کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

شمارش معکوس برای پرداخت سود سهام عدالت به مردم

کدخبر:۴۰۵۴۳یکشنبه، ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۰:۴۷۲۵۴۲ بازدید

طبق وعده دولت، تا پایان شهریورماه قرار است که سود سهام عدالت پرداخت شود؛ بر این اساس حداکثر 12 روز دیگر زمان باقی است تا مرحله اول سود ...

طبق وعده دولت، تا پایان شهریورماه قرار است که سود سهام عدالت پرداخت شود؛ بر این اساس حداکثر 12 روز دیگر زمان باقی است تا مرحله اول سود سهام عدالت، پس از ده سال به حساب مردم واریز شود.

دولت وعده داده تا پایان شهریورماه، اولین مرحله سود سهام عدالت را به حساب مشمولان واریز نماید. آن گونه که دولت می‌گوید، ۴۹ میلیون نفر مشمول دریافت سود سهام عدالت هستند که البته، از این رقم، دو میلیون نفر متوفی بوده و در مرحله اول، مشمول دریافت سود نمی‌شوند. بر این اساس اگر دولت به وعده خود عمل کند، این اولین باری است که پس از ده سال از اجرای طرح اعطای سهام عدالت، مردم سود دریافت می‌کنند؛ چراکه طی مدت ده سال گذشته، تمام آنچه که از محل توزیع سود سهام این شرکتها حاصل شده، بابت خرید سهام به خزانه دولت واریز شده است و هیچ مشمولی تاکنون، بابت سهمی که در اختیار گرفته، پولی به دولت پرداخت نکرده است.

بر این اساس، چند ماهی هست که دولت اعلام کرده تا مردم برای دریافت این سود، شماره شبای خود را وارد سامانه کرده و در ازای شماره‌ای که وارد می‌کنند؛ در موعد مقرر سود خود را دریافت نمایند؛ اما هنوز هم، هستند کسانی که شماره حسابی برای واریز سود خود اعلام نکرده‌اند و شاید هم امسال، مشمول دریافت سود سهام عدالت نشوند؛ به خصوص اینکه دولت اعلام کرده که تا پایان شهریورماه مهلت باقی است تا اگر کسی می‌خواهد، سرمایه خود را در قالب سهام عدالت افزایش داده و به یک میلیون تومان برساند؛ ضمن اینکه شماره شبای حساب بانکی خود را نیز در سامانه ثبت نماید.

البته به گفته مقامات سازمان خصوصی سازی، افزایش سرمایه تا سقف یک میلیون تومان، اجباری نیست و اگر کسی بخواهد سهام خود را افزایش دهد، می‌تواند مابه التفاوت موجودی خود را تا سقف یک میلیون تومان بالا ببرد. به خصوص اینکه ارزش کنونی سهام عدالتی که به میزان حداقل(یعنی حدود ۵۰۰ هزار تومان) در حساب همه مشمولان وجود دارد، یک میلیون تومان است و اگر کسی تا سقف یک میلیون تومان، سهام خود را افزایش دهد، ارزش کنونی سهام او، دو میلیون تومان خواهد بود.


توزیع سود ۱۲۵ و ۶۵ هزارتومانی

میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی در این رابطه اعلام کرده بود: افرادی که مجموع سهام تخصیص یافته به آنها از محل سود، تخفیف و آورده نقدی، یک میلیون تومان است و صورتحساب کنونی آنها، معادل این رقم است، واریزی سود سهام عدالت برای آنها ۱۲۵هزارتومان خواهد بود.

وی افزود: برای افرادی که سهام آنها ۵۳۰ هزارتومان است نیز، مبلغ سود حدود ۶۵ هزار تومان خواهد بود.

پوری حسینی البته در هفته پایانی مردادماه اعلام کرده بود که این میزان سود افزایش می‌یابد؛ چرا که سه شرکت مهم سهام عدالت از جمله هلدینگ خلیج فارس، هنوز مجمع خود را برگزار نکرده‌اند و  اگر این مجامع برگزار شود، نرخ سود افراد دارای یک میلیون تومان سهام، ۱۵۰ هزار تومان خواهد بود.

رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: تنها افرادی که تا پایان تیرماه سال جاری، اقدام به افزایش سقف سهام خود تا یک میلیون تومان کرده اند، سود کامل سال ٩٥ را می گیرند؛ اگرچه واریز این وجه اجباری نیست.


30 میلیون نفر شماره شبای بانکی اعلام کردند

گفته‌های پوری حسینی در شرایطی است که سیدجعفر سبحانی، مشاور سازمان خصوصی سازی درباره آخرین وضعیت پرداختی سود سهام عدالت مشمولان می‌گوید: تاکنون ۳۶ میلیون نفر برای مشاهده وضعیت صورت حساب سهام عدالت خود به سامانه سهام عدالت مراجعه کرده‌اند؛ این در حالی است که ۳۰ میلیون نفر از این افراد، شماره شبای بانکی خود را وارد این سامانه کرده اند.

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی به سایر مشمولان سهام عدالت توصیه کرد تا هرچه سریعتر شماره شبای بانکی خود را برای دریافت اولین مرحله سود سهام عدالت به سامانه اعلام کنند.

وی با اعلام اینکه البته هیچ محدودیتی برای اعلام زمان شماره شبا توسط مشمولان وجود ندارد، افزود: با توجه به اینکه قرار است اولین مرحله سود تا پایان شهریور ماه به حساب مشمولان واریز شود، بدیهی است افرادی که شماره شبای خود را وارد سامانه نکرده باشند نمی توانند اولین سود را دریافت کنند. با این وجود سود این افراد همچنان محفوظ خواهد ماند تا زمانی که شماره شبای بانکی خود را به سامانه اعلام کنند.

سبحانی از ارائه پیشنهادی به شورای عالی اصل ۴۴ به ریاست معاون اول رئیس جمهوری توسط سازمان خصوصی سازی خبر داد و گفت: در این پیشنهاد نحوه واریزی اولین مرحله سود سهام عدالت، جزییات و اولویت بندی ها و غیره را مطرح کرده ایم که در اولین جلسه ای شورای عالی اصل ۴۴ برگزار کند، این پیشنهاد مطرح خواهد شد.

وی ادامه داد: در صورت تصویب این پیشنهاد تا قبل از اتمام شهریورماه سال جاری اولین مرحله واریزی سود سهام عدالت را به حساب مشمولان واریز خواهیم کرد.

آغاز پرداخت سود منتظر تصمیم شورای عالی اصل ۴۴

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی با اشاره به اینکه سود عملکرد سال ۱۳۹۵ شرکت های سرمایه پذیر امسال به خزانه واریز نمی شود و به مشمولین تعلق دارد تصریح کرد: براین اساس امیدوار هستیم بزودی  جلسه شورای عالی اصل ۴۴ برگزار شده و موضوع اولین سود واریزی سهام عدالت تعیین تکلیف شود.

سبحانی از تهیه برنامه های نرم افزاری و سخت افزاری پرداخت سود مشمولان خبر داد و افزود: به محض تعیین تکلیف این موضوع، در کمترین زمان ممکن این سود به حساب مشمولان واریز می شود.

وی سود مصوب عملکرد مالی سال مالی ٩٥ شرکت های سرمایه پذیر مشمول سهام عدالت را تاکنون ۳ هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: سال مالی سه شرکت دیگر مشمول این طرح ۳۱ خرداد است که براساس آن مهرماه مجامع آنها برگزار شود؛ از جمله این شرکت ها شرکت پتروشیمی هلدینگ خلیج فارس است.

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی ادامه داد: با توجه به اینکه میانگین سود سال های گذشته هلدینگ خلیج فارس حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیارد تومان بوده است، پیش بینی می شود که همین میزان نیز برای سال ۱۳۹۵ تعیین شود؛ براین اساس رقم مصوب نهایی سود شرکت های سرمایه پذیر مشمول سهام عدالت به حدود ۴ هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

سبحانی با اشاره به اینکه شرکت های مشمول ۸ ماه فرصت دارند تا سود خود را به خزانه واریز کنند، گفت: با ۶۰ شرکت مشمول سهام عدالت رایزنی هایی انجام داده ایم که این سود زودتر به سازمان خصوصی  واریز شود.

وی میزان سودی که به حساب مشمولین دو دهک اول (تخفیف دار) از جمله کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی بعلاوه افرادی که باقی مانده اقساط خود را تا سقف یک میلیون تومان به حساب واریز کرده اند، در سال ٩٦ حدود ۱۵۰ هزار تومان اعلام کرد.

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه سود مصوب رقم ۴ هزار میلیارد تومان برای همه مشمولان یکسان نخواهد بود، افزود: برای مشمولین ٤ دهک دیگر با توجه به میزان دارایی سهم خود و پرداخت باقیمانده اقساط خود متفاوت خواهد بود و پرداختی سود به حساب هر فرد در این بخش براساس میزان  واریزی های اقساط آنها خواهد بود.

حال باید منتظر ماند و دید که در ۱۲ روز باقی مانده تا پایان شهریورماه، دولت آیا سود سهام عدالت را به حساب مشمولان واریز خواهد کرد. به هرحال، شمارش معکوس برای تحقق این وعده آغاز شده است.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

میلاد: 1396/6/1908:57:15،
9
4
خب این مبلغ سود هر چند وقت یکبار پرداخت میشه؟سالی یکباره؟اگر سالی یکبار باشه ک ارزش نداره ما سقف پول رو ب یک میلیون برسونیم !
محسن: 1396/6/1912:03:35،
10
3
سالی یکبار؟!!دلت خوشه ها.سودش رو 10سالی یکبار میدند و اگر بدهند.به قول قدیمیا.بزک نمیر بهار میاد...
حسن: 1396/6/1914:46:36،
7
2
من میخوام سهاممو آتش بزنم نظرتون چیه؟
a: 1396/6/1908:59:37،
11
3
این همه گرونی انقدر سود داشته سهام؟
پدرام: 1396/6/1909:16:02،
31
2
هشتاد درصد سپرده های بانکی متعلق به 600 نفره
بیست میلیون حاشیه نشین و بد مسکن
حقوق کارگر یه میلیون بعد رستوران هایی با ورودی نیم میلیون و غذاهای چند صد هزار تومانی
اون وقت حرف از سهام عدالت میزنن
از بیمارستانی که به دنیا میآیم تا گوری که توش دفن میشیم طبقاتیه کدوم عدالت کدوم تامین اجتماعی کدوم حمایت
یه عده با رانت و انحصار و پارتی و ... مگه سهمی برا بقیه گذاشتن
سامان: 1396/6/1909:43:24،
12
5
همه سر کاریم. همهههههههه.. یه شماره حساب دادم زد بعد حداکثر 15 روز نتیجه استعلام میاد. بعد 2 ماه گفتن یه همچین شماره حسابی وجود نداره!! با اینکه دوباره چک کردم و درست بود، یه شماره حساب دیگه دادم و هنوز بعد 20 روز جوابش نیومده. نمیخواین بدین این کارا دیگه چیه. خدا دور بعد رو بخیر کنه که انتخاب بین بدتر و بدترین خواهد بود. به چه روزی افتادیم خدایا... که مجبوریم واسه خراب تر نشدن وضع رای بدیم نه بهبودش.
حسن: 1396/6/1909:58:11،
16
2
با این کار نمیتونید سر مردم کلاه بزارید تورم وگرانی و قیمت دلار را درست کنید دوباره میخاهید از خودمان بگیرید بدید به خودمان خسته نباشید
سهامدار: 1396/6/1910:30:35،
10
2
چراسهام عدالت نجومي نيست
ایمان: 1396/6/1911:21:15،
12
2
خیلی جالبه من رفتم تو سایتش نوشته شما 530 تومن پول دارید حالا 470 دیگه بریزید به حساب تا 120 تومن بهتون سود بدیم!!
عبدالله: 1396/6/1912:28:04،
2
5
اگر 530 تومان سهام ، 65 تومان سود داشته باشه یک میلیون تومان سهام سودش میشه 122 تومان. 150 چطوری بدست اومده؟
غف: 1396/6/1912:52:12،
10
2
تا زمانی که نمیدانید این سودها فقط از جیب مردم به مردم میرسد و انتظار مبلغ سود را دارید یعنی جهان سومی هستیم تا ابد!!!!چند کالای غذائی فورا گرانتر میشود تا سود بدهند به مردم؟؟ اگر فقط کمی از زدوبند وزاراتخانه صنعت و تجارت سردر بیارید متوجه خواهید شد که تمام فکرشون کسب ثروت و قدرت انحصاری تیمی هست و بس! سودی واقعی وجود ندارد.
حیدر: 1396/6/1919:22:45،
3
4
سلام... کسی میتونه راهنمایی کنه؟؟؟ شماره شبارو اعلام کردم اما بعد چندماه هنوز تایید نشده و منتظر بررسیه... چیکار باید یکنم حالا؟ راهی برای تغیر شماره هستش؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنین

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار