کانال تلگرام ایران جیب
مدیران خودرو 777
مدیران خودرو 777
لست سکند تور مسافرتیلست سکند تور مسافرتی

نرم افزار حسابداری پارمیسنرم افزار حسابداری پارمیس

افزایش 200 هزار بشکه‌ای صادرات روزانه نفت ایران به اروپا


کد خبر : ۴۰۶۵۷سه شنبه، ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۴:۲۲۵۴۷ بازدید

صادرات نفت ایران به اروپا در ماه اوت افزایش قابل توجهی داشته و با رشد حدودا 200 هزار بشکه‌ای به 835 هزار و 742 بشکه در روز رسیده است.

صادرات نفت ایران به اروپا در ماه اوت افزایش قابل توجهی داشته و با رشد حدودا 200 هزار بشکه‌ای به 835 هزار و 742 بشکه در روز رسیده است.

به گزارش پایگاه اینترنتی پلاتس، صادرات نفت خام و میعانات ایران در ماه اوت اندکی افزایش داشته است. این در حالی است که کاهش صادرات رقبای ایران نظیر عربستان و عراق موجب شده تا تقاضا برای نفت از جانب برخی مشتریان اصلی ایران بیشتر شود.

بر اساس آمارهای به دست آمده از نرم افزار جریان تجارت سی فلوی موسسه پلاتس، کل نفت صادر شده توسط ایران از طریق دریا در ماه اوت با 2.5 درصد افزایش نسبت به ماه جولای از 2.37 به 2.42 میلیون بشکه در روز رسیده است.

بر اساس این گزارش، صادرات نفت ایران به آسیا از 1.55 میلیون بشکه در ماه جولای به 1.46 میلیون بشکه در روز در ماه اوت کاهش یافته است. تقاضا از جانب هند برای نفت ایران کاهش قابل توجهی داشته در حالی که تقاضای چین همچنان رو به افزایش بوده است.

سهم اروپا از صادرات نفت ایران رشدی قابل توجه داشته به نحوی که تقاضای ایتالیا، فرانسه، هلند و یونان برای نفت ایران افزایش یافته، و ترکیه همچنان یکی از مشتریان مهم نفت ایران در اروپا باقی مانده است.

این گزارش حاکی است، صادرات نفت ایران در ماه گذشته میلادی در حالی افزایش یافته که تقاضا برای نفت خام این کشور به ویژه در چین و ارپا افزایش یافته است.

اقدامات عربستان و عراق برای کاستن بیشتر از میزان صادرات خود در ماه اوت، که هم به دلیل تامین تقاضای داخلی و هم عمل به توافق کاهش تولید اتفاق افتاده، به نفع ایران تمام شده است.

این کاهش ها موجب ایجاد یک خلا در بازار نفت شده و ایران نیز با کاهش قیمت نفت سنگین خود در پی پر کردن آن برآمده است.

منابع آگاه گفتند، افزایش صادرات نفت ایران از ذخایر واقع در خشکی این کشور تامین شده و لزوما از محل تولید بیشتر نفت این کشور نبوده است.

میزان صادرات نفت ایران به چین از 638 هزار و 322 بشکه به 693 هزار و 419 بشکه در ماه اوت رسیده است که بالاترین رقم صادراتی به چین در سال جاری میلادی است.

در عین حال، میزان صادرات نفت ایران به هند به میزان 167 هزار و 258 بشکه نسبت به ماه قبل کاهش داشته و به 264 هزار و 742 بشکه در روز رسیده است. خریداران کلیدی نفت ایران در هند شرکت های اسار اویل و مانگاور هستند.

در نتیجه کاهش صادرات به هند، کره جنوبی با خرید 284 هزار و 742 بشکه نفت از ایران در ماه اوت دومین خریدار بزرگ نفت ایران بوده است.

میزان خرید نفت ژاپن از ایران همچنان رو به کاهش بوده و در ماه اوت به میزان 43 هزار و 162 بشکه در روز کاهش یافته است.

در همین حال، صادرات نفت ایران به اروپا در ماه اوت افزایش قابل توجهی داشته و با رشد حدودا 200 هزار بشکه ای به 835 هزار و 742 بشکه در روز رسیده است.

ترکیه در ماه گذشته میلادی روزانه 256 هزار و 258 بشکه نفت از ایران خریده است.

صادرات نفت ایران به ایتالیا، فرانسه، هلند و یونان در ماه اوت نسبت به ماه جولای رشد داشته که نشان دهنده رقابت پذیری قیمت نفت ایران نسبت به سایر نفت های ترش نظیر اورالز روسیه، بصره لایت عراق و عرب هیوی عربستان است.اخبار مرتبط

دیدگاه ها

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

سایر خبرها