده شده كانون خانواده ها= طلاق


حسین: 1396/6/2220:39:48،
26
1
یک هفته !!!!
پس 70درصد ملت بیکاررن
Saeed: 1396/6/2220:47:57،
35
2
همه این حرفها مغرضانه است و سیاه نمایی !
ایران شکر خدااصلا بیکار نداره و خیلی وقته که همه سر کار هستند .
احسان: 1396/6/2220:54:54،
19
2
خب که چی حالا؟؟؟طرف فقط میخواسته اسمش تو خبرها بیاد و یه مشت ...گفته!میخواسته چیو ثابت کنه؟چه کمکی کرد با این حرفای بی ارزشش؟؟؟مگه اینجا دانشگاهه که تعریف انواع بیکاریو بگی؟اصلا وظیفه وزارت کار چیه؟گفتن این حرفا یا حل مشکل اشتغال؟؟؟.
سالار: 1396/6/2221:03:00،
18
2
طبق بخشنامه دولت بخشنامه حذف قیمت مصرف کننده از چند روز دیگه اجرایی میشه و قیمت مصرف کننده از روی محصول حذف میشه
بعد از اون هم تاریخ تولید و تاریخ انقضا قراره حذف بشه...
قرار شده که هیچ فیش حقوقی کارمند و مدیر دولتی دیگه صادر نشه و فقط درب کاخ مرمر به روئیت مدیران برسه
ارمات: 1396/6/2221:29:11،
47
4
دوستان دعا کنید زودتر کارم جور شه برم از ایران
ممد: 1396/6/2221:40:56،
18
3
بي كاري هر روز بيشتر و هيچ چاره اي هم نيست براش
پيمان: 1396/6/2222:29:32،
31
1
رفته بودم دنبال کار حین مصاحبه پسره با مدرک لیسانس اومد بیرون التماسشون کرده بود که بهش کارگری بدن گفته بود هر کاری بخواین میکنم فقط بهم بدین این کارو....ناراحت شدم خیلی....چه بسر این ملت اومد
وحید یوسفی: 1396/6/2222:32:42،
35
1
اصلا کار نیست
معلوم نیست این دولتمردان چیکار میکنند
بیشتر فارغ التحصیلان بیکاری الان بیکارند و افسرده و معتاد دارند زندگی میکنند
بدبخت: 1396/6/2222:36:37،
24
1
یعنی با این تعریف بیکار ما اینقدر بیکار داریم!!!!!
پس آمار بیکار واقعی فاجعه است
جواد: 1396/6/2222:50:10،
8
51
كار هست خوبم هست،فقط بايد بري دنبالش.
اصل مطلب اينجا هست دانشگاه ازاد امد همرو كرد فوق ليسانس و دكتري همه ديگه كار عادي رو كسرشأن ميدونند!!!
والا كار هست بايد از يك جا شروع كرد.
منوچهر: 1396/6/2308:34:28،
37
1
بله کار هست خیلی هم هست ولی برای خودی ها و پسرخاله ها.
9090: 1396/6/2310:34:34،
24
2
قبلا با حرف شما موافق بودم ولی واردات از چین کلا اکثر
کارگاه های تولیدی را تعطیل کرد و تو هر کاری یکنفر شد صد نفر مملکت پر از پاساژ شد اونها هم مشتری ندارند کلا منافع شخصی بر منافع مردم همه چی را خراب
کرد خراب بد جور
صادق: 1396/6/2300:29:04،
29
1
وضع در خصوص شاغلین نیز زیاد تفاوت ندارد، الان بعداز تقریبا دو سال که با هزار امید ارزو در یک ازمون دولتی قبول شدم و نهایتا قرار است استخدام گردم متوجه گشتم که دریافتی من بیش از 1.200 نخواهد بود و با این حقوق تنها می توانم افتخار کنم که دیگر زندگی انگلی سابق که از جیب پدر بخورم را ندارم.
مرگ تدریجی : 1396/6/2315:20:05،
11
1
سلام دوست عزیز تازه رسیدی به مرگ تدریجی چون حقوق زیر 4 میلیون در حال حاضر مساویست با مرگ تدریجی
كارگر: 1396/6/2302:52:16،
26
2
كارگران ايراني هم بدترين شرايط رادارن
حسن: 1396/6/2306:39:14،
32
1
بیکاری تو کشور ما، از بحران گذشته و به فاجعه تبدیل شده.
جالبه که یک سری افراد رو در آمارها، شاغل حساب میکنن که خودشون هم از شاغل بودنشون خبر ندارن. مثلا این فوق لیسانسها که مدرس حق التدریس دانشگاهها هستن، رو شاغل حساب میکنن. در صورتی که حقوق این افراد بسیار ناچیز و فقط در حد کرایه تاکسی و اتوبوسه، با کلی تاخیر هم پرداخت میشه، بیمه هم نیستن، امنیت شغلی هم ندارن. در واقع بیگاریه!!!!!

پارسا: 1396/6/2306:49:27،
42
3
الان تو کشور ما، رشته های مهندسی، علوم پایه و علوم انسانی، کاملا اشباع هستن. استخدام تو این رشته ها، بسیار ناچیز و در حد صفر هست. این در حالیه که کلی فارغ التحصیل دارن، بخصوص رشته های مهندسی.
تقریبا هر واحد دانشگاه آزاد، داره بیش از 6 رشته مهندسی دانشجو میگیره. دانشگاه دولتی و پیام نور هم که کلی ظرفیت اضافه کردن. الان نون تو رشته تجربیه. رشته هایی که با نظام بهداشت و درمان کشور، سر و کار دارن، نونشون تو روغنه. یه پولهایی میدن که مهندسان پرمدعا، به ذهنشون خطور نمیکنه. فقط کارانه 2 ماه یک سوپر وایزر بیمارستان، 13 میلیون و دویست هزار تومنه. حقوقشون هم که حدود 5 تومن به بالاست. کدوم مهندس مفلوک بدبخت، چنین حقوقی میدن؟؟؟!!!
ناشناس: 1396/6/2311:55:48،
4
4
پیشنهاد های ذیل را که عملی است ارائه می کنم : 1- تمامی افراد کارکنان نهادهای دولتی و شرکتهای خدماتی و بازرگانی غیر دولتی و بانکها و بیمه ها را بین یکی از این انتخابها مخیر کنید تا یکی از این گزینه ها را اختیارا"به نفع هموطنان خود انتخاب کنند : 1- به شرط داشتن 25 سال تمام سابقه سنوات خدمت دولتی یا غیر دولتی که حق بیمه اجباری و نه اختیاری پرداخت نموده اندبا 50 سال سن و با 30 روز حقوق با پرداخت یک دوم پاداش بازنشستگی ، بازنشست شده و یک دوم دیگر برای هزینه های اموزش و بکارگیری و غیره هموطن دیگری که جای این افراد شاغل می شوند اختصاص یابد .2-تمامی افراد کارکنان دولتی و غیردولتی به شرح فوق با در یافت 25 روز حقوق بازنشستگی با 25 سال سابقه تمام بدون شرایط سنی و با دریافت یک سوم پاداش باز نشستگی ، بازنشست شوند .
محمد: 1396/6/2318:50:48،
12
0
نه فقط بیکاران ایرانی ، بلکه حتی بسیاری از کارمندان و کارگران ایرانی هم که مثلا کار دارن ، بدترین وضعیت رو تو دنیا دارند

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل
آژانش مسافرتی سارویه تور

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - مهر 96
معرفی محصول جدید ایران خودرو ; هایما S5 توربو شارژ
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد - مهر 96
در محدوده 190 میلیون تومان در بازار ایران; کیا کانزا یا هیوندای گرنجور؟
حاشیه‌های عجیب ثبت‌نام امروز رنو ساندرو استپ‌وی
استقبال از ساندرو استپ‌وی بسیار کم نظیر بود
میزان رضایت مشتریان از خودروهای اتوماتیک منتشر شد
پیش‌فروش ویژه هایما S5 توربوشارژ اتوماتیک برای اولین بار در ایران/ شهریور و مهر 96
لوکس‌ترین شاسی‌بلند فرانسوی به ایران رسید + تصاویر
قیمت جدید مزدا3 تیپ 4 از سوی گروه بهمن اعلام شد/ مهر 96
واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی آزاد شد؟
شرایط جدید فروش نقدی و اقساطی خودروهای شاسی‌بلند شرکت ایران خودرو – مهر 96
ارزانترین شاسی‌بلند ولوو با نام Xc40 به ایران خواهد آمد + قیمت
اولین دستگاه از پژو 3008 وارد ایران شد + تصاویر
قیمت جدید محصولات هیوندای شرکت کرمان موتور اعلام گردید - مهر 96
آسایشگاه خیریه
40 نما
تورآنتالیا
قاصدک
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار