کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

شهردار تهران: محاسبه عوارض صد در صد مکانیزه شود

کدخبر:۴۰۶۲۵دوشنبه، ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۵:۰۹۱۲۰۶ بازدید

شهردار تهران گفت: صددرصد محاسبه عوارض باید بر روی سیستم مکانیزه آورده شود تا مساله پشت باجه که در شهرداری تهران معروف است ...

شهردار تهران گفت: صددرصد محاسبه عوارض باید بر روی سیستم مکانیزه آورده شود تا مساله پشت باجه که در شهرداری تهران معروف است حل و فصل شود.

علی نجفی در جلسه انتصاب شهرداران مناطق ١٢، ٤، ١٣، ٩، ٢١ و ١٥ با بیان اینکه امیدوارم در این دوره از مدیریت شهری بتوانیم برادرانه با یکدیگر همکاری کنیم، گفت: هدف مشترک همه ما خدمت به مردم و و حفاظت از نظام مقدس جمهوری اسلامی از طریق این خدمت است.

وی با تاکید بر ضرورت دقت در انتخاب افراد شایسته و صاحب نظر در پست های مدیریتی از سوی مدیران شهرداری گفت: اصل برای ما شهر و خدمت به شهروندان است و شهرداری فرع و ابزار محسوب می شود. بنابراین همواره در تصمیم گیری ها و فعالیت ها باید به گونه ای عمل کنیم که فرع جانشین اصل نشود.

شهردار تهران پایبندی به ضوابط و قوانین را از نکات مهم مورد توجه این دوره از مدیریت شهری معرفی و بیان کرد: در حال حاضر یکی از مشکلات اساسی شهرداری تهران فرار از قانون است. گاه اقداماتی صورت گرفته که شاید ٨٠ درصد آن با نیت خیر بوده باشد اما در دراز مدت به ضرر شهرداری و کشور منجر می شود.

نجفی افزود: روال کار مدیریت حمایت از مدیران است، اما در صورت انجام هر گونه اقدام خلاف قانون شرعا و قانونا نمی توانم حمایت کنم و بر عمل خلاف صحه بگذارم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به رویکردهای جدید مدیریت شهری تصریح کرد: در حال حاضر همه ما مدیران شهری باید متناسب با رویکردها و جهت گیری هایی که در قالب برنامه پیش از جلسه رای گیری به شورا ارائه دادم، حرکت کنیم. برای آنکه بتوانیم به عنوان یک خانواده بزرگ عمل کنیم، باید بر اساس یک سری اصول، معیارها و ارزش ها قدم برداریم.

شهردار تهران به برخی از مشکلات فعلی شهر پرداخت و گفت: آنچه در یک ماه اخیر کم و بیش مشهود بوده و باید حل کنیم، مساله نظافت شهر است. در این خصوص من قبلا هم احساس می کردم که وضعیت قابل قبول نیست و در حال حاضر هم افت کرده است که البته بخشی از این موضوع به دلیل بحث های مربوط به نقل و انتقالات طبیعی است.

نجفی سد معبر را از دیگر مشکلات شهر تهران دانست و گفت: در شرایط فعلی این مشکل بسیار از هم گسیخته است. به طوری که باب شده تمام سوپرمارکتی ها و میوه فروشی ها پیاده روی جلوی مغازه خود را به تصرف درمی آورند که باید به آنها فرصت دهیم تا وسایل خود را از پیاده رو جمع کنند و با این موضوع برخورد کنیم. البته من می دانم که برخی در شهرداری از این افراد پول می گیرند. مشکل دیگر مربوط به ساخت و سازهایی است که در کنار خیابان انجام می شود. مدت ها افراد پیاده روی جلوی ساختمان در حال ساخت را با حصاری می پوشانند و مانع تردد شهروندان می شوند.

وی ادامه داد: البته گاهی این موضوع اجبار است که در این خصوص باید قاعده آن تعریف شود و در موارد غیر، مالک باید علی الحساب هزینه ای را پرداخت کند تا به دلیل پرداخت هزینه کار به درازا نکشد.

نجفی با اشاره به مساله عوارض ساخت و ساز در شهر تهران گفت: در مواردی دست شهرداران مناطق باز است تا طبق مصوبه شورا تخفیف دهند که در برخی از موارد این امر راهگشا بوده است. در هر صورت باید صددرصد محاسبه عوارض را روی سیستم مکانیزه بیاوریم تا هر شهروندی که زمینی را بسازد از طریق وب تمام محاسبات برای او تعیین شود و مساله پشت باجه که در شهرداری تهران معروف است به این شکل حل و فصل شود.

شهردار تهران تکریم ارباب رجوع را یکی از مهمترین برنامه های شهرداری تهران معرفی و بیان کرد: در مدتی که اینجا هستم گزارش های زیادی از بداخلاقی شهرداری نسبت به مردم شنیده ام. مواردی است که خلاف قاعده کار کسی را راه می اندازیم که حتما در آن فساد وجود دارد. در نقطه مقابل، در مواردی بر خلاف ضابطه کار کسی را راه نمی اندازیم که در آن هم فساد وجود دارد که باید با هردو این موارد مقابله شود.

وی در پایان با یادآوری ضرورت رسیدگی به مناطق جنوبی و فقیرنشین پایتخت عنوان کرد: ما براساس شاخص های مختلف مناطق را ارزیابی می کنیم و در مناطقی که زیر شاخص های تعریف شده هستند باید سرمایه گذاری بیشتری صورت بگیرد تا فاصله ها از بین برود.

انتصابات جدید در شهرداری 

به گزارش مهر، بر اساس احکام صادره از سوی محمدعلی نجفی، حسینی نوکنده به عنوان شهردار منطقه ۴، سیدعلی مفاخریان به عنوان شهردار منطقه ۹، پیمان حسین محسنی به عنوان شهردار منطقه ۱۲، مرتضی رحمان‌زاده به عنوان شهردار منطقه ۱۳، وحیدرضا انارکی محمدی به عنوان شهردار منطقه ۱۵ و حسن رحمانی به عنوان شهردار منطقه ۲۱  تهران منصوب شدند.

همچنین  شهردار تهران در حکمی حسن رباطی را به عنوان معاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران منصوب کرد.

  رباطی که دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت شهری است سابقه سه دهه سابقه مدیریت شهری را در کارنامه خود دارد. او پیش از  این مشاور وزیرکشور در امور شهرداری‌ها، معاون امورمناطق شهرداری تهران، شهردار مناطق ۱۴، ۱۶ و ۱۸ تهران و همچنین فرماندار ورامین، شهرکرد و شهر ری و مدیرعامل شرکت جهانگردی و گردشگری بوده است.

محمدعلی نجفی در حکم دیگری حمیدرضا قالیباف را  به سمت سرپرست حراست کل شهرداری تهران و مشاور شهردار منصوب کرد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

بازگشت پِدی☺: 1396/6/2021:05:02،
1
13
نیما و محمد 27٪جریمه تاخیر میده☺
اقا محمد نترس،بذار فاکتور شه مانده وجه و جریمه تاخیرتم 27درصد میاد.
بیا بعدش به نیما جان هم بگو.
t: 1396/6/2111:11:50،
4
2
مبلغ عوارض دست اپراتور بخش عوارضه،با دستکاری عرض خیابان و کوچه مبلغ کم و زیاد میشه.خدا میدونه کارمندای شهرداری سر این دستکاری ها،چقد عوارض خودشون و دوست و اشناهاشونو کم کردن و بعد به مردم عادی میگن نمیشه.توو سیستم ثبت شده.یجور میگن توو سیستم ثبت شده انگار مردم توو دهه های قبل زندگی میکنن و از کامپیوتر سر در نمیارن.
انگار کشور خراب شده ما طلسم شده و مردم ما باید توو بدبختی زندگی کنن
الهی: 1396/6/2111:33:04،
6
7
عوارض سالانه 70 هزار تومنی برای یک آپارتمان
یعنی ماهانه 6 هزار تومن
خداییش شارژ ماهانه 6 هزار تومنی خنده داره
خیلی کمه
شارژ داخل مجتمع ها حداقل ماهانه 100 هزار تومن بع بالاس
اونوقت از شهر تهران استفاده میکنیم ماهانه 6 هزار
تومن بدهیم ؟
انصافا کمه
اگر هم مخالفی بهتره که سری به پارکهای تهران
بزنین
پارک ملت - لاله / جوانمردان / نهج البلاغه و .... ببینین نگهداری چمن و آب و برق و هزنه کارگرها و ... خودت برآورد کن
وسایل ورزشی رایگانی که شهرداری میزاره توی پارکها و ....
عوارض منزل باید چند برابر بشه
حرف حساب !: 1396/6/2022:34:01،
7
7
اميدواريم ترو خشك باهم نسوزد ... بالاخره بافت فرسوده نياز به توجه و حمايت دارد كه اگر عوارض مساوي باشد ديگر بافت فرسوده اي در شهر بهسازي نميشود و اين نياز به انگيزه و مشاركت معنوي و مادي شهرداري و نهادهاي زير مجموعه دارد كه افراد كم بضاعت و محروم از پرداخت عوارض رايگان بهره مند شوند تا شهر زيبا و براي مردمش سودمند و مقاوم شود - و جبر و زور نتيجه معكوس دارد . موفق باشيد

شندی: 1396/6/2023:53:59،
8
4
مناطق مختلف در فرمول محاسبه عوارض لحاض شده و A برای هر محله ای جداگانه حساب میشه پس سیستمی شدن مشکلی به وجود نمیاره. الان تو شهرداری ها عوارض رو چند ۱۰۰ میلیون اینور اونور میکنن و بین خودشون.. دلیلش هم اینکه محاسبه دست افراد شهرداری هست و اعضای شهرداری هم که معرف حضور هست..
علی: 1396/6/2023:22:30،
6
3
امیدواریم همانطور که فرمودند اختلاف بافتها کم شود نمیدانم چرا در طول این سالها برخی از مناطق مانند خیابان دماوند به صورت اعجاب انگیزی نه تنها زیباسازی نشده اند بلکه دچار از هم گسیختگی بیشتر شده و چهره زشتتری به خود گرفته اند
مهدی : 1396/6/2023:29:05،
4
4
امیدوارم مواردی که گفتن رو اجرا کنن علی الخصوص سدمعبر
فرید: 1396/6/2108:03:39،
8
2
اگر تبلیغات کاغذی را در تهران ممنوع کنند قسمت عمده مشکل آلودگی شهر حل میشه.
شکل های مختلف تبلیغات کاغذی:
- برچسب های تبلیغاتی روی در و دیوار و اخیرا کف پیاده روها
- تراکت های تبلیغاتی که روی شیشه ماشین میگذارند و رانندگان اونها را روی زمین میریزند
- تراکت های تبلیغی که در سطح شهر به زور دست مردم میدهند
- ...

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار